Spēles suņiem

Labākās rotaļlietas suņiem ir tās, kas ne tikai ir jautras, bet arī pozitīvi ietekmē dzīvnieka attīstību. Izglītojošās rotaļlietas suņiem galvenokārt attīsta intelektu un ožu. Vispazīstamākais veids ir bumbiņas, kurās var paslēpt gardumus.

Suņu rotaļlietu izvēle ir ļoti plaša. Pēdējā laikā arvien populārākas ir kļuvušas izglītojošas un interaktīvas suņu rotaļlietas. Pirmā priekšrocība ir tā, ka tās ietekmē suņa garīgo stāvokli, bet otrās priekšrocība ir tā, ka tās ļauj patstāvīgi spēlēties. Abas šīs īpašības rotaļlietās arvien biežāk tiek apvienotas.

 

Interaktīvā suņu rotaļlieta - automātiskā bumba

Interaktīvas suņu rotaļlietas piemērs ir automātiska bumbiņa, kas vibrē un atlec pati no sevis. Šo funkciju nodrošina iekšpusē iebūvēts akumulatora mehānisms. Rotaļlieta pārvietojas dinamiski pēc nejaušības principa. Daudzi modeļi arī atskaņo jautru melodiju un, pateicoties LED diodēm, spīd. Tāda bumbiņa rosina četrkājaino draugu būt fiziski aktīvākam, rosina viņu kustēties - atmodina medību instinktu. Vidējā rotaļlietas cena ir 12 EUR.

 

Izglītojošas rotaļlietas sunim - bumbiņa kārumiem

Mājdzīvnieku veikalos ir pieejamas dažādas izglītojošas rotaļlietas suņiem, bet viena no populārākajām ir bumbiņa, kurā paslēpti kārumi. Šī rotaļlieta apvieno divus četrkājainajiem draugiem tīkamus faktorus - noslēpumu, kuru var sasmaržot, un našķi, kas ir lieliska balva par mīklas atrisināšanu. Atkarībā no grūtības pakāpes ir dažāda veida uzkodu bumbiņas - ažūra ar lieliem caurumiem un modeļi ar maziem caurumiņiem.Kārumu bumbiņa attīsta spēju domāt cēloņsakarību veidā, intelektuāli iesaista un māca, ka problēmai ir dažādi risinājumi (ne tikai spēks). Turklāt sunim, kas mājās palicis vienatnē ar šādu bumbu, nebūs garlaicīgi. Laiks, kas pavadīts, gaidot saimnieka atgriešanos, paies ātrāk un patīkamāk.

 

 

Viedās rotaļlietas suņiem - citi piemēri

Viedās suņu rotaļlietas var būt dobas, balvu nosedzot ar vāciņiem. Rotaļa ir veltīta tam, lai atrastu slēpto kārumu. Tā pilnveido komandas: meklēt, atstāt, dot, paņemt, kā arī nodrošina ožas un intelekta treniņus. Vidēji par šādu rotaļlietu jūs samaksāsiet 18 EUR.Vēl viena izglītojoša rotaļlieta ir barība piramīdas/puzles tornītis. To veido vairāki līmeņi, kuros no augšas krītošie kārumi, izmantojot šūpošanos, nonāk lejā. Kad tie nonāk līdz pēdējam, tie izkrīt uz grīdas. Ir arī versija, kurā, lai nolaistu kārumu uz zemāku līmeni, ir jāvelk attiecīgā aukla, kas atver lamatas durvis. Ir pieejama gan caurspīdīga, gan daudzkrāsaina rotaļlieta. Daudzi modeļi ir regulējami pēc grūtības pakāpes un caurumu lieluma starp līmeņiem. Pārtikas piramīda ir aizraujoša nodarbe un atkarību raisoša mīkla. Rotaļlietu var izjaukt un mazgāt. Maksā aptuveni 20 EUR.Interesants viedās rotaļlietas priekšlikums suņiem ir arī ožas paklājiņš, kas izgatavots no vairākiem auduma slāņiem, kas uzšūti viens virs otra un kuros ir paslēpti kārumi. Suņa uzdevums ir saost kārumu un pēc tam pietuvoties tam - darbojoties ar muti, dzīvnieks paņem dažādas paklājiņa daļas. Aromatizēto paklājiņu ieteicams lietot, ja ir uzvedības problēmas. Rotaļlieta māca koncentrēties, nomierina un nogurdina. Ožas paklājiņi maksā līdz 35 eiro.

 

Kādi faktori jāņem vērā, iegādājoties mācību rotaļlietu suņiem?

Izvēloties suņu apmācību rotaļlietu, jāņem vērā vairāki galvenie faktori, tostarp:

  • sarežģītība - nepacietīgs suns ar dzīvespriecīgu raksturu neizrādīs lielu interesi par sarežģītām rotaļlietām, kas prasa dažādas sarežģītas darbības. Tāpēc rotaļlietai jābūt pielāgotai suņa viltīgumam, temperamentam, personībai un inteliģencei;
  • izmērs - atkarīgs no dzīvnieka lieluma;
  • izturība - materiālu, no kuriem tas ir izgatavots, kvalitāte un ar to saistītā lietošanas drošība;
  • popularitāte - skatiet citu suņu īpašnieku rotaļlietu vērtējumus.