IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Bļodiņas suņiem

Pareiza suņu barības lietošana var ietekmēt tās pieņemšanu un vēlmi to izmēģināt. Bļodās un traukos var apvienot praktiskumu un estētisko izskatu, ko var pielāgot dzīvokļa interjeram. Tagad ir pieejams plašs bļodu vai paliktņu klāsts, varat izvēlēties no dažādiem materiāliem, formām, izmēriem, krāsām un pat izmantošanas veidiem. Pieejami keramikas, plastmasas, metāla, lieli, mazi, dubulti, paaugstināti u. c. Produktu cenas ir dažādas, tāpēc katrs varēs atrast sev un savam mājdzīvniekam vispiemērotāko. Lielisks papildinājums suņu bļodiņām būs paliktņi zem tām, statīvi, konteineri barības uzglabāšanai. Jūs varat izvēlēties arī praktisku un ļoti ērtu risinājumu - automātiskās barotavas ēdienam vai ūdenim, bet dodoties ceļojumos - tūristu bļodiņas.

 

Vai ir arī universāla suņu bļoda?

Gan jā, gan nē. Tā kā izvēle ir tik plaša, jūs varat atrast vispiemērotāko konkrētam sunim, taču tā nebūs piemērota visiem četrkājainajiem draugiem Ir vērts izvēlēties bļodu, no kuras jūsu mīluļa barība vienmēr būs īpaši garda!

Suņu vēlmes attiecībā uz barību mainās līdz ar vecumu. Tomēr viens ir skaidrs - reizē ar jūsu mīluli augs arī viņa bļoda. Maziem suņiem vai kucēniem būs piemērota ne tikai mazāka, bet arī gludāka virsma.

Plastmasas trauki ir vislētākie. Tie ir pieejami unikālās, dažādās formās un krāsās. Tās ir viegli tīrāmas un no tām var nokasīt ēdiena atliekas. Tomēr to trūkums ir zemā izturība. Uz tiem ātri veidojas skrāpējumi un nobrāzumi, kuros var attīstīties mikroorganismi, sēnītes un baktērijas. Šīs bļodas ir bieži jāmaina, taču to zemā cena kompensē šīs neērtības. Plastmasas suņu bļodas ir vieglas, tāpēc tās seko katrai suņa kustībai un var kārtīgi slīdēt pa virtuvi. Neiesakām tajās liet ūdeni. To nelīdzenā mikrovirsma, mitrums un istabas temperatūra ir ideāli piemērota vide baktēriju augšanai.

Metāla bļodas ir izgatavotas no nerūsējošā tērauda. Tās ir ļoti estētiskas un lieliski iederēsies praktiski jebkurā interjerā. Gludā virsma ir izturīga un noturīga pret skrāpējumiem, tā tāpat arī palielina to higiēniskumu. Metāla traukus ir viegli tīrīt un dezinficēt, tādēļ tos var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Tām bieži vien ir noņemama gumija, kas ēšanas laikā neļauj bļodai kustēties. Tomēr ņemiet vērā, ka suņi var būt jutīgi pret dažiem metālu sakausējumiem. Izstrādājumi ar niķeļa pārklājumu var būt īpaši alerģiski.

Keramikas suņu bļodas ir higiēniskākas. Šis materiāls ir visizturīgākais un vissmagākais. Tas apgrūtina šādu trauku pārvietošanu vai apgāšanu. Tās ir viegli mazgājamas un tīrāmas, drošas, nemaina ēdiena vai ūdens garšu un, vēl svarīgāk, neizraisa alerģiskas reakcijas. Taču esiet uzmanīgi, jo tās var viegli sadauzīt. Mēs piedāvājam stilīgas keramikas bļodas, bet jūs varat atrast arī ekskluzīvas, ar rokām darinātas bļodas.

Katru no šiem trauku veidiem var uzlabot, piemēram, novietojot tos uz statīva. Bļodām uz platformām, statīviem vai plauktiem ir īpašās savienošanas detaļas un tās ir noņemamas. Šo risinājumu ir ieviesuši daži ražotāji, lai labāk pielāgotu bļodas suņiem un atvieglotu ēšanu. Lielo šķirņu suņiem ir grūti noliekties pie zemes, un dažkārt ar standarta bļodām tie ir spiesti ēst guļus, kas neatbilst suņu fizioloģijai un var izraisīt dažādas komplikācijas. Ēšana no augstuma palīdz arī saglabāt veselīgu mugurkaulu, jo tas netiek noslogots, īpaši tas attiecas uz kakla mugurkaulu. Šādi bļodu statīvi var būt ļoti stilīgs interjera papildinājums un padarīt vienkāršu bļodu par dzīvokļa rotājumu. Dažas augstuma daļas ir regulējamas, tāpat ir pieejami arī pie sienas stiprināmi trauki.

Turklāt suņu bļodas var būt gan vienvietīgas, gan arī kombinētas. Dubultās suņu bļodas ir praktiskas un ērtas. Tās samazina tīrīšanas laiku un aizņem mazāk vietas. Tomēr tās neder suņiem, kas ēdienu mēdz izbārstīt - jo abu trauku saturs viegli sajaucas.

Nesen tirgū ir parādījušās gumijas suņu bļodas, kas pazīstamas kā tūristu bļodas. Pateicoties īpašai materiāla formai un konstrukcijai, tās var ātri salocīt un salikt atpakaļ sākuma stāvoklī. Tās ir lieliski piemēroti pastaigām vai ceļošanai, aizņem ļoti maz vietas un ir elastīgas. Pēc ēšanas vai dzeršanas vienkārši noskalojiet ar ūdeni. Tomēr tās nav ieteicamas lietošanai ikdienā ilgtermiņā. Tāpat tās var mainīt arī ēdiena garšu.

Automāti, ūdens dozatori var būt piemēroti pārtikai vai ūdenim (t.s. ūdens strūklakas). Tie ir ideāli piemēroti aizņemtiem saimniekiem, kuri vēlas pabarot savus suņus noteiktā laikā, bet paši to nevar izdarīt. Šādus produktus var uzstādīt tā, lai īstajā laikā tie izdalītu vajadzīgo pārtikas daudzumu. Automātiskās barotavas var izmantot sausajai barībai, bet tās jau ir pieejamas arī mitrajai barībai, tām ir papildu dzesēšanas funkciju.

Lēnās ēšanas bļodas ir piemērotas suņu barībai. Pārāk ātra ēšana izraisa gaisa norīšanu un iekļūšanu gremošanas sistēmā, kas var izraisīt gāzu veidošanos un pat kuņģa darbības traucējumus. Lēnās ēšanas bļodām suņiem ir dažāda veida ieliktņi un caurumi, kas apgrūtina barības izņemšanu. Tās sunim ir kā lieliska puzle, tāpēc varat izmantot kā rotaļlietu un savienot ar viņa kārumiem.


Pārtikas piedevas

Suņu saimniekiem tās būs ļoti praktisks priekšmets. Bļodu paliktņi ievērojami atvieglo tīrīšanu pēc ēšanas. Dažas no tām ir neslīdošas, tāpēc trauki neslīd pa grīdu. Bļodu paliktņi ir higiēnisks risinājums suņiem, kuriem patīk izbārstīt barību.

Barības konteineri galvenokārt paredzēti sausajai barībai. Spēcīgā hermētika palielina uzglabāšanas higiēnu un ļauj ilgāk saglabāt pārtikas produktu aromātu, garšu un smaržu. Tās arī samazina mikroorganismu attīstības risku barības granulās. Tāpēc veidosim savus krājumus un papildināsim tos ar atvērtu iepakojumu barības produktiem.

Neatkarīgi no izvēlētā materiāla, formas vai krāsas, labai suņa bļodai jābūt stabilai, izturīgai un tādai, no kuras ir viegli ēst. Mazākām šķirnēm derēs mazas bļodiņas ar tilpumu no 300 ml līdz 1 l. Jo lielāks suns, jo lielākai jābūt viņa bļodai - 1 līdz 2 litri vidējām un lielām šķirnēm, bet īpaši lieliem suņiem - pat 2 līdz 3 litri. Ir vērts piebilst, ka plastmasas trauki kalpo ilgāk, tos varēs izmantot aukstās dienās un vakaros, savukārt keramikas vai metāla trauki atdziest ātrāk - tie nebūs piemēroti lietošanai ārā rudenī vai ziemā, kad ūdens var viegli sasalt.