Suņu frizēšanas šķēres

Ja vēlaties paši kopt sava suņa kažoku, ir nepieciešams daudz zināšanu un labi instrumenti. Pareiza kažoka kopšana atšķiras atkarībā no suņa šķirnes. Ir suņu šķirnes, kurām var un pat vajadzētu apgriezt kažoku. Viņiem un viņu saimniekiem mēs piedāvājam augstas kvalitātes instrumentus - dažāda veida šķēres suņu spalvas regulēšanai. Varat izvēlēties taisnas šķēres, retināšanas šķēres, noapaļotas šķēres vai drošības šķēres. Uzziniet, kāda ir atšķirība un ko izvēlēties. Šāda veida procedūrām nevajadzētu izmantot šķēres, kas paredzētas cilvēku matiem, jo tās var ātri kļūt neasas, sabojāt suņa spalvu un ievainot tā ādu.

 

Pieejamie suņu šķēru veidi:

- Standarta taisnās kažokādas šķēres - tām jābūt vislabākās kvalitātes, izgatavotām no izturīga, nerūsējoša materiāla. Taisnās šķēres izmanto visu veidu kažokādu griešanai. To izmēriem jābūt atbilstošiem suņa lielumam. Pārāk lielas būs neērta lietošanā un var vieglāk savainot mazu, enerģisku suni. Ar šīm šķērēm un ķemmēm var apgriezt spalvu uz muguras, kājām un ķepām. Taisnās šķēres nav piemērotas suņu sejas apmatojuma griešanai. Nepareiza lietošana var izraisīt kažokādas izgriešanu - „kāpnes“.

- Retināšanas šķēres ir īpašas šķēres, kas no vienas puses ir taisnas un gludas, bet no otras - ar zobiņiem. Ar retināšanas šķērēm apmatojumu var izretināt, to dabiski apgriežot. Tās piešķir kažokam vieglumu un strādā pie apmatojuma apjoma. Retināšanas šķēres ir drošākas un apmatojumā neizveidos robus, bet ar taisnām vai noapaļotām šķērēm to var izdarīt ar vienu kustību. Ar šīm šķērēm var apgriezt kažoku praktiski jebkurā suņa ķermeņa daļā. Tomēr jāatceras, ka retināšanas plāksnes tāpat ir ļoti asas, tāpēc, tās lietojot, jābūt uzmanīgiem.

- Noapaļotas šķēres - viena šķēru puse ir stipri noapaļota, bet otra - taisna. Ar šķērēm apmatojumu griež puslokā. Noapaļotās šķēres ir ideāli piemērotas galvas, ķepu, kāju, pakauša vai sānu spalvas griešanai. Tomēr, arī izmantojot noapaļotas šķēres, paturiet prātā, ka tās, tāpat kā taisnas šķēres, spalvu var nogriezt ar vienu kustību, atstājot kailu laukumu.

- Drošības šķēres - šķēres, kas paredzētas viegli ievainojamu jutīgu vietu apgriešanai. Ideāli piemērotas mutes zonas vai ķepu spilventiņu apgriešanai. Tās ir salīdzinoši mazas un ar strupiem galiem. Asie asmeņi ļauj ātri un droši nogriezt spalvas nepieciešamajās vietās.

 

Kā apgriezt suņa kažoku? Kas jums jāzina, pirms griežat suņa kažoku?

Vienmēr grieziet suņa kažoku pēc tam, kad tas ir iztīrīts un izmazgāts (vēlams brīdi pirms procedūras).  Izmantojot šķēres uz netīra apmatojuma, tās kļūs neasas un nelietojamas.

Pirms izlemt iegādāties šķēres, ir vērts atcerēties, ka svarīgākais ir to izgatavošanas kvalitāte. Par darbu ar šķērēm vienmēr varat konsultēties ar labu frizieri, kurš labi pārzina savu darbu.

Ne katrs suns ir piemērots spalvas griešanas procedūrai. No otras puses, spalvas griešana ar šķērēm vienmēr ir labāks risinājums nekā suņa spalvas noskūšana. Vispārīgi runājot, jūs varat apcirpt suņus, kuriem nav pavilnas, un kuriem nedraud slikta spalvas ataugšana.Suņi, kuru kažoku var griezt ar šķērēm ir, piemēram, Maltas bišoni, šicū, pūdeļi, jorki. Vācu aitu suņiem, malamutiem, samojediem un špiciem var nedaudz apgriezt dažas zonas. Atcerieties, ka suņa kopšanai jāpalīdz uzturēt higiēnu, veselību un labu ādas un kažoka stāvokli. Kažokādai ir daudz svarīgu funkciju, tāpēc vienmēr ir labāk to kopt un rūpēties par to, un griezt to tikai tad, kad tiešām nepieciešams. Suņa veselība vienmēr ir vissvarīgākā lieta, un to nedrīkst atstāt novārtā.