IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Košļājamās rotaļlietas suņiem

Košļāšana ir suņiem dabiska uzvedība, jo īpaši agrā vecumā. Šī rotaļlieta ietekmē arī mājdzīvnieka veselību. Ja saimnieks nenodrošina dzīvniekam piemērotu rotaļlietu, tas pats atradīs kaut ko košļājamu, diemžēl, bieži vien tās ir mēbeles vai apavi...

Tirgū ir liels suņu košļājamo rotaļlietu piedāvājums. Ir ieteicams izvēlēties drošus produktus, kas nesatur kaitīgas vielas. Tās ir vienkāršas rotaļlietas, kas mehāniski noņem zobu aplikumu un zobakmeni, vienlaikus aizpildot dzīvnieka laiku, īpaši saimnieku prombūtnes laikā.

 

 

Suņu košļājamās rotaļlietas - priekšrocības

Suņu saimniekiem vienmēr ir jārūpējas par savu mīluļu veselību, tostarp par mutes dobuma higiēnu, jo dzīvnieki ir pakļauti iekaisumiem, ko izraisa zobakmens veidošanās. Labākais risinājums šī procesa novēršanai ir zobu bakstāmie, kas darbojas kā zobu birste un lieliski attīra zobus no nevēlamām nogulsnēm, vienlaikus sagādājot lielu prieku.

Labam bakstāmajam jābūt izgatavotam no drošiem un pret bojājumiem izturīgiem materiāliem. Jūs varat iegādāties diezgan cietus zobu bakstāmos, kas mehāniski noņem zobu aplikumu un notīra zobu plātni. Sunim ir ieteicams rotaļāties līdz 60 minūtēm dienā - tam ideāli ir piemēroti produkti ar ilgāku izmantošanas laiku. Pirms iegādes ieteicams konsultēties ar pārdevēju vai citiem suņu īpašniekiem.

 

Suņu košļājamo rotaļlietu veidi

Tirgū ir pieejami dažādu izmēru, krāsu un cietības suņu košļājamās rotaļlietas. Vienmēr ir jāizvēlas rotaļlieta, kas atbilst jūsu mīluļa vajadzībām. Mazākus suņus var neinteresēt lielas košļājamās rotaļlietas, kurus viņi vienkārši nevar paņemt mutē. Viņiem ir paredzētas mazas un vieglas košļājamās rotaļlietas, kurus ražotāji bieži marķē kā „mini“ versijas. Mazs suns spēj tajās iekosties, ar tām spēlēties un tās noķert. Lielo šķirņu suņu īpašniekiem nevajadzētu izvēlēties šīs versijas produktus. Mazā rotaļlieta var iestrēgt suņa mutē, un mīksto materiālu, no kura tā ir izgatavota, var viegli sakost un norīt gabaliņus. Mājdzīvnieku veikali piedāvā ideālu košļājamo mīluli ikvienam saimniekam. Ja rodas šaubas, vienmēr ir vērts meklēt padomu.

Ir svarīgi atcerēties, ka košļājamā rotaļlieta ir ne tikai rotaļlieta mājām, bet arī lieliski noder pastaigām. Kad dzīvnieks zina, ka tā ir viņa rotaļlieta, viņš to labprāt paņems. Tiem mājdzīvniekiem, kuri neizvairās no ūdens, izvēlieties košļājamās rotaļlietas no peldošiem materiāliem. Peldēšana ir lielisks dzīvnieku vingrošanas veids, un tas arī sniegs jūsu mīlulim prieku spēlēties kopā ar savu saimnieku.

 

Kādas košļājamās rotaļlietas izvēlēties kucēniem? Kā pārliecināt savu suni par jaunu rotaļlietu?

Ikviens jauna suņa īpašnieks ir piedzīvojis viņa nepārvaramo vēlmi kost, jo īpaši tad, kad sunim aug zobi. Bieži vien šī „jautrība“ beidzas ar sagrauztiem ikdienas priekšmetiem. Šī iemesla dēļ ir vērts pieradināt suni pie savām rotaļlietām, kas jau no pirmajiem mēnešiem apmierinās šo dabisko vajadzību. Pateicoties košļājamām rotaļlietām, kucēns nesabojās mēbeles, nesakošļās apavus un nenozags saimnieka zeķes.

Bet ko darīt, ja jaunais suns joprojām izvēlas apavus, nevis košļājamās rotaļlietas? Šajā situācijā ir laba ideja iegādāties rotaļlietu, kas līdzīga apaviem. Tirgū ir daudz šādu produktu. Ja kucēns vēlas atgriezties vietā, kur atrodas apavi, novietojiet tur košļājamo rotaļlietu un pagaidiet, kamēr suns izrādīs par to interesi.

Medību suņu īpašnieki izmanto putnu vai citu dzīvnieku košļājamās rotaļlietas.

 

Vai varat pagatavot suņu košļājamās rotaļlietas?

Mākslīgās un dabīgās košļājamās rotaļlietas var izgatavot paši suņu īpašnieki. Tomēr ir jāņem vērā, ka rotaļlietas, kas izgatavotas no mākslīgiem materiāliem, jāizvēlas tādas, kas nekādā veidā nekaitēs dzīvniekam, bet īpašniekiem ne vienmēr ir šādas zināšanas. Tas pats attiecas uz dabīgiem produktiem, piemēram, gaļas veikalā nopērkamiem produktiem - ne visi nezinām, vai konkrēts produkts nekaitēs dzīvniekam un vai ir droši ēst noteiktu gaļas veidu. Tāpēc īpaši mājdzīvnieku saimniekiem iesācējiem būtu jāizvēlas jau gatavi un pārbaudīti produkti, kas ir viegli pieejami labos zooveikalos.