Suņu barības uzglabāšana

Pareiza gan mitras, gan sausas pārtikas uzglabāšana samazina piegružošanas, bojāšanās risku, tāpat arī mikroorganismu vai pelējuma veidošanās risku. Tā varat arī ievērojami uzlabot un pagarināt pārtikas produktu svaigumu un garšu. Mēs piedāvājam dažāda izmēra un dizaina barības konteinerus, kā arī caurulītes vāciņus, maisiņus un mitrās pārtikas bundžu vākus.

 

 

Kā izvēlēties pareizo trauku suņu barības uzglabāšanai?

Labākais pārtikas trauks ir tāds, kas atbilst noteiktām prasībām.

Pirmkārt, pārtikas traukam jābūt hermētiskam. Tas palīdzēs novērst baktēriju un citu mikrobu iekļūšanu barībā un to attīstību. Hermētiskums arī samazina smaku iekļūšanu, piemēram, no ledusskapja, lai ēdiens būtu tikpat garšīgs kā tikko atvērts un specifiskais pārtikas produktu aromāts neizplatītos pa visu telpu.

Vēl viena svarīga problēma ir konteinera tīrīšana. Tie ir regulāri jāmazgā, tāpēc ir labi, ja to var izdarīt ātri un efektīvi. Tāpēc padeves tvertnei jābūt samērā vienkāršai, bez liekām atverēm. Materiāls, no kura tas ir izgatavots, ietekmē konteinera higiēnu. Visvieglāk ir tīrīt un dezinficēt plastmasas traukus. Runājot par materiāliem, ņemiet vērā to mazgāšanu un žāvēšanu - tā aizņem daudz vairāk laika nekā parastā mazgāšana izlietnē. Lai novērstu rūsēšanu, metāla barības trauki rūpīgi jāizžāvē, un jāuzmanās, lai tie barībai nepiešķirtu metālisku smaržu un garšu, kas lielākajai daļai suņu nepatīk un no kā viņi izvairās.

konteiners sausajai barībai jāizvēlas atbilstoši parasti iepērkamajam barības daudzumam. Tvertnei jābūt diezgan pilnai, tāpēc nav nepieciešams iegādāties lielāku konteineru, ja tas būs lielākoties tukšs. Ja jums ir liels konteiners un ļoti mazs pārtikas produkta paciņa - ievietojiet pārtikas produktu oriģinālajā iepakojumā un konteinerā. Laba ideja ir sausās barības traukā izveidot nelielu caurumu, lai to varētu izbērt. Tas samazinās gaisa, putekļu un netīrumu iekļūšanu barībā. Tāpat tas arī palielinās arī visas tvertnes hermētiskumu.

Kā uzglabāt mitro barību?

Atvērtā mitrā barība jāglabā ledusskapī. Aromāta iekļūšanas ledusskapī un tā sajaukšanās dēļ labs risinājums ir piemēroti trauki mitrajai pārtikai vai konservu kārbu vāciņi. Papildus garšas un aromātiskajām īpašībām, tāpat kā sausās barības gadījumā, tās samazina pārtikas mikrobu augšanas risku un uztur pārtikas mitrumu.


Mitrās barības traukiem jābūt noslēgtiem. Svarīga ir iespēja tos mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā un arī sasaldēt - tad daļu pārtikas no lielajām bundžām var sasaldēt vēlākam laikam.

Kastītes ir lielisks risinājums cilvēkiem, kuri savus suņus ikdienā vai pat tikai laiku pa laikam baro ar mitro barību. Vāciņi ir pieejami dažādos izmēros, tos var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, tie ir plakani un lieliski piestiprinās pie bundžu malām.

Tāpat kā vāciņi, arī caurulīšu vāciņi ir lieliski. Tie galvenokārt paredzēti ziedēm un citiem izspiežamiem pārtikas produktiem, parasti uztura bagātinātājiem un zālēm. Tie novērš pārtikas produktu izžūšanu. Caurulīšu vāciņu priekšrocība ir arī vieglāka ziedes dozēšana un sadalīšana. Korpusi ir izgatavoti no plastmasas, kas var nonākt saskarē ar pārtiku. 

Kā uzglabāt suņu kārumus?

Kārumus var uzglabāt slēgtos, nelielos traukos, piemēram, pārtikas glabāšanas konteineros. Tie būs nodrošināti ar gaisu, svaigumu, saglabās kraukšķīgumu un savu garšu. Dažus sausos kārumus var uzglabāt oriģinālajā iepakojumā un lielākās kastēs.

Suņu gardumus var uzglabāt slēgtos, nelielos traukos, piemēram, sausās barības konteineros. Tie nodrošinās gaisa piekļuves trūkumu, saglabās svaigumu, kraukšķīgumu un aromātu. Citus gardumus, kas nav sausi, var uzglabāt oriģinālajā iepakojumā un ievietot lielākās kastītēs.

Apmācot suni, vislabākais risinājums ir treniņu somas. Tās ir paredzētas treniņiem - nodrošina vieglu un ātru piekļuvi barībai, tās ir viegli atveramas un ir izgatavotas no viegli tīrāmiem materiāliem. Visizplatītākie maisiņi kārumu līdzņemšanai ir izgatavoti no auduma, tāpēc labāk izvēlēties piemērotu modeli, kura materiāls neuzkrāj ēdienu atliekas un ātri izžūst.