IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Bumbiņas suņiem

Tirgū ir pieejami daudzi suņu bumbiņu modeļi. To izvēloties jāņem vērā četrkājainā drauga izmērs un spēks, kā arī žokļa satvēriens. Pārāk maza rotaļlieta var būt bīstama - to var norīt, savukārt pārāk lielu dzīvniekam būs grūti noturēt zobos.

Bumbiņa ir viena no suņu iecienītākajām rotaļlietām. Diez vai kāds četrkājainais draugs spēj tam pretoties. Suņu bumbiņas var būt dažāda izmēra, formas, krāsas un īpašību. Rotaļas ar bumbiņām ir ārkārtīgi svarīgas, lai dzīvnieks pareizi attīstītos un pilnveidotos.

 

Suņa bumbiņa - kāda ir tās funkcija?

Suņa bumbiņai ir daudz svarīgu funkciju. Spēlēšanās ar to mudina suni pielikt fiziskas un garīgas pūles. Tā ir arī iespēja izlādēt uzkrāto stresu un enerģiju. Tādējādi samazinās risks, ka mīlulis sabojās mājas mēbeles vai apģērbu. Tās ir arī lieliski noderīgas, lai atbrīvotos no garlaicības. Tās bieži vien saīsina īpašnieka gaidīšanas laiku. Stimulē dabiskos instinktus, māca dzīties pakaļ un ķert.

 

 

Kas man jāņem vērā, izvēloties bumbu savam sunim?

Gan fiziskajos, gan tiešsaistes zooveikalos ir pieejams ļoti plašs suņu bumbiņu klāsts. Izvēloties rotaļlietu, īpašniekiem vispirms ir jārūpējas par drošību. Bumba ir jāpielāgo suņa fiziskajām īpašībām - spēkam, lielumam un žokļa satvērienam. Neraugoties uz ražotāju apliecinājumiem, neiznīcināmu suņu bumbiņu nav. Dzīvnieks rotaļlietu izmanto dažādos veidos - košļājot un plēšot to, spēlējoties uz cietām virsmām (piemēram, akmeņiem, betona). Pārāk jutīga bumbiņa ļoti ātri izjuks, bet pārāk cieta bumbiņa var slikti ietekmēt zobus. Laba izvēle ir gumijas bumbiņa ar noapaļotiem izciļņiem, kas nodrošina papildu masāžu smaganām un uztur mutes dobuma higiēnu. Dažas no tām ir pieejamas pat aromatizētās versijās. Ir vērts izvēlēties arī rotaļlietas, kas savāc maz netīrumu. Labāk ir izvairīties no suņu tenisa bumbiņām, pie kurām piemīt visi netīrumi. Turklāt šādas netīras rotaļlietas košļāšana (kuras virsma pēc dažām dienām atgādinās smilšpapīru) var radīt neatgriezeniskus bojājumus.

 

 

Kādi ir suņu bumbiņu veidi?

Vienas no populārākajām ir pīkstošās. Bieži vien tās ir vinila „ezīšu“ formā, tās saspiežot, tie iepīkstas. Šāda veida rotaļlieta ar 10 cm diametru maksās mazāk nekā 4 EUR.Vēl viens ievērības cienīgs piedāvājums ir suņu bumba ar caurumu kārumiem, kas vēl vairāk stimulē vēlmi spēlēties. Tā sauktā gardā bumba ir ne tikai prieka avots, tajā ir arī garšīgi smaržojošs medījums, kas sunim būs jāizdabū ārā, saņemot balvu par labi padarītu darbu. Var būt viens caurums, caur kuru izkrīt barība. Tā var arī būt ažūra veida. Izvēle ir atkarīga no grūtības pakāpes - jo mazāki caurumiņi, jo jautrāk.Vēl viena izplatīta atrakcija ir bumbiņa ar aukliņu sunim, kas ir pieejama dažādās versijās - ar vienu, divām, trim vai pat četrām bumbiņām. Lieliski piemērota košļāšanai, graušanai, saņemšanai un vilkšanai. Bumbiņas ar aukliņu ir viegli mest, un suns tās var viegli paņemt aiz auklas. Šādas rotaļlietas cena ir aptuveni 10 EUR.Ir vērts pievērst uzmanību arī mirgojošajām suņu bumbām. Tajās ir LED gaisma, kas ieslēdzas lēkšanas laikā un mirgo spēlēšanas laikā. Šis elements vēl vairāk stimulē dzīvnieka interesi un veicina rotaļas. No otras puses, laisku suņu īpašniekiem vajadzētu pievērst uzmanību bumbiņām ar iebūvētu mehānismu, kas dinamiski un nejauši pārvieto rotaļlietu, mudinot dzīvnieku dzīties tai pakaļ. Šī ir viena no dārgākajām šāda veida rotaļlietām. Par to samaksāsiet vairāk nekā 15 EUR.