IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Suņu siksniņas

Lai jūsu suns justos ērti, kakla siksnai jābūt perfekti pieguļošai, lai ikviena diena pastaigās un to nēsājot sunim būtu prieks, nevis nepatīkams pienākums. Mēs piedāvājam plašu dažādu veidu, krāsu un izmēru suņu kakla siksnas. Varat izvēlēties ādas un auduma kakla siksnas, ķēdes un blusu kakla siksnas.
 

Kā izvēlēties pareizo suņu kakla siksnu?

Kakla siksna ir aksesuārs, kas katru dienu ir kopā ar jūsu suni, tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo izmēru un veidu. 
 

Kāds izmērs būs piemērots?

 
Kakla siksniņa nedrīkst būt ne pārāk maza, ne pārāk liela, kas praksē nozīmē, ka, to aiztaisot, zem apkakles ne pārāk brīvi varēsiet ievietot divus pirkstus. Mājdzīvniekam ar to ir jājūtas ērti.

Uzliekot kakla siksnu, ir ļoti svarīgi nodrošināt to, lai siksniņa aptvertu abus kakla skriemeļus un tajā nebūtu asu elementu, kas varētu suni savainot (piemēram, kniedes).

Ja jūsu suns ir tādas šķirnes suns, kam ir īpaši jutīgs kakls, piemēram, kurts, jums jāizvēlas speciāla siksniņa, kas paredzēta šai šķirnei - tā ir plata siksniņa, kas sašaurinās kakla virzienā - tā pasargā no aizrīšanās.

Maziem un vidēja lieluma suņiem labākais kakla siksnas platums ir: 1,5-2 cm, bet lieliem - 2,5-4 cm. Ļoti svarīgi ir izvēlēties platumu, jo pārāk šaura kakla siksna var izraisīt sāpīgu iespiešanos ādā, bet pārāk plata siksna var traucēt galvas kustībām.
 

Kādu materiālu izvēlēties?

Izvēle ir milzīga, varam piedāvāt:
 
  • ādas - tā ir laba un ērta izvēle, un suns jutīsies visērtāk, ja tai būs filca oderējums. Tomēr tā var nedaudz nokrāsot suņa kažoku (ja iegādājaties tumšas krāsas kakla siksnu). Tāpat tā var būt arī augsne baktērijām, un to ir grūtāk tīrīt nekā neilona siksniņu.
  • metāla - ļoti higiēnisks materiāls neveidojas baktērijas, viegli tīrāms, bet bieži vien var būt nepatīkams, īpaši ziemas pastaigu laikā. Auksta temperatūra var pat izraisīt apsaldējumus! Vēl viens trūkums ir tas, ka tā var izraisīt alerģiskas reakcijas (piemēram, niķelis).
  • auduma vai neilona - pieņemama cena, tās ir ērtas un praktiskas, bieži vien ar ērtiem stiprinājumu elementiem un izmēru regulēšanu. Viegli tīrāma. Runājot par trūkumiem, tā mēdz ātri nolietoties un viegli samirkt.
  • spīd tumsā - tās ir lielisks risinājums, ja bieži vedat savu suni ārā vakaros, varēsit viņu viegli atrast.
  • atrašanās vietas noteikšana - tās ir aprīkotas ar GPS sensoru, kas ļauj viegli izsekot mājdzīvnieku, ja tas apmaldās.
 

Kāds būs ideāls kakla siksnas stiprinājums?

Ir vairāki populāri stiprinājumu veidi:
  • metāla sprādze - tā ir lieliska izvēle, tā ir izturīga. Vienīgais trūkums ir tas, ka to ir grūtāk piestiprināt.
  • plastmasas sprādze - ļoti populāra un viegli lietojama, lai gan, ja suns ir ļoti enerģisks, tā var salūzt.
  • kakla siksnas ar regulējamu aploci, bez aizdares - ļoti ērtas, bet pastaigas laikā pastāv risks, ka tās var atslābināties, un suns var izlauzties.
  • vaļīgās kakla siksnas ir risinājums dažādām kakla problēmām, pastāvīgai atbrīvošanai no kakla siksnas. Kamēr suns ir mierīgs, tā ir vaļīga, bet, kad suns sāk kustēties, tā piekļaujas viņa kaklam.