IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Suņu pārnēsāšanas somas

Suņu transportēšanas soma ir izgudrojums, kas noder daudzās situācijās. To var izmantot garos ceļojumos, braucot ar velosipēdu, iepērkoties vai vedot savu mīluli pie veterinārārsta. Izvēloties suņu somu, vispirms jāņem vērā jūsu mīluļa ērtības un drošība.
Suņi mīl staigāt un sekot savam saimniekam, tāpēc viņu nēsāšana var šķist nesaprātīga. Tomēr dažkārt jūsu mīluli ir nepieciešams transportēt lielos attālumos un ir jāparūpējas par viņa ērtībām un drošību. Lieliem dzīvniekiem vienīgais risinājums ir būris. Mazus, ne vairāk kā 8-12 kg. smagus četrkājainos draugus var pārvadāt suņiem paredzētā ceļojuma somā, tādējādi ļaujot nodrošinātu labāku kontaktu ar suņa pavadoņiem un sniedzot iespēju tos novērot.

 

 

Kurās situācijās suņu soma ir noderīga?

Suņu somas izmanto, lai pārvadātu suni no vietas uz vietu, ja dzīvnieks nedrīkst vai nevar pārvietoties patstāvīgi. Šādas situācijas ir, piemēram:

  • ātra iešana kājām vai braukšana ar velosipēdu,
  • mājdzīvnieka pārvadāšana sabiedriskajā transportā,
  • ceļojot ar automašīnu, vilcienu vai lidmašīnu,
  • slima vai savārguša suņa transportēšana pēc operācijas,
  • pastaigas ar kucēnu karantīnas laikā.

Kam domāta suņu pārnēsāšanas soma?

Soma parasti ir lielisks patvērums suņiem, kas baidās no ceļošanas. Tā ir vieta, kur varat paslēpties, vienlaikus paliekot tuvu savam saimniekam. Suņa velosipēda soma ir lieliska ideja kopīgam izbraucienam, kura laikā mazajam dzīvniekam ir grūti tikt līdzi cilvēkam. Braucot ar tramvaju,jorku vai šicū labāk neturēt pavadā, lai negadās tā, ka kāds uz tiem uzkāpj. Domājot par citiem pasažieriem, jums vajadzētu savu mīluli ņemt rokās. Šādā situācijā transportēšana somā ir ērtāks risinājums gan īpašniekam, gan dzīvniekam. Drošības apsvērumu dēļ suņus automašīnā drīkst pārvadāt tikai tad, ja esam parūpējušies par drošību. Īpaši riskanti ir braukt ar maziem četrkājainajiem draugiem, kas var radīt nopietnus draudus, piemēram, palienot zem bremžu pedāļa. Arī šajā gadījumā visas problēmas var atrisināt suņa soma ar rāvējslēdzēju. Šis aksesuārs ir nepieciešams arī gadījumos, ja slims mājdzīvnieks jānogādā pie veterinārārsta vai ja dažas nedēļas vecu, ziņkārīgu kucēnu vēl nedrīkst laist pastaigāties infekciju riska dēļ - tas var droši izpētīt pasauli no somas.

Kādām vajadzētu būt suņu somas funkcijām?

Suņa pārnēsāšanas somai pirmkārt un galvenokārt ir jābūt ērtai un drošai jūsu sunim. Dzīvnieks jutīsies ērti tādā somā, kas ir pietiekami liela, lai tas varētu brīvi pagriezties un ērti apgulties. Tajā pat laikā soma nedrīkst būt pārāk ietilpīga, lai transportēšanas laikā suns neslīdētu. Jums jāizvēlas modeļi ar stingru, neslīdošu pamatni, kurā jūsu mīlulis jutīsies stabili. Lai suns justos ērti, somā jābūt ventilācijas caurumiem gaisa cirkulācijai un lodziņam, pa kuru suns var skatīties ārā un vērot apkārtni.

 

Izvēloties somu savam sunim, ir jāpadomā arī par suņa saimnieku. Somai jābūt izgatavotai no viegli tīrāma materiāla (piemēram, poliestera). Iekšpusē jābūt aizdarei, kas piestiprināta pie dzīvnieka kakla siksniņas, lai nepieļautu, ka dzīvnieks negaidīti izlec no somas. Platās siksnas atvieglo vairāku kilogramu svara pārvietošanu. Mājdzīvniekiem, kas sver vairāk nekā 8 kg, piemērots risinājums var būt suņu somas uz ritentiņiem ar regulējamu rokturi. Suņu aksesuāru modeļi ar kabatām ir praktiski. Svarīgi arī tas, lai tiem būtu sprādzes, ar kurām to var droši piestiprināt pie automašīnas drošības jostām vai velosipēda stūres.