IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Sausā kaķu barība

Nezināt, ar kādu barību barot savu kaķi?


 Augstas kvalitātes kaķu barību var izvēlēties ar dažādām garšām, svaru un atbilstoši jūsu kaķa diētai. Pirms izvēles izdarīšanas ieteicams vispirms izlasīt un gūt priekšstatu par to, kas ir sausā kaķu barība.

 

Izvērst aprakstu

 

Pareiza barība jūsu kaķim


Kaķa barība var būt gan sausa, gan mitra kaķu barība. 

Ir svarīgi pieņemt pareizo lēmumu, jo kaķiem nepatīk pārmaiņas. Pieradināšana pie viena veida kaķu barības var radīt problēmas, vēlāk mainot kaķa ieradumus.


Pilnvērtīga kaķu barība jeb kaķu barība, kas ietver visas svarīgākās uzturvielas, ir pilnvērtīga barība. Papildu uzņemšana nav nepieciešama.


Aprūpētājs var izvēlēties no dažādām garšām, vērtībām, tekstūrām un pat formām. 

Ražotāji un zoo veikals  piedāvā kaķu barību, kas pielāgota visām to vajadzībām un personības īpašībām. Svarīgi, lai kaķu barība sagādātu baudu, t. i., lai tā tiktu ēsta ar prieku un garšu, kā arī lai tā barotu kaķa organismu un patiktu saimniekiem.

 

Sausās kaķu barības izvēle 


Meklējot piemērotu kaķu barību, vislabāk ir pievērst uzmanību barības veidam. 


Kaķu barības klāstu var iedalīt:


Noteikta vecuma kaķis:


  • grūsnām un laktējošām kaķenēm
  • jūsu kaķa veselību un stāvokli.

Alerģijas, piemēram, pārtikas vai ādas alerģijas - hipoalerģiska kaķu barība.

graudaugu nepanesamība, piemēram, graudaugu - kaķu barība bez graudaugiem.

liekais svars, urīnceļu darbības traucējumi - speciāla kaķu barība, nieru slimības u. c.kaķu aktivitāte:


  • Kaķi, kas neiet ārā
  • iziet ārā
  • aktīvais
  • kaķu ārstēšana pagātnē
  • barošana pēc kastrācijas
  • kastrācija
  • atgūšana


Starp sauso kaķu barību atradīsiet arī veterināro kaķu barību.

Šī kaķu barība lielākoties tiek izrakstīta un ieteikta konkrētajam pacientam. 

Tās nedrīkst sākt lietot bez veterinārārsta uzraudzības un skaidras norādes.


Kaķu barība ir pieejama sākot no mazākajiem 300, 400, 500 g, 1 kg un beidzot ar 12, 14, 15 kg maisiem.

  

Vai ir vērts kaķus barot ar sauso barību? 


Priekšrocības


Gatavie sausie maisījumi ir bagāti ar barības vielām, tāpēc pat neliela kaķu barības porcija nodrošina organismu ar nepieciešamajām vielām un kalorijām. Veidojot produktus, ražotāji pievieno aromatizētājus, lai uzlabotu pārtikas produkta garšu un padarītu to pildvielu. Šīs pildvielas var būt dažādi graudaugu veidi, pārmērīgs daudzums augļu, dārzeņu un garšaugu. Šādi elementi palielina ogļhidrātu un šķiedrvielu daudzumu pārtikā.


Aizņemtiem kaķu īpašniekiem sausā barība ir ļoti ērta. Tas ir praktisks un ērts risinājums. 

Lielie maisiņi ir izturīgi, viegli izdalāmi un ērti lietojami. Vienkārši izlieciet kaķu barību no maisiņa, izmantojot mērkaroti, un ievietojiet to bļodiņā. 

Pareizi uzglabāta sausā kaķu barība - hermētiskā maisiņā - bojājas lēnāk un saglabā savu garšu. Šāda barība neaizņem vietu ledusskapī, un kaķis nav jābaro ar aukstu barību. 

Cilvēkiem ar jutīgu ožu nav jāuztraucas, jo šī kaķu barība ir mazāk aromātiska. Kā balvu var izmantot arī atsevišķas kaķu iecienītā barības gabaliņus.

 

Kā tiek gatavota sausā kaķu barība ?

Sausā kaķu barība tiek ražota, izmantojot ekstrūzijas tehnoloģiju. Pirmajā procesa posmā visas sastāvdaļas tiek samaltas, un pēc tam sausās sastāvdaļas augstā temperatūrā tiek sajauktas ar mitrajām sastāvdaļām. Gatavošanas procesā atbrīvojas un sadalās ciete, kas nepieciešama, lai galaproduktam piešķirtu pareizo formu. Ekstrūderis ar lielu spiedienu saspiež padeves veltni un sagriež to vajadzīgās formas granulās. Gatavo produktu žāvē un atdzesē. Pēdējā posmā granulas pārklāj ar aromatizējošu glazūru. Ražotāji iegūst plastiskumu un formēšanai piemērotu struktūru, pievienojot graudus. Sausās barības ražošanas process ietver masas divkāršu vārīšanu, kas izraisa dehidratāciju. Tāpēc sausā kaķu barība satur tikai aptuveni 10 % ūdens.

 

Labākā kaķu barība - kas tā ir?

Kad esat izlēmis, vai barosiet savu kaķi ar mitru vai sausu barību, paliek jautājums: kāda ir labākā kaķu barība?


Barībai, ar ko mēs barojam savus kaķus, jābūt pēc iespējas līdzīgākai tai, ko kaķi ēd savvaļā. Daudzu gadu evolūcija un no tās izrietošie ģenētiskie apstākļi ir veidojuši un pielāgojuši kaķa organismu uzturvielu iegūšanai no gaļas barības. Šīs adaptācijas izpaužas kā diezgan īss gremošanas trakts, noteiktu gremošanas fermentu trūkums, enerģijas iegūšana galvenokārt no dzīvnieku taukiem un slāpju centra darbības traucējumi. Paturot prātā šīs adaptīvās īpašības, izvēloties lolojumdzīvnieku + kaķu barību, jāpievērš uzmanība tās sastāvam - tam jābūt pēc iespējas īsākam un vienkāršākam. Ieteicams izvairīties no graudaugiem (vai pēc iespējas mazāk) un līdz minimumam samazināt ogļhidrātu daudzumu kaķa organismā. Sastāvā pirmajā vietā jābūt gaļai (veselīgai ar noteiktu procentuālo daudzumu), kam seko blakusprodukti un, iespējams, dārzeņi vai augļi. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka augļi satur pietiekami daudz cukuru. Labas kaķu barības sastāvā jābūt dzīvnieku izcelsmes taukiem, jo tikai šādus taukus plēsēji var sadalīt un uzņemt tiem pieejamā veidā. Ir svarīgi kaķa uzturā pievienot taurīnu. Tās līmenis gatavos pārtikas produktos nedrīkst būt mazāks par 1000 mg. Taurīns nodrošina daudzu kaķa organisma orgānu, piemēram, sirds un redzes, pareizu darbību.


Omega-3 un Omega-6 nepiesātinātās taukskābes un vitamīni ir svarīgi arī kaķu barībā, lai uzturētu organisma pareizu darbību. Citi svarīgi elementi pārtikā ir mikroelementi, mikroelementi un abrazīvi. Laba kaķu barība nedrīkst saturēt konservantus, krāsvielas vai aromatizētājus.


Izvēloties sauso barību, mājdzīvnieks jāmudina dzert vairāk šķidruma. Ūdens trūkums var izraisīt urinēšanas problēmas, struvītu veidošanos, aizcietējumus, nieru filtrācijas traucējumus un vispārēju organisma stāvokļa pasliktināšanos. Mudiniet kaķi dzert ūdeni, piemēram, iegādājoties ūdens strūklaku.


Sausā kaķu barība jāuzglabā ēnainā, sausā vietā istabas temperatūrā. Tvertni turiet pēc iespējas cieši aizvērtu. 

Bļodas ir jāmazgā katru dienu, neizēstais ēdiens ir jāizmet un jāiemet jauns ēdiens. 

Kaķim jābūt brīvai piekļuvei svaigam dzeramajam ūdenim istabas temperatūrā. Kad esat nolēmis barot kaķi ar sauso barību, jums vajadzētu mudināt to dzert vairāk šķidruma.

Barojiet kaķi vismaz trīs reizes dienā, un jo biežāk, jo tas ir veselīgāk.

 

 IETEICAMIE RAKSTI:

Kaķa diētas maiņa.  Kādu barību var ēst jūsu kaķis?

1 2 3 4 5 6 7 8
... 11
-55%
Royal Canin Kitten 10 kg
Royal Canin Kitten 10 kg

**** *

79.96
179.00
-62%
Royal Canin Sterilised 37 4 kg

**** *

41.62
108.70
-70%
JOSERA Cat Culinesse 10 kg
JOSERA Cat Culinesse 10 kg

*****

42.33
139.80
1 2 3 4 5 6 7 8
... 11