IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Automātiskās dzirdinātavas un barotavas suņiem

Automātiskās barotavas un suņu barības un ūdens dozatori ļauj ieprogrammēt ēdināšanu konkrētos dienas laikos. Šīs iekārtas ļauj sunim piekļūt svaigam ūdenim un barībai visas dienas garumā vai arī tad, kad saimnieki nav mājās. Automātiskās barošanas ierīces nodrošina hermētiskumu. Plašais piedāvājums ļauj saskaņot mūsu vidi ar mūsu suņu barotavu vai dzirdinātavu - ar pareizajiem parametriem tās varēs pielāgot ikvienam interjeram.

Kādas automātiskās barotavas varam iegādāties suņu barībai vai ūdenim?

Lielākā daļa automātisko barotavu pārtikai un ūdenim ir plastmasas, bet keramikas barotavas ir retāk sastopamas. Ir pieejami parastie dozatori un barotavas, kas nav automatizētas. Tās parasti sastāv no divām daļām - apakšējās daļas jeb bļodas, no kuras suns ēdīs barību vai dzers ūdeni, un augšējās daļas jeb konteinera, kurā ir vairāk barības vai ūdens. Šīs barotavas ir viegli un ātri iztīrīt, tās nemaksā daudz. Tās pasargā traukā iepildīto ēdienu no mušām un citiem kukaiņiem. Tāpat tās arī paildzina barības svaigumu. Atšķirībā no pilnībā automatizētām iekārtām tās nav atkarīgas no baterijām, elektrības vai mehānikas, tāpēc nav iespējams, ka kaut kas varētu notikt nepareizi un suns bez mūsu līdzdalības netiktu pie barības vai ūdens. Tomēr jāatceras tas, ka šādu dozatoru saturs ir regulāri jāmaina, neatkarīgi no tā, vai tajā ir ūdens vai suņu barība, un to ieteicams darīt katru dienu.

Mūsdienīgākajiem pārtikas vai ūdens automātiem ir daudz praktisku funkciju, no kurām dažas noteikti patiks šādu ierīču cienītājiem. Dažas automātiskās barotavas ir aprīkotas ar iebūvētiem mikročipu sensoriem, iespēju kontrolēt un pārraidīt datus par suņa barību uz saimnieka viedtālruni, tāpat arī ar iebūvētu skalu, lai noteiktu precīzas barības porcijas, vai iespēju ierakstīt savu balsi, lai pasauktu suni ēst. Šīm automātiskajām barotavām parasti ir vāciņi, kas pasargā barību no kukaiņiem, netīrumiem, matiem, putekļiem u. c., kā arī neļauj sunim iekļūt barībā. Atpazīstot čipu vai arī saimnieka norādītajā laikā barotavas vāks atveras. Automātiskās, modernās barotavas darbojas no elektroenerģijas, akumulatora, sistēmas.


Kā izvēlēties pareizo automātisko pārtikas un ūdens dozatoru?

Ideālai automātiskajai barotavai jābūt viegli tīrāmai, mazgājamai un higiēniskai. Ar neslīdošām kājiņām, kas neļauj ierīcei izkustēties, izliet ēdienu vai ūdeni. Neslīdošā virsma ir neaizvietojama ļoti aktīviem suņiem, kā arī dzīvokļos, kur suņi lielāko daļu laika pavada pie bļodām un automātiem. Ja mums ir svarīgi sekot līdzi tam, cik daudz pārtikas un ūdens esam zaudējuši no iekārtas, varam investēt gan tajās, kurās ir sensori, vai arī tajās ar caurspīdīgu korpusu, caur kuru visu var redzēt.

Iekārtas ēdiena un ūdens ietilpība galvenokārt ir atkarīga no suņa lieluma. Ja jums ir lielāks suns, ir vērts ieguldīt līdzekļus lielākā iekārtā, jo ūdens un barība kritīsies ātrāk. Iekārtas standarta tilpums ir 1,5 l. Vidēja lieluma suņiem šis izmērs ir pietiekams vienai dienai.

Atkarībā no jūsu vēlmēm varat izvēlēties pārtikas iekārtu ar vienu bļodu vai pāris bļodām - 2, 5, 6 utt. Lielākais trauku skaits būs piemērots suņiem, kuri ēd biežāk, bet mazākās porcijās.

Kuru automātisko ūdens padeves iekārtu izvēlēties?

Iekārtu, kas tiks izmantota tikai ūdenim, var aizstāt ar dzeramo trauku ar strūklaku. Tā ir iekārta ar filtriem, piemēram, ogles filtru, kas attīra ūdeni un uzlabo tā garšu. Strūklakas uztur ūdeni svaigu, vēdina, piesātina ar skābekli un nodrošina ūdens cirkulāciju, tāpēc ūdens mazāk sasilst. Suņiem patīk šāds ūdens, tāpēc strūklakas ir lielisks risinājums vasarai, kā arī suņiem, kas dzer maz, tāpat arī aktīviem un vecākiem suņiem, kuriem nepieciešama bieža dzirdināšana. Automātiskie dzirdinātāji parasti ir izgatavoti no plastmasas vai keramikas. Ūdens strūklakām var būt dažādi sūkņu ātrumi, kas ir saistīti ar trokšņa intensitāti.

Un kā ir ar mitro barību? Vai ir iekārta arī mitrajai barībai?

Ir pieejamas arī iekārtas, kas piemērotas mitrajai pārtikai . Taču tās atšķiras no ūdenim vai sausajai barībai paredzētajām iekārtām. Sākot ar to, ka šādu automātisko barotavu ietilpība ir mazāka. Turklāt ļoti svarīga un noderīga funkcija būs iespēja dzesēt barību, piemēram, ievietojot īpašas kasetnes. Dzesēšanas funkcija pasargās mitro pārtiku no bojāšanās, istabas temperatūrā tai nevajadzētu būt ilgāk par aptuveni 8 stundām un daudz mazāk siltākās vietās. Lielākajai daļai mitrās barības barotavu ir iebūvēti vāki, lai pasargātu barību no mušām vai piesārņojuma.

Bailīgiem suņiem, suņiem kuriem nepatīk troksnis ir vērts izvēlēties klusu ierīci, kas neradīs skaļus trokšņus, jo tas varētu suni atbaidīt.