Suņu nagu kopšana

Rūpes par suņa nagiem ir ļoti svarīgs suņu kopšanas elements, kam regulāri jāpievērš uzmanība, lai jūsu mīlulim neradītu diskomfortu. Mūsu piedāvājumā atradīsiet zīmolu šķēres un nagu vīles visu izmēru suņiem un citiem mājdzīvniekiem.
 

 

 

Cik bieži vajadzētu griezt nagus?

Ir grūti noteikt konkrētu laika intervālu, pēc kura vajadzētu ķerties pie nagu šķērīšu lietošanas, jo katrs suns ir atšķirīgs un arī šis laiks katram sunim būs atšķirīgs, taču vidēji tas ir aptuveni 2 nedēļas.

Vislabāk ir pārliecināties, ka nagi stāvot pieskaras grīdai. Ja suns pret tiem atspiežas, ejot nagi piesitas pie grīdas vai suns pat saliecas, tā ir skaidra zīme, ka ir pienācis laiks nagus apgriezt.

Aktīvākiem, darba un sporta suņiem nagu apgriešana ir nepieciešama retāk, jo kustoties, piemēram, aktīvi ejot vai skrienot, tie dabiski berzē nagus pret zemi, kas darbojas kā novīlēšana. Tāpēc suņiem, kuri lielāko daļu laika pavada telpās, nagu apgriešana būs jāveic biežāk.

 

Kāpēc regulāra nagu griešana ir tik svarīga?

Ja mēs ignorēsim nagu kopšanu, tas suni slikti ietekmēs.

Pārauguši nagi staigājot vai skrienot izraisa sāpes un laika gaitā tie sāk ievainot ķepu spilventiņus, kuros var rasties infekcija. Lai izvairītos no sāpēm, suns sāk nedabiskā veidā raustīt ķepas, kas izraisa locītavu deģenerāciju un daudzas citas veselības problēmas.

 

Kā izvēlēties pareizo instrumentu?

Protams, varat arī lūgt veterinārārstu apgriezt jūsu mīluļa nagus, taču tas ir tik vienkārši, ka to varat viegli izdarīt arī paši mājās.

Šim nolūkam nevar izmantot parastas šķēres, jo suņa nagi ir pilnīgi citādāki nekā cilvēka nagi. Tie ir cieti un ovāli, un tiem nepieciešami īpaši instrumenti, kas pielāgojas naga diametram.

Lielākajai daļai šķēru ir metāla daļa, ko sauc par drošības sistēmu, kas norāda, līdz kurai vietai nagu var saņemt.

Ja pēc apgriešanas pamanāt nelīdzenas vai asas virsmas, varat veiksmīgi izmantot speciālu suņiem paredzētu vīlīti, lai novīlētu neregulārās malas.

 

Kā apgriezt nagus?

Tas nav nekas sarežģīts, tomēr ir vērts suni pie tā pieradināt pēc iespējas ātrāk. Tad arī suns būs daudz mierīgāks. Pirmās reizes dzīvniekam var būt stresa pilnas, taču ar laiku tas nebūs nekas īpašs. Lai radītu labas asociācijas ar nagu griešanas procedūru, varat viņam iedot kādu kārumu - tad viņš atcerēsies, ka ir vērts būt pacietīgam, jo viņu gaida balva.

Kas attiecas uz pašu darbību, tā prasa koncentrēšanos. Gaišiem nagiem var būt redzama sārta naga daļa - dzīvnadzis, tajā noteikti nedrīkst iegriezt.

Suņi ar melniem nagiem tos ir grūtāk pamanīt, tāpēc esiet īpaši uzmanīgi. Dzīvnadzis var būt labāk redzams pret gaismu.

Kad ir saredzams dzīvnadzis, nogrieziet nagu 45 grādu leņķī pret zemi, suņa ķepu nedaudz paceļot. Ja, neraugoties uz visām pūlēm, ir gadījies iegriezt dzīvnadzī, brūce jāpārklāj ar talku.