IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Suņu autiņbiksītes

Suņu aizsargbiksītes ir ļoti noderīgas dažādu problēmu risināšanai. Tās palīdz atrisināt tādas problēmas kā pietūkums karstā laikā, nesaturēšana vecākiem suņiem vai higiēnas un drošības nodrošināšana jūsu mīlulim pēc operācijas.

Aplūkojot plašo suņu aizsargbiksīšu klāstu, var rasties iespaids, ka tās ir izgudrojums, kas radīts, lai apmierinātu suņu saimnieku estētiskās vajadzības. Savvaļas suņi apakšveļu nenēsā. Tomēr četrkājainie mājdzīvnieki nedzīvo savvaļā, bet gan saimnieku mājās. Sieviešu vai vīriešu dzimuma autiņbiksītes ļauj atrisināt problēmas, ar kurām dzīvnieki dabiskos apstākļos nesastopas. Suņu apakšveļa palīdz uzturēt tīrību un higiēnu kopīgā vidē starp cilvēkiem un mājdzīvniekiem.

 

Autiņbiksītes kucēm

Meklēšanās ir mātītes auglības periods, kas ilgst aptuveni 3 nedēļas. Viens no tā simptomiem ir asiņaini izdalījumi no dzimumorgāniem. Mājās dzīvojošiem mājdzīvniekiem tas nozīmē bojātas mēbeles un paklājus. Šo problēmu, protams, var atrisināt, sterilizējot suni. Šo procedūru parasti iesaka veikt tad, ja nav plānota kucēnu pavairošana. Tomēr, ja kaut kādu iemeslu dēļ tas nav iespējams, ir labi iegādāties mātītei biksītes un izmantot tās meklēšanās laikā.Mājdzīvnieku preču veikalos ir plašs suņu autiņbiksīšu klāsts. Izvēloties tos, varat ņemt vērā to estētiskās īpašības (bet paturiet prātā, ka nevajadzīgi rotājumi var kairināt jūsu mājdzīvnieku). Pirmkārt, biksītēm jāatbilst diviem nosacījumiem: tām jābūt ērtām sunim un tām jābūt efektīvām, lai pasargātu no apkārtnes piesārņošanas. Tāpēc jāizvēlas pareizais izmērs un tādas, kas izgatavots no elastīga materiāla un pielāgots dzīvnieka anatomijai - ar caurumiem astei un ķepām.Biksītēm ir iespēja izmantot īpašu biksīšu oderējumu, kas regulāri jāmaina. Tomēr mātītei nevajadzētu valkāt apakšveļu visu dienu. Tas neļautu viņai uzturēt savu dzimumorgānu higiēnu. Aizsargbiksītes jānoņem arī ceļojuma laikā, lai dzīvnieks varētu viegli apmierināt savas fizioloģiskās vajadzības. Suņu apakšveļa neaizsargā no apaugļošanās. Ja tas nav vēlams, mātīte ir jāatdala no tēviņa.

Biksītes suņiem ar veselības problēmām

Vēl viens iemesls, kāpēc iegādāties suņu biksītes, ir dažādas veselības problēmas jūsu mājdzīvniekam. Apakšveļa ir noderīga dzīvniekam pēc operācijas (tostarp kastrācijas) - tā pasargā brūci no netīrumiem un novērš tās laizīšanu, kas var izraisīt komplikācijas.Biksītes vai autiņbiksītes var atrisināt arī nesaturēšanas problēmu, kas ir īpaša aktuāla gados vecākiem suņiem. Protams, šādam simptomam vajadzētu būt pirmajai norādei, lai apmeklētu veterinārārstu. Nespēja kontrolēt urinēšanu var būt cukura diabēta, nefrīta vai citu nopietnu slimību simptoms, kas jāārstē.Iepriekš minētās norādes par biksīšu lietošanu, protams, var attiecināt arī uz vīriešu dzimtes suņiem. Anatomiskās uzbūves atšķirību dēļ viņiem ir paredzēta pavisam cita veida apakšveļa nekā mātītēm. Tēviņu suņu biksītes ir tā sauktās pampas - vēdera jostas veids ar kabatu maināmiem biksīšu ieliktnīšiem.

 

Kā suni pieradināt pie biksīšu valkāšanas?

Suņu biksītes ir ļoti praktisks izgudrojums no saimnieka viedokļa, bet ne vienmēr mājdzīvniekam tās ir labi jāpieņem. Dzīvniekam pie apakšveļas ir jāpierod lēnām, lai to pieņemtu un nebūtu stresa katru reizi, kad tas jāvelk. Sākotnēji biksītes uz īsu brīdi jāuzvelk sunim, katru reizi apbalvojot to ar kārumu par mierīgu uzvedību. Laika gaitā asociācija starp šīm divām darbībām kļūs tik spēcīga, ka dzīvnieks bez protestiem ļaus sev tās uzvilkt. Pastaigu laiks pakāpeniski jāpagarina, līdz suns vairs nepamana, ka valkā biksītes.