IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Mitrā kaķu barība

Mitrā kaķu barība ir īsts gardums kaķiem. Tiek nošķirta pilnvērtīga barība un papildbarība. Pilnvērtīga kaķu barība ir ideāls kaķa uztura pamats. Ir viegli izvēlēties barību, kas kaķim kalpo un garšo labi, kā arī apmierina kaķu turētāju. Tā ir laba mitrā kaķu barība, kas pieejama burciņās, maisiņos vai paplātēs, ko var lietot bez vecuma ierobežojumiem kā ikdienas barību jaunākiem, vecākiem vai pieaugušiem kaķiem. Mūsu zoo veikals īpaši iesaka Applaws, Dolina Notec un Animonda barību.


 

Dzīvnieku barība, kas pazīstama arī kā pilnvērtīga barība, ir barība, kas nodrošina visas nepieciešamās uzturvielas. Tā ir pielāgota individuālām īpašībām un ir pieejama ar plašu garšu klāstu. Papildu papildu papildu uzņemšana nav nepieciešama.  Papildu mitrā kaķu barība nedrīkst būt viņa uztura pamats. Tie ir vienkārši gardumi, kas papildina ikdienas uzturu. Tie nesatur visas uzturvielas vai ir pārāk mazs daudzums, lai apmierinātu ikdienas vajadzības. Atbilstošs, sabalansēts un pilnvērtīgs uzturs nodrošina visa organisma pareizu darbību, baro to un veicina atveseļošanos. Visu uzturvielu nodrošināšana nodrošina ne tikai to, ka jūsu mājdzīvnieks izskatās labi, bet galvenokārt to, ka tas ir vesels.  Labākā kaķu barība atdarina un līdzinās šo unikālo dzīvnieku dabiskajam uzturam, tāpēc kaķi instinktīvi izvēlas un dievina šo barību!

Neatkarīgi no ražotāja mitrajai barībai ir dažas kopīgas iezīmes, kas to atšķir no sausās barības. Lai uzrunātu un iepazītu sava mīluļa garšas, turētājs var meklēt mitras barības produktus, kas ir pielāgoti viņa gaumei:

- kaķa vecumu (barība kaķēniem, grūtniecēm un laktējošām kaķenēm, pieaugušiem kaķiem, vecākiem kaķiem).

- kaķu aktivitāte (kaķi, kas neiet ārā, kaķi, kas ir ārā, aktīvi kaķi utt.).

- kaķu veselības problēmas (alerģijas, piemēram, pārtikas vai ādas alerģijas). - hipoalerģisks maisījums,

graudaugu nepanesība - bezgraudu diēta, aptaukošanās, urīnceļu darbības traucējumi, urīna maisījums, nieru slimības u. c.).

- iepriekš veiktās procedūras (barošana pēc kastrācijas, sterilizācija, atveseļošanās u. c.).

- veterinārārstu ieteikumi (tā sauktā "veterinārā pārtika") - ārstnieciskā pārtika, ko veterinārārsti iesaka un izmanto mājdzīvnieku ārstēšanā. Tomēr tie lielākoties ir individuāli parakstīti un ieteikti produkti. Tos nedrīkst lietot patstāvīgi bez veterinārārsta uzraudzības.

Katram kaķim ir savi ēdiena ieradumi. Svarīgs kritērijs ir kaķa mitrās barības garša un konsistence. Var gadīties, ka konkrēta piemērota barība jūsu mājdzīvniekam nepatīk nevis tās sastāva, bet gan lietošanas veida dēļ. Dažreiz problēma kļūst neaktuāla, piemēram, pēc tam, kad ēdiens ir sasmalcināts, vai pievienots nedaudz ūdens. Tomēr plašais mitrās barības klāsts zoo veikalā ar dažādām konsistencēm ļauj atrast un izvēlēties sev tīkamāko: džemi, ievārījumi ar ēdiena gabaliņiem, "malta gaļa", pastētes, ēdiena gabaliņi želejā vai mērcē.

 

 Mitrās kaķu barības variācijas:

Konservi ar mitru barību kaķiem

- Dažāda svara kaķu barības konservi (85, 100, 200, 400 g) - parasti maltas gaļas, želejas vai mērces veidā. Šie iepakojumi ir visekonomiskākie, atvērtus un nesasniegtus iepakojumus var ievietot kastītēs un uzglabāt ledusskapī līdz 2-3 dienām vai sadalīt maisiņos un sasaldēt, un vajadzības gadījumā pietiek tos izņemt agrāk. Burciņas ir pieejamas ar dažādām garšām un dažādiem gaļas veidiem. Ir pieejama gan pilnvērtīga, gan papildu barība.


 Mitrā kaķu barība paplātēs

- Ēdieni 85, 100, 125 g paplātēs - pieejami dažādas konsistences, bet visizplatītākie ir pastēte, musē, gabaliņi mērcē. Šī ir ekskluzīvākā produktu grupa. Ēdiens bļodiņās ir ērts risinājums, jo tas nav jālej bļodiņās; kaķi var ēst barību tieši no iepakojuma. Grami parasti ir nelieli, lai tos varētu izmantot diviem līdz trim ēdieniem. Pieejams gan pilnvērtīgs, gan papildu ēdiens.


Mitrā kaķu barība maisiņos

- Pārtikas produkti maisiņos (85, 100, 125 g) - otrs populārākais iepakojuma veids pēc konservu kārbām. Barība maisiņos, kas pieejama pastētes vai gabaliņu veidā želejā vai mērcē, ir ļoti ērts risinājums kaķu aprūpētājiem. Tos ir viegli atvērt un pasniegt, un nav nepieciešamas karotes. Tomēr tie parasti ir dārgāki un mazāk ekonomiski nekā konservi, turklāt tie ir mazākā iepakojumā - divas līdz trīs porcijas atkarībā no dzīvnieku miskastes lieluma. Parasti tie ir papildu pārtikas produkti.

 

Kādu mitro kaķu barību izvēlēties savam kaķim?

 Mitrās kaķu barības ražošanas process sākas ar sastāvdaļu mehānisku apstrādi, t. i., malšanu vai smalcināšanu, kam seko izvēlēto piedevu pievienošana un iegūtā produkta iepakošana. Pēdējais posms ir sterilizēšana augstā temperatūrā no dažām līdz vairākām desmit minūtēm.

Kaķu konservus visbiežāk konservē, tos sterilizējot. Šī tehnoloģija ļauj maksimāli saglabāt izmantoto izejvielu uzturvērtību, un tās efektivitāte nozīmē, ka ražotājiem vairs nav jāpievieno nevajadzīgi un mākslīgi konservanti.

Barībai, ar ko mēs barojam savus kaķus, jābūt pēc iespējas tuvākai to dabiskajam uzturam. Gadu evolūcijas un no tās izrietošo ģenētisko apstākļu ietekmē kaķu organismu ir veidojies un pielāgots tā, lai iegūtu uzturvērtību no gaļas barības. Šie apstākļi izpaužas kā diezgan īsa gremošanas sistēma, noteiktu gremošanas fermentu trūkums, enerģijas iegūšana galvenokārt no dzīvnieku taukiem un neregulēts slāpju centrs. Ņemot vērā šīs adaptīvās īpašības, izvēloties labāko barību, jāpievērš uzmanība tās sastāvam; tai jābūt pēc iespējas īsai un vienkāršai. Vēlams izvairīties no graudaugu produktiem (vai pēc iespējas mazāk) un līdz minimumam samazināt ogļhidrātu daudzumu kaķu barībā, kā arī pilnībā izslēgt cukuru. Gaļai (veselīgai un procentuāli) vajadzētu būt pirmajā vietā sastāva sastāvā, kam seko subprodukti un, ja iespējams, dārzeņi vai augļi. Tomēr jāatceras, ka augļi satur diezgan daudz cukuru. Labas kaķu barības sastāvā esošajām olbaltumvielām un taukiem jābūt dzīvnieku izcelsmes, jo tikai tos gaļēdāji var sadalīt un dzīvnieki var asimilēt un sagremot. Kaķa uzturā ir svarīgi pievienot taurīnu. Pilnvērtīgā uzturā tā saturs nedrīkst būt mazāks par 1000 mg, kas ir absolūtais minimums. Optimālākais diapazons ir 1500-2000 mg. Taurīns nodrošina daudzu kaķa organisma orgānu, piemēram, sirds un redzes, pareizu darbību. Olbaltumvielu saturam jābūt aptuveni 10 %, tauku saturam 7-8 % un ogļhidrātu saturam 0-5 %. Mitrās barības mitruma saturs ir 72-83 %..

Bez graudaugiem ražotajā mitrajā barībā ir mazāks ogļhidrātu saturs nekā sausajā barībā un zemāks enerģētiskais saturs, taču tā ir daudz mitrāka. Ņemot vērā, ka kaķi reti izjūt slāpes, ūdens nodrošināšana ar barību samazina dehidratācijas risku.

Labā uzturā nedrīkst būt konservanti, krāsvielas un aromatizētāji. Sabalansēts pilnvērtīgs uzturs ar pietiekamu olbaltumvielu un dzīvnieku tauku saturu paātrinās muskuļu atjaunošanos, nostiprinās kaulus un locītavas un uzlabos ādas un kažoka stāvokli. Pēc pāris nedēļu ilgas barošanas kaķis redzami mainīs ķermeņa formu un jutīsies labāk. Pateicoties viegli sagremojamām un absorbējamām sastāvdaļām, samazinās fekāliju daudzums un to smakas intensitāte.

 

Kāpēc mitrā kaķu barība ir labāka par sauso kaķu barību?

Pirmkārt un galvenokārt, kaķus nav ieteicams barot jauktā veidā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka sausai barībai ir atšķirīgs pH nekā kaķu kuņģī vai mitrai barībai. Tāpēc intervāls starp sauso un mitro barību nedrīkst būt mazāks par 10 stundām.

Galvenais kritērijs, pēc kura var atšķirt abas barošanas metodes, ir mitruma saturs. Barošana ar mitru barību mitrina organismu, tādējādi uzlabojot asinsrites, gremošanas un urīnceļu sistēmas darbību. Ūdens trūkums uzturā var izraisīt aizcietējumus un palēninātu zarnu caurspiešanu. Turklāt pietiekama šķidruma uzņemšana nodrošina pastiprinātu urīna izdalīšanos, t. i., uzlabo nieru filtrāciju, kas savukārt pozitīvi ietekmē nieru veselību un darbību. Kaķēniem, vecākiem kaķiem, kaķiem ar izdalīšanās vai urīnceļu problēmām ir īpaši ieteicama mitrā kaķu barība.

Vēl viens svarīgs faktors ir graudaugu saturs lolojumdzīvnieku barībā. Sausā barība var saturēt līdz 70-80% graudaugu, bet mitrā barībā to var nebūt. Jāatceras, ka kaķu gremošanas sistēma ir pielāgota uzņemt barību, kas satur galvenokārt dzīvnieku olbaltumvielas, kam seko dzīvnieku tauki. Tās ir visvieglāk absorbējamas un izmantojamas. Barība ar augstāko dzīvnieku olbaltumvielu saturu nodrošina kaķim pilnvērtīgu uzturu, viegli sagremojamas vielas un sāta sajūtu. Tāpēc ilgtermiņā tie ir efektīvāki un rentablāki. Nekvalitatīvs uzturs ar augstu graudaugu saturu kaķim radīs neapmierinātības sajūtu un pastāvīgu apetīti.

Sausā kaķu barība ir koncentrētāka, tāpēc tā satur un nodrošina vairāk vielmaiņas enerģijas. Vidēji 1 g sausā produkta nodrošina četras reizes vairāk kaloriju. Tas nozīmē, ka, barojot lielu šķirņu kaķus vai ļoti aktīvus kaķus, augstas kvalitātes mitrā barība var vienkārši nebūt ekonomiski izdevīga. Savukārt lētāku un mazāk vērtīgu mitro produktu izbarošana var izrādīties neizdevīga, jo kaķis neēd lielu barības devu, kas nepieciešama, lai apmierinātu gan enerģijas, gan vitamīnu vajadzības. Sliktākas kvalitātes barība jābaro lielākos daudzumos, jo tā ir mazāk koncentrēta un sliktāk uzsūcas.

Vecākiem kaķiem ar mutes dobuma problēmām vai pēc zobu izraušanas bieži vien ir samazināta apetīte. Tas ir saistīts ar ožas un garšas sajūtas pasliktināšanos, kā arī sāpēm un diskomfortu, košļājot cietus sausas pārtikas gabalus. Pārejot no sausās uz mitro barību, var ievērojami uzlabot dzīvnieku komfortu, samazināt mutes kairinājumu un palielināt apetīti.

Daudz kas ir atkarīgs no paša dzīvnieka, katram kaķim ir savas vēlmes un iecienītākais ēdiens. Tomēr parasti tie, kuriem ir izvēle vai maza apetīte, izvēlas mitru barību un ēd to vieglāk. Iespējams, tas ir saistīts ar to, ka tas ir mazāk apstrādāts, tāpēc visas sastāvdaļas ir garšīgākas un "svaigākas". Šajā ziņā tas vairāk līdzinās kaķu dabiskajam uzturam.

 

 

IETEICAMIE RAKSTI:

Pareiza kaķu barības uzglabāšana Kaķu aptaukošanās

1 2 3 4 5 6 7 8
... 12
1 2 3 4 5 6 7 8
... 12