Suņu durvju kāpnes un žogi

Suņu žogs ir barjera, kas ierobežo jūsu mīluļa brīvību iekļūt telpās, kurās tam kādu iemeslu dēļ nevajadzētu atrasties. Šāda aizsardzība ir ļoti ērta saimniekam, taču tā var būt svarīga arī mājdzīvnieka drošībai.

Mājdzīvnieku preču veikalos ir pieejami dažādi suņu drošības žogi. Kā izvēlēties pareizo, lai nodrošinātu mājdzīvnieka drošību un pasargātu māju no nevēlas mājdzīvnieku fiziskās aktivitātes?

 

 


Kas ir suņu drošības žogi?

„Suņu žogi“ ir vispārīgs apzīmējums dažāda veida durvīm, barjerām, žogiem, kas novietoti pie ieejām telpās vai pie kāpņu pakāpieniem (pēc izvēles arī kāpņu augšpusē). To mērķis ir norobežot noteiktu telpu, lai dzīvnieks nevarētu tajā ienākt. Tāpat ir arī durvju atveres suņiem, kas kalpo pretējam mērķim. Tām ir jāļauj dzīvniekam iekļūt mājās, neatverot durvis. Tas ir ļoti praktisks izgudrojums, ja vēlaties, lai jūsu mājdzīvnieks varētu brīvi pārvietoties starp mājām un dārzu. Tomēr, runājot par suņu drošības žogiem, visizplatītākie ir tie, kas ierobežo mājdzīvnieka pārvietošanos.

 


Kad ir nepieciešami suņu žogi?

Daudzi cilvēki izturas pret suni kā pret ģimenes locekli un ļauj tam darīt daudzas lietas, tostarp gulēt gultā. Neskatoties uz to, ir gadījumi, kad ir jāierobežo mājdzīvnieka piekļuve noteiktām vietām. Parasti tas tiek darīts paša suņa drošības vai to cilvēku komforta dēļ, zem kuru jumta suns dzīvo.

Četrkājainajiem draugiem nereti ir liela „iztēle“, tāpēc ir grūti izsmelt to situāciju sarakstu, kurās ir ieteicams sunim uzstādīt aizsargžogu. Dzīvniekam nevajadzētu iekļūt vietās, kur tas var:


● savainoties, piemēram, virtuvē sagriezties, apdegt utt.,
● iznīcināt vērtīgu sadzīves tehniku - ja tas mēdz grauzt dažādus priekšmetus vai nejauši kaut ko sabojāt,
● ieskriet tieši no pagalma (bieži vien slapji, ar netīrām ķepām) tieši bērnistabā un atstāt kaitīgus mikroorganismus,
● traucēt ģimenes locekļu mieram un klusumam - kad tie guļ vai uzņem viesus.

 


Kā izvēlēties suņu žogus?

Suņa žoga izvēli galvenokārt nosaka tā lielums un temperaments. Ir skaidrs, ka lieli un spēcīgi suņi var viegli izlauzties cauri plastmasas žogam, bet mazi suņi var viegli izspraukties starp koka žoga līstītēm.

Cits jautājums ir pārējo ģimenes locekļu ērtības. Drošības žogiem, kas ierobežo dzīvnieka pārvietošanos, ir jābūt tādiem, lai tos varētu atvērt dažus gadus vecs bērns. Suņu žogs nedrīkst traucēt cilvēkiem žogu droši izmantot. Svarīgi ir estētiskie aspekti, kā arī stiprinājuma veids (piemēram, tas nevar būt pastāvīgi pieskrūvēts pie sienas). Plašais drošības žogu klāsts ļauj izvēlēties žogu, kas nebojā interjeru, un to var pat izrotāt.


Kādi ir suņu žogu veidi?

Viens no tirgū pieejamajiem variantiem ir suņu izvelkamie žogi. Tos var viegli piestiprināt (bez caurumu urbšanas sienā vai rāmī) un jebkurā laikā salocīt vai pārvietot. Modeļi parasti ir regulējami, tāpēc tos ir viegli pielāgot durvju rāmja platumam. Tomēr lielākajām šķirnēm šī konstrukcija var nebūt pietiekami stabila.

Lieliem suņiem labāks risinājums parasti ir izturīgs, pie sienas piestiprināts koka žogs ar augšpusē aizveramiem vārtiem. To trūkums var būt materiāls, no kura tie ir izgatavoti - tie nav ļoti izturīgi pret suņa zobiem. Ja jūsu mājdzīvniekam ir tieksme grauzt sadzīves tehniku, izvēlieties žogus ar metāla līstēm.

Plastmasas žogi maziem suņiem parasti ir pilnīgi pietiekami. Mazāko šķirņu dzīvniekiem varat izvēlēties patvieglus saliekamos žogus, kurus var viegli noņemt, kad tienav nepieciešami. Cits variants ir iegādāties zemu žogu, kuru cilvēks var viegli pārkāpt.