Suņu pārvadāšanas būri un kastes

Transportēšanas soma vai būris ir viens no galvenajiem suņa transportēšanas elementiem. Agrāk vai vēlāk tas būs nepieciešams ceļojuma laikā vai kādā izstādē, un tas var kalpot arī kā guļvieta.

 

Kādu suņu transportēšanas līdzekli izvēlēties?

Visiem suņu transportēšanas līdzekļu veidiem ļoti svarīgs ir suņa lielums. Jo mēs noteikti nevēlamies, lai ceļojums mīlulim sagādātu ciešanas. Tas jāpielāgo tā izmēriem un svaram.

Parasti tie ir izgatavoti, domājot par kaķiem un mazākiem suņiem, vācu aitu šķirnes suni tādā transportēšanas somā neievietosim. Transportēšanas būri būs daudz piemērotāki lielākiem suņiem, bet par tiem vairāk pēc brīža.

Sunim ir jābūt pietiekami daudz vietas, tā, lai viņš varētu brīvi apgulties un apgriezties. Nav pieļaujams mājdzīvnieku piespiest ieiet iekšā. Papildus apšaubāmajam komfortam tas rada problēmas ar locītavām, mugurkaulu, apgrūtina elpošanu un galvenokārt (īpaši vadot automašīnu) ir patiešām bīstami.

 

 

 

Kā izvēlēties pareizo izmēru?

Suns jāizmēra no deguna līdz astei, kā arī jāpārbauda ķepu izmērs, augstums līdz skaustam un svars. Pēc tam izmērus var salīdzināt ar veikalā esošajiem transportēšanas būriem. Svars ir svarīgs, jo mēs nevēlamies, lai, dzīvnieku pārvadājot, salūztu rokturis vai atvērtos apakšdaļa - tas var nopietni apdraudēt mājdzīvnieka drošību.

 

Transportēšanas līdzekļu veidi

Papildus pareizajiem izmēriem un slodzei, transportēšanas būris ir jāpielāgo arī jūsu suņa temperamentam. Var izrādīties, ka jums jāizvēlas transportēšanas būris ar metāla durvīm un pastiprinātiem sāniem, lai suns burtiski neizlauztos no iekšpuses.

Vispopulārākie ir plastmasas transportēšanas būri, jo tie ir viegli kopjami, izturīgi un estētiski. Visbiežāk tajos ir automašīnas drošības jostu turētāji, kas jūsu sunim rada vēl lielāku drošību. Varat izvēlēties priekšā vai augšā atveramu modeli vai arī tādu, kas apvieno abus. Šī ir laba izvēle, ja plānojat braucienu ar automašīnu, vilcienu vai plānojat veikt nelielu attālumu.

Cits veids ir auduma soma, kurā audums ir apvilkts ap rāmi. Tās ir ļoti ērtas, mājdzīvniekam tajās nebūs grūti atrasties, un bieži vien tām ir lences, kas ļauj tās uzlikt uz pleciem vai riteņiem kā koferi. To lielākais trūkums ir grūtības tās uzturēt tīras un to zemā noturība pret asajiem un izturīgajiem mūsu suņu zobiem.

Runājot par transportēšanas būriem, jāsaka, ka tie ir lielisks risinājums lielākām šķirnēm un cilvēkiem ar pietiekami lielu bagāžas nodalījumu (pietiekami lielu, lai to varētu ielikt tā, lai bagāžas nodalījuma vāks nav jāspiež ar spēku). Tie visbiežāk ir izgatavoti no alumīnija, tāpēc ir diezgan izturīgi pret bojājumiem un sniedz sunim neierobežotu svaigu gaisu un skatu. Šis risinājums nav piemērots cilvēkiem, kas ceļo, piemēram, ar vilcienu, jo būra svara dēļ tas būtu ļoti nogurdinoši.

 

Lai ceļojums būtu vēl ērtāks, būra/transportēšanas boksa/somas apakšdaļu var izklāt ar mīkstu segu (vēlams tādu, kas sunim asociējas ar mājām) un higiēnisku paliktni, lai novērstu nepatīkamus pārsteigumus.