Maisiņi suņu izkārnījumiem

Ne katrā pastaigā ar suni viņš apmierinās savas fizioloģiskās vajadzības, taču suņa saimniekam jābūt gatavam šādai situācijai katrā pastaigā. Tātad, kādu aprīkojumu vajadzētu ņemt līdzi, lai suņa izkārnījumu savākšana nebūtu mokas vai nepatīkams pienākums, kas liek jums atturēties no pastaigas ar suni? Mūsu veikals piedāvā maisiņus izkārnījumu savākšanai, lāpstiņas vai liekšķeres suņu izkārnījumu savākšanai - visus nepieciešamos rīkus, lai savākšana pēc suņa kļūtu par ikdienišķu darbību bez negatīvas nokrāsas.

 

Kādas preces būs noderīgas suņu izkārnījumu savākšanai pastaigu laikā?

- Maisiņi suņu izkārnījumiem - vienreizlietojamie maisiņi ir lieliski piemēroti savākšanai. Daudzi uzņēmumi piedāvā maisiņus izkārnījumiem, kas atšķiras pēc izmēra, krāsas, raksta, izgatavošanas materiāla un sadalīšanās pakāpes. Lai izvēlētos tieši jūsu mājdzīvniekam piemērotākos izkārnījumu maisiņus, pievērsiet uzmanību to izmēram. Jo lielāks suns, jo lielāki izkārnījumu maisiņi tam būs nepieciešami. Lielāku šķirņu suņiem tāpat ir vajadzīgi izturīgāki maisiņi, jo neviens suņa saimnieks nevēlas, lai, izkārnījumus savācot, viņu sagaidītu nepatīkams pārsteigums. Krāsaini maisiņi var nomaskēt skatu un uzlabot suņa izkārnījumu izmešanas estētiku. Daži ražotāji piedāvā arī aromatizētus maisiņus, kas būs piemērotākais risinājums saimniekiem ar jutīgu ožu.

Mūsdienās ir ļoti svarīgi atbrīvoties no izkārnījumu maisiņiem. Ir pieejami bioloģiski noārdāmi maisiņi, kas sadalās dažu dienu laikā un pat paātrina izkārnījumu sadalīšanos. Šādi maisiņi suņu izkārnījumiem tomēr ir dārgāki, taču to ekoloģiskā vērtība ir nenovērtējama. Citi maisiņi parasti ir izgatavoti no plastmasas, to sadalīšanās prasa ilgu laiku, tādējādi radot vides piesārņojumu. Plastmasas maisiņi suņiem ir visizplatītākie un visplašāk pieejamie maisiņi par viszemāko cenu.

Suņu izkārnījumu maisiņi tiek pārdoti ruļļos, kuros ir ducis vai vairāk maisiņu. Tas atvieglo lietošanu un ļauj precīzi kontrolēt, cik daudz ir atlicis.

- Suņu izkārnījumu maisiņi - tie ir bioloģiski noārdāmi maisi suņu izkārnījumiem. Tiem ir nedaudz lielāka ietilpība nekā maisiņiem, un tie ir dārgāki, taču videi pilnīgi draudzīgi un ātri sadalās. Suņu maisiņi ir vienreizlietojami, izgatavoti no papīra, izturīgi un palīdz higiēniski savākt pēc jūsu suņa.

Izvēloties maisiņus, vienam no svarīgākajiem aspektiem jābūt to izturībai un elastībai, lai tie neizliektos zem tajos ieliktā svara, atstājot netīru apkārtni un savākšanas vietu.

- Maisiņu turētāji - lietojot maisiņus suņu izkārnījumiem, ir labi, ja tiem ir turētājs. Šo praktisko ierīci var piestiprināt pie jostas vai parasta medaljona. Lielākā daļa turētāju ir universāli un tajos var ievietot standarta izmēra maisiņus, taču maisiņu skaits var atšķirties atkarībā no ražotāja. Maisiņu turētāji ir pieejami dažādās krāsās un dizainā. Varat izvēlēties arī tādus ar papildu funkcijām, piemēram, lukturīti, LED u. c.

- Liekšķeres vai lāpstiņas izkārnījumiem - izkārnījumu savācēji tiek izmantoti, lai savāktu suņu izkārnījumu no pagalmiem, māju, īpašumu teritorijām utt. Protams, tas nav aprīkojums ikdienas pastaigām, ja vien aizbildnim nav iespējas pastaigāties kopā ar suni un savākšanas konteineru. Liekšķeres vai lāpstiņas ir parocīgas, tās ir dažāda lieluma. Izgatavotas no gluda materiāla, kas ir viegli tīrāms, bet netīrumi nepielīp. Ierīcēs ir svarīgi uzturēt higiēnu, jo šādas iekārtas regulāri jādezinficē. Pateicoties aprīkojumam, mēs varam viegli savākt izkārnījumus, nepieskaroties tiem ar rokām, un ar vienu kustību tos izmest tiem paredzētajā vietā. Lāpstiņas ir noderīgas arī lielāka suņu skaita gadījumā, jo tās paātrinās visu izkārnījumu izmešanu un samazinās plastmasas un papīra maisiņu daudzumu.

 

Savākšana pēc suņa - nepatīkams darbs?

Lūdzu, ņemiet vērā, ka par suņu izkārnījumu nesavākšanu var tikt piemērots naudas sods vai kriminālatbildība. Turklāt jāņem vērā, ka izkārnījumu rada epidemioloģisku apdraudējumu. Tie ir īpaši bīstami gan bērniem, gan citiem dzīvniekiem. Izkārnījumi piesārņo apkārtni, nepatīkami smaržo un, iespējams, vismaz reizi mūžā ir pārsteiguši katru no mums. Sakopjot pēc sava suņa, jūs varat no tā izvairīties un vienlaikus padarīt pastaigu laiku patīkamāku.

Suņa izkārnījumu savākšana ir ne tikai juridisks saimnieka pienākums, bet galvenokārt arī rūpes par apkārtējo vidi un estētiku. Zaļās zonas pilsētās ir ļoti nepieciešamas, un iedzīvotājiem tās ir jāciena. Suņiem pašiem par sevi jārūpējas, bet saimnieks ir atbildīgs par savākšanu pēc tiem.