IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Kārumi suņiem

Kārumi, gardumi, uzkodas, našķi vai košļājamās rotaļlietas. Katrs četrkājainā dzīvnieka saimnieks ar tiem ir pazīstams, un katrs tos sauc citādāk. Tomēr visi šie termini nozīmē vienu un to pašu - papildbarība, kas dažādo suņa ikdienas uzturu un piedāvā jaunu garšu, uzturvērtību un atsvaidzinājumu. Mājdzīvnieki tos patiešām mīl. Bet kā izvēlēties labāko un vērtīgāko savam mājdzīvniekiem?

 

Mūsdienās ražotāji piedāvā plašu suņu kārumu klāstu. Jūs varat izvēlēties starp dažādām kārumu formām, garšām, izmēriem, konsistencēm, vērtībām un mērķiem.

Mēs varam izdalīt:


Dabiski suņu kārumi - tie ir visveselīgākie un visieteicamākie. Tie satur daudzas barības vielas, kuras gaļēdāju organisms uzņem vislabāk. Tiem ir diezgan spēcīgs aromāts un garša, tāpēc maz ticams, ka suns tiem pretosies.

Ragi pēdējā laikā ir īsts hits suņu mīļotāju vidū. Tie ir 100 % dabiski un ekoloģiski. Šī rotaļlieta nodarbinās jūsu suni ilgu laiku. Šie produkti ir bagāti ar minerālvielām un uzturvielām. Zems tauku un augsts olbaltumvielu saturs ir piemērots suņiem ar noslieci uz svara pieaugumu. Tie palīdz uzturēt zobu higiēnu un samazina zobakmens veidošanās risku. Tie ir ļoti izturīgi un kalpo dažas nedēļas vai pat mēnešus, ļauj jūsu mājdzīvniekam grauzt, košļāt, spēlēties un citādi to izmantot. Pieejami dažādi izmēri, bet formas ir unikālas, un nav divu vienādu. To cietības dēļ ragus ieteicams dot tikai pēc 8 mēnešu vecuma. Vajadzētu būt arī uzmanīgam arī attiecībā uz dažu ražotāju izveidotajiem caurumiņiem, kas paredzēti piestiprināšanai, jo tie var aizķerties un rezultātā radīt bojājumus suņa ilkņiem.

Košļājamās rotaļlietas ir izgatavotas no dzīvnieku ādas, parasti no govs. Tās ir mīkstāks par ragiem, un tās var dot arī mazākiem suņiem. Ir pieejami interesanti dizaini un dažādas formas, piemēram, kauli vai kurpes. Produkta dabiskās tekstūras dēļ, saskaroties ar siekalām un tos košļājot, tie paliek mīkstāki, suņi tos ļoti vēlas košļāt, tie tāpat arī masē smaganas. Tos var košļāt vairākas dienas. Tajos ir daudz olbaltumvielu un parasti maz tauku. Ieteicamie kārumi Snack'n'roll

Kuņģis - graužamā rotaļlieta. Kā uzkoda suņiem, to pasniedz kaltētā veidā. Šis konservēšanas process nodrošina simbiotisko baktēriju izdzīvošanu un saglabā dabiskās uzturvērtības. Augsts B grupas vitamīnu saturs, 70-80 % labi absorbējamu olbaltumvielu un zemais tauku saturs padara barību par ļoti vērtīgu delikatesi. Turklāt to konsistence un tekstūra nodrošina smaganu masēšanu un žokļu muskuļu trenēšanu, bet simbiotiskās baktērijas regulē gremošanu.

 

Žāvētas ausis, parasti cūku vai trušu ausis. Augstais tīro dzīvnieku olbaltumvielu saturs veicina muskuļu reģenerāciju un uzlabo suņa vispārējo ķermeņa stāvokli. Šīs ausis ir ideāli piemērotas suņiem veselīgai graušanai, tās uzlabo zobu veselību.

 

Pie dabīgiem un veselīgiem suņu kārumiem pieder arī visi citi dzīvnieku orgāni vai subprodukti, kas ir termiski apstrādāti, parasti žāvēti vai kūpināti. Tie var būt kuņģi, plaušas, sirdis, barības vadi un vārnu kājiņas, cūku kājas utt. Lielākā daļa no tiem veicina mutes dobuma higiēnu un uzlabo smaganu stāvokli, tāpēc tie izceļas ar zobu higiēnu veicinošām īpašībām un, izvēloties piemērotas dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas, tie ir piemēroti arī suņiem ar alerģijām. Ir vērts piebilst, ka šādos kārumos parasti nav konservantu vai nevajadzīgu krāsvielu.

 

Gaļas delikateses sunim - tajās ir vērtīgākās aminoskābes, ko suņi var viegli uzņemt. Atkarībā no produkta tajās ir vairāk vai mazāk tauku un enerģijas. Tās var būt dažāda veida gaļas, sākot no retāk sastopamām - brieža gaļa, fazāns, līdz visvienkāršākajām - vistas vai liellopa gaļa. Šobrīd šādi veselīgi un vērtīgi produkti ir pieejami dažādās formās, piemēram, jostas, klucīši, skrūves, nūjiņas un desiņas. Mēs iesakām zīmolu Vienkārši no dabas.

 

Specializētas delikateses - mēs runājam par gardumiem alerģiskiem suņiem. To sastāvā esošie olbaltumvielu avoti samazina alerģisku reakciju risku gan uz ādas, gan no barības. Ražotāji piedāvā arī zobu kārumus, kas paredzēti suņiem ar mutes dobuma higiēnas problēmām. Piedāvājumā ir:


- Uzkodas ar augu ekstraktiem, piemēram, piparmētru, lai atsvaidzinātu elpu.
- Uzkodas ar īpašām sastāvdaļām, kas noņem aplikumu.
- Uzkodas ar suņa žoklim pielāgotu formu, kas palīdz trenēt muskuļus un masēt smaganas.

Veikalos tāpat varat atrast arī delikateses, kas paredzētas suņiem konkrētos dzīves posmos, piemēram, kucēniem (mīkstākas konsistences un viegli košļājamas, vienlaikus palielina olbaltumvielu un enerģijas daudzumu), senioriem (parasti mīkstu un mazu gabaliņu veidā, bet ar samazinātu enerģijas daudzumu), neaktīviem suņiem, sportiskiem suņiem utt.


Kādas ir kārumu priekšrocības?

Kārumi ne tikai sagādā mājdzīvniekiem prieku, bet var būt arī noderīgs palīglīdzeklis un apmācības līdzeklis.

Lai atrastu uzkodas, kas jūsu sunim patiks, pamudinājumam ir jānāk no saimnieka. Šie kārumi veicinās visu komandu apgūšana, paklausību pastaigas laikā un tie būs lieliska motivācija fiziskajām aktivitātēm. Tāpēc ir vērts izvēlēties ar olbaltumvielām un mikroelementiem bagātas treniņu uzkodas, lai nodrošinātu papildu enerģiju fiziskās un garīgās slodzes laikā.

Delikatešu pasniegšana kā balvu, pamudinājumu vai vienkārši kā kārumu starp ēdienreizēm stiprina saikni starp saimnieku un mājdzīvnieku. Tas ir ļoti svarīgi un ļauj jums satuvināties sākotnējā izziņas posmā.

Labi izvēlētas, dabīgas suņu uzkodas ir ieteicamas arī nemierīgiem suņiem, kuriem ir grūti aizmigt vai atpūsties. Ilgstošas graušanas vai košļāšanas sesijas apmierina suņu instinktus un izraisa endorfīnu izdalīšanos, kas palīdz suņiem atbrīvoties no spriedzes. Sausie, mazie gardumi ir ideāli piemēroti gardumu paklājiņa piepildīšanai - stundām ilga izklaide jūsu sunim.

Vienmēr atcerieties, ka, nozīmējot suņiem dabiskas, zobārstniecības, dresūras, antialerģiskas uzkodas, ir svarīgi ievērot mērenību. Ieteicams ievērot ražotāja ieteikumus par dienas pārtikas devu. Neievērojot šos ieteikumus, pat lietojot visveselīgākos un uzturvielām bagātākos suņu gardumus, var ievērojami pieaugt jūsu mīluļa svars vai rasties gremošanas problēmas.

 

Ieteicams izlasīt katra veida kārumu sastāvdaļas, lai zinātu, kas tiek pasniegts jūsu mīlulim, un izvēlēties tam piemērotāko. Svarīgi ievērot to, ka suņiem nedrīkst dot cilvēku uzkodas vai pārtiku, jo īpaši: avokado, sarkano papriku, sīpolus, maurlokus, baklažānus, rozīnes, cidonijas.


1 2 3 4 5 6 7
1 2 3 4 5 6 7