Suņu guļvietas, kastes un būri

Suņu guļvietām jābūt ne tikai gulēšanas vietai, bet arī sava veida patvērumam. Tāpēc jums jāmeklē piemērota guļvieta, ņemot vērā jūsu mājdzīvnieka vēlmes. Guļvietai ir jābūt sunim piemērotai un ērtai, lai viņš gribētu tajā atgriezties un atpūsties. Lai gan guļvietas izskatam nevajadzētu būt vissvarīgākajam, suņu saimniekiem ir plaša izvēle un daudz iespēju guļvietu pielāgot interjeram un arī savam mājdzīvniekam. Guļvietas ir dažādu krāsu, formu un izgatavotas no dažādiem materiāliem. Pītas, auduma, plastmasas, ortopēdiskās guļvietas vai varbūt segas vai būdiņas? Kuru guļvietu izvēlēsies jūsu suns?

 

Kāda guļvieta sunim?

Izvēloties suņu guļvietu, galvenais kritērijs ir izmērs, tam seko materiāls. Neatkarīgi no tā, vai jums ir liels vai mazs suns, izmēriet mājdzīvnieka garumu un pierēķiniet tam aptuveni 15 cm. Tā ir vidējā rezerve, kas jāsaglabā, lai suns varētu ērti un komfortabli apgulties. Tā ļaus viņam brīvi izstaipīties un atpūsties. Runājot par materiālu, tā ir katra saimnieka izvēle, taču jums vajadzētu izvēlēties materiālu, kas ir salīdzinoši viegli tīrāms, izturīgs, bet arī mīksts un piemērots suņa ķermenim. Ir pieejamas šādi veidi:

Auduma guļvietas ir lielākā pieejamo suņu guļvietu grupa. Tās ir mīkstas, ar dizaineru veidotiem rakstiem un dažādām krāsām. Mājdzīvnieki tās ir ļoti iecienījuši. Lielākajai daļai auduma guļvietu var noņemt apakšējo spilvenu un to izmazgāt, kas ievērojami atvieglo tīrīšanu. Ir dažādas formas.

Plastmasas suņu guļvietas ir visvienkāršākās un salīdzinoši vislētākās. Tās ir izturīgas un stingras. Lai palielinātu guļvietas komfortu un mīkstumu, ieteicams izmantot spilvenus vai segas. Karstās dienās tās bieži vien ir vēsākas nekā apkārtējā vide. Tām parasti ir ovāla forma.

Pītas guļvietas ir ļoti estētiskas, un tās lieliski iederēsies praktiski jebkurā interjerā. Tās raksturo izturība, ergonomika un komforts. Bieži vien šādas guļvietas tiek izgatavots ar rokām. Tie ir bioloģiski produkti, kas pieejami dažādos izmēros, lielākoties ovālās formās, bet dažkārt arī taisnstūros. Pītās guļvietas jāizklāj ar segu vai spilvenu.

 

Specializētas suņu guļvietas

Suņiem ar deģeneratīvām locītavu vai muguras problēmām ieteicams izmantot ortopēdiskas guļvietas. Tie ir augstākās klases produkti, kas izstrādāti tā, lai pielāgotos suņa ķermenim un efektīvi atvieglotu locītavu darbību. Šīs guļvietas bieži vien ir pildītas, piemēram, ar silikona bumbiņām, kas suņa atpūtas laikā papildus nodrošina mikromasāžu.

Prasīgiem suņiem un viņu saimniekiem ražotāji ir sagatavojuši īpašas produktu līnijas, kas sapņus pārvērš realitātē - ekskluzīvas suņu gultas. Tā ir pilnīga formas, krāsas, izšuvumu utt. brīvība. Tā varētu būt ādas guļvieta sunim, klubkrēsls, matracis, vesela māja vai pils. Ir pieejami arī pēc pasūtījuma izgatavoti vai ar rokām darināti izstrādājumi. Šādas dizaineru suņu guļvietas ir īsts baudījums mājdzīvnieku mīļotājiem. Tās arī lieliski papildinās jūsu mājokli. 

Pieejami daudzi citi suņu guļvietu veidi, piemēram: segas , dīvānu segas, atvēsinošās, sildošās vai automašīnu , kā arī iebūvētas guļvietas - būdas vai alas. Visi piedāvātie guļvietu veidi, atkarībā no izvēlētā izmēra, piemēroti kā guļvietas lielo šķirņu suņiem un arī mazākiem mājdzīvniekiem . Ir svarīgi, lai guļvieta būtu izgatavota no dzīvniekiem un cilvēkiem drošiem materiāliem.

Pirms iegādes ir vērts pavērot savu mājdzīvnieku, lai noskaidrotu, kurā pozīcijā tas vislabprātāk un visbiežāk aizmieg. Ja mājdzīvnieks ir saritinājies kamolītī, piemērotākā varētu būt ovāla forma. Bet sunim, kurš guļ izstiepies kā bulta, visērtākā varētu būt taisnstūrveida gulta, kas ir garāka, nevis platāka.Suņa guļvieta ir ikdienā lietojams priekšmets, tāpēc tai ir jābūt labai un ērtai. Sunim jājūtas drošībā un jāspēj mierīgi atpūsties. Guļvietai jāatrodas vietā, kas pieder tikai viņam. Tas nozīmē, ka tad, kad suns atrodas savā vietā, viņu nedrīkst traucēt.