IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Mitrā suņu barība

Mitrā barība ir lielisks papildinājums jūsu suņa uzturam. Izvēlieties dažādu gardu garšu barību paciņās, skārdenēs un burciņās. Jūs varat izvēlēties mitro barību kucēniem, pusaugu suņiem, pieaugušiem un vecākiem suņiem. Uzziniet, kāda mitrā barība ir vispiemērotākā jūsu sunim, kam pievērst uzmanību, izvēloties mitro barību suņiem, un uzziniet, kāda barība jūsu sunim patīk vislabāk - konservi, gabaliņi želejā vai varbūt pastēte?

 

Suņu barošana ir viņu saimnieku prioritāte. Pirms lēmuma pieņemšanas par barības izvēli, bieži tiek uzdoti šādi jautājumi: kura barība ir visvērtīgākā un kāda pārtika garšo jūsu mīlulim? Vai vajadzētu izvēlēties sauso vai mitro barību? Turklāt milzīgais barību piedāvājums izvēles izdarīšanu nepaātrina, tomēr tas neapšaubāmi sniedz mums iespēju ilgāku laiku izmēģināšanai.

Pareiza suņa barošana uztur suni labā stāvoklī, un, nodrošinot to ar visām nepieciešamajām barības vielām, tiek nodrošināts ne tikai skaists suņa ārējais izskats, bet, kas ir vēl svarīgāk, arī veselība un pareiza iekšējo orgānu darbība. Augstas kvalitātes mitrā premium klases suņu barība ir pilnībā sabalansēta un veidota tā, lai imitētu suņu dabisko uzturu.

Ražotāji piedāvā pilnu mitro suņu barību klāstu. Tomēr tām visām ir dažas kopīgas iezīmes, kuras ir vērts zināt, lai jūs būtu informēti, ko mēs dodam jūsu dzīvniekam

Mitro suņu barību galvenokārt var iedalīt, lai pielāgotu:

- vecumam (barība kucēniem, pieaugušiem suņiem, senioriem)

- fiziskajām aktivitātēm (darba suņi, suņi ar zemu vai ļoti augstu fizisko aktivitāti utt.)

- veselības problēmām ( piemēram, pārtikas vai ādas alerģijas, nepanesība, piemēram, graudaugu, aptaukošanās, nieru vai aknu slimības u. c.)

- ārstēšanai (barība kastrētiem suņiem, barība pēc sterilizācijas, atveseļošanās laikā u.c.)

- ārsta ieteikumiem (t. i., veterinārā barība) - ārstnieciska barība, ko veterinārārsti iesaka izmantot mājdzīvnieku ārstēšanā. Tomēr šie produkti parasti ir paredzēti un ieteicami konkrētam dzīvniekam. Tos nedrīkst lietot vienus pašus bez veterinārārsta uzraudzības.

Saimnieki var izvēlēties labāko un piemērotāko iepakojuma veidu, tostarp:

- dažāda svara (100, 200, 400, 400, 800 g utt.) - visbiežāk tajās izmantotās pārtikas veidi ir maltā gaļa, gabaliņi želejā vai mērcē. Tas ir visizdevīgākais iepakojuma veids, to var salikt kastītēs un 2-3 dienas uzglabāt ledusskapī vai sadalīt pa maisiņiem un sasaldēt. Ir pieejamas dažādas garšas un dažādu gaļu veidi.

- dažāda svara skārda bundžas (trauki) (100, 150, 300 g u. c.) - šajā grupā mums ir visekskluzīvākie produkti. Ir pieejamas dažādas barības konsistences, bet konservi, cepumi vai gabaliņi želejā ir lieliska izvēle. Ērts veids ir barība trauciņos, kuru nav nepieciešams pārlikt suņa bļodiņā, šo barību var ēst uzreiz no iepakojuma. Tomēr to svars parasti atbilst vienai ēdienreizei, barojot lielo šķirņu suņus, šādi trauciņi ir diezgan nepraktiski.

- paciņas (85, 100, 125 g u. c.), kas ir otrs izplatītākais iepakojuma veids pēc skārda bundžām. Barība paciņās ir gabaliņi želejā vai mērcē, kas ir ļoti ērts risinājums mājdzīvnieku saimniekiem. Viegli atvērt un dot suņiem, nav nepieciešamas nekādas karotes un ir zems piesārņojuma risks. Tomēr tie ir dārgāki produkti nekā konservēti un mazākos iepakojumos. Ikdienas lietošanai lielajām šķirnēm tie, visticamāk, nebūs piemēroti.

Turklāt ražotāji ir pārliecinājušies, ka mitrā suņu barība var apmierināt pat visprasīgākos gardēžu prasības Varat atrast dažādās formās un konsistencēs, proti:

- konservi ar barības gabaliņiem

- barības gabaliņi želejā

- barības gabaliņi mērcē

- maltā veidā (tā sauktā pusdienu gaļa)

- pastētes

Pilnvērtīgas mitrās barības kā barošanas metodes īpašības

Mitrās barības izstrāde sākas ar izmantoto produktu mehānisku apstrādi, precīzāk - samalšanu. Nākamais solis ir barības sagatavošana un iepakošana izvēlētajā iepakojumā. Pēdējais solis procesa pabeigšanai ir sterilizēšana augstā temperatūrā uz dažām vai vairākām minūtēm. Mitrā suņu barība parasti tiek konservēta slēgtos traukos. Šī metode ļauj maksimāli saglabāt izmantoto sastāvdaļu uzturvērtību, un ražotājiem nav nepieciešams pievienot nevajadzīgus un mākslīgus konservantus.

Ideālā suņa uzturā jābūt aptuveni 85% dzīvnieku izcelsmes produktu (50% gaļas, 20% subproduktu, 15% kaulu) un 15% augu izcelsmes produktu (10% dārzeņu, 5% augļu). Dažādas pārtikas piedevas uzlabo ēdiena garšu. Saimnieks var izvēlēties no plaša olbaltumvielu klāsta, kas dominē barībā - saliktās, piemēram, brieža gaļa, strauss, fazāns, plaši pieejamas olbaltumvielas, piemēram, mājputnu gaļa, liellopu gaļa, cūkgaļa; augļi, piemēram, āboli, banāni, avenes, zemenes, mellenes, dzērvenes; dārzeņi, piemēram, bietes, sparģeļi, kāposti, burkāni; vai garšaugi.

Izdarot izvēli, pievērsiet uzmanību barības sastāvam, kam jābūt pēc iespējas īsākam un vienkāršākam. Ieteicams izvairīties no graudiem (vai izmantot tos pēc iespējas mazāk) un līdz minimumam samazināt ogļhidrātu daudzumu. Suņu uzturā jābūt nepiesātinātajām Omega-3 un Omega-6 taukskābēm un vitamīniem, kas ir nepieciešami pareizai organisma darbībai. Mikroelementi, mikroelementi un abrazīvi un citi svarīgi barības elementi. Labā barībā nedrīkst būt konservanti, krāsvielas vai aromatizētāji.

Mitrajā barībā bez graudaugiem ir mazāks ogļhidrātu saturs nekā sausajā barībā, zemāka enerģētiskā vērtība, bet daudz lielāks mitruma saturs. Izvēloties mitro barību ar labu sastāvu, suņa saimnieks var būt drošs, ka viņa mājdzīvnieks saņems nepieciešamo uzturvērtību un parūpēsies par tā veselību un stāvokli. Suņa barošana ar mitro barību pozitīvi ietekmē tā gremošanas un urīnceļu darbību. Pilnvērtīga recepte ar vajadzīgo dzīvnieku olbaltumvielu un dzīvnieku tauku daudzumu paātrina muskuļu reģenerāciju, stiprina kaulus un locītavas, kā arī uzlabo ādas un kažoka stāvokli. Pēc dažām barošanas nedēļām suņa siluets mainās, bet viņa garastāvoklis uzlabojas. Sastāvdaļas labi uzsūcas un asimilējas, tādēļ samazinās fekāliju daudzums un smakas intensitāte.

Mitrā vai sausā suņu barība? Kuru izvēlēties?

Mitrajā suņu barībā mitruma saturs ir 70-83%, bet sausajā barībā mitruma saturs ir tikai 10%. Ūdens saturs barībā ir svarīgs elements, kas atšķir šos divus barības veidus. Barošana ar mitro barību samazina dehidratācijas risku, tādējādi uzlabojot asinsrites, gremošanas un urīnceļu sistēmu. Pārāk maz ūdens daudzums uzturā var izraisīt aizcietējumus un citas zarnu problēmas. Turklāt, dzerot nepieciešamo šķidruma daudzumu, palielinās urīna daudzums, t.i. uzlabojas nieru filtrācija, kas savukārt pozitīvi ietekmē mājdzīvnieku veselību un funkcionēšanu. Vecākiem un salīdzinoši jauniem suņiem ir neakurāts slāpju centrs, tāpēc viņiem „aizmirstas“ padzerties, kas ir tiešs ceļš uz dehidratāciju. Tāpēc kucēnu, senioru, suņu ar ekskrēcijas vai urīnceļu problēmām barošanai ir īpaši ieteicama mitrā barība.

Vēl viena atšķirība ir graudu daudzums barībā. Sausajā barībā to saturs var sasniegt 70-80%, bet mitrajā barībā to var nebūt vispār. Ir vērts ņemt vērā, ka suņa gremošanas sistēma ir pielāgota uzņemt barību, kas bagāta ar dzīvnieku olbaltumvielām, kam seko dzīvnieku tauki. Tādas vielas tie visvieglāk absorbē un izmanto. Barība, kurā ir vislielākais dzīvnieku olbaltumvielu procentuālais daudzums, sunim sniedz sāta un pilnvērtīga uztura sajūtu. Tādējādi ilgtermiņā tā ir efektīvāka un ekonomiskāka. Ja barība būs nekvalitatīva un ar augstu graudu saturu, jūsu mīlulis būs nelaimīgs un visu laiku gribēs ēst.

Ļoti svarīgs ir arī piedāvātās suņu barības kaloriju daudzums. Vidēji 1 g sausā produkta nodrošina četras reizes lielāku vielmaiņas enerģiju (trūkst kaloriju). Tas nozīmē, ka, barojot sportiskus vai ļoti aktīvus suņus, augstas kvalitātes mitrā barība var vienkārši būt neekonomiska. Bet lētākas un mazāk vērtīgas mitrās barības lietošana var beigties ar to, ka suns neapēd tik lielas barības porcijas, lai apmierinātu enerģijas un vitamīnu vajadzības.

Suņi ar mutes dobuma problēmām vai zobu ekstrakcijām un vecāki suņi var izjust sāpes un diskomfortu, kas neļauj sakošļāt vai tikt galā ar cietajiem sausās barības gabaliņiem. Pārejot no sausās uz mitro barību, var ievērojami uzlabot dzīvnieku dzīves komfortu, samazināt kairinājumu mutē un palielināt apetīti.

Daudz kas ir atkarīgs no paša suņa, jo katram sunim ir savas vēlmes un iecienītākais ēdiens. Tomēr dzīvnieki, kuri ir izvēlīgi vai kuriem ir vāja apetīte, parasti dod priekšroku mitrajai barībai un grib ēst to. Iespējams, tas ir tāpēc, ka tā tiek mazāk apstrādāta, tāpēc visas sastāvdaļas ir aromātiskākas un „svaigākas“. Šajā ziņā tā ir līdzīgāka suņa dabiskajam uzturam.

1 2 3 4 5 6 7 8
... 13
1 2 3 4 5 6 7 8
... 13