Suņu birstes un ķemmes

Sunim birste ir ļoti svarīga - tā ļauj atbrīvoties no atmirušajām spalvām, izķemmēt savēlumus un masēt suņa ādu, tādējādi atbrīvojoties no atmirušajām ādas šūnām un pat stimulējot spalvas augšanu.
Ķemmēšana jāsāk 2 mēnešu vecumā. Kāpēc tik agri? Dodiet sunim laiku, lai pierastu pie ķemmēšanas. Tiklīdz suns pieradīs, ķemmēšana kļūs par patīkamu rituālu, īpaši tad, to apvienosiet ar uzslavām un glāstiem.

 

Kā izvēlēties sunim piemērotāko birsti vai ķemmi?

Plašais birstu piedāvājums var sagādāt galvassāpes, tāpēc šeit ir nedaudz vairāk informācijas par birstu veidiem un to, kura no tām būs piemērotākā jūsu sunim.Mēs izdalām šādus birstu veidus:

  • birstes ar sariņiem - ja nezināt, kādu suku izvēlēties, sarainās būs visuniversālākās. Tās derēs praktiski jebkura veida spalvai. Lai suņa spalva pārāk nesapītos un ķemmēšana sunim neradītu sāpes, ir ieteicams vadīties pēc šāda principa - jo biezāks un garāks apmatojums, jo plānākiem un garākiem jābūt birstes sariem. Kažoka birste lielākoties tiek izgatavotas no dabīgiem sariem, tāpēc tās ir dārgākas nekā vairums birstu, un to izgatavošanas kvalitāte ir tik augsta, ka tās ir izstrādājums, kas kalpos gadiem ilgi.
  • Birstes ar plastmasas sariņiem - ideāli piemērotas asinsrites stimulēšanai un masāžai. Tomēr jāuzmanās, lai tie būtu ovāli un ķemmēšana suni nesavainotu.
  • Birstes ar dabīgiem un vara sariem - saru un dabīgo saru kombinācija. Tās parasti ir ovālas formas. Pārliecinieties, ka sari ir stabili un nav pārāk cieši. Pretējā gadījumā birste neveic savu funkciju. Tās ieteicamas kažoka uzspodrināšanai un atmirušā apmatojuma noņemšanai.
  • Ķemme - lielisks līdzeklis, ar ko sākt ķemmēšanu. Ar tām var ķemmēt kažoku. Jūs varat atrast divu veidu ķemmes - ķemmes, kas palīdzēs atšķetināt savēlušos spalvu un ķemmes ar blīviem zobiņiem, kas noderēs barošanas laikā vai tīrot blusas.
  • Acotas ķemmes - mēs sastopamies ar visādām ķemmēm, kas izgatavotas no dažādiem materiāliem: metāla vai gumijas. Gumijas sari ir ideāli piemēroti kažoka ķemmēšanai un atmirušo matu noņemšanai, kā arī netīrumu noņemšanai no kažoka. Metāliskās ir lieliski piemērotas rūpīgai gara un cirtaina apmatojuma ķemmēšanai.
  • Trimmeris - visbiežāk tiek izmantots, lai koptu suņus ar raupju spalvu, kuri daudz nemet spalvu un kuru nedzīvie matiņi paši neizkrīt, piemēram, terjeriem. Ar trimmeri izķemmējiet atmirušo spalvu, atstājot tikai veselo, lai jūsu mīluļa kažoks atkal būtu skaists un spīdīgs.
  • Furminators - ideāli piemērots kažoka izķemmēšanai Tā var atbrīvoties pat no 2/3 pavilnas, tādējādi suņa kažoks kļūst veselīgāks un spīdīgāks, bet pati birste mazāk noslogota.