ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Sausā suņu barība

Pareizas barības izvēle suņiem ir viens no svarīgākajiem un nopietnākajiem lēmumiem, ko pieņem mājdzīvnieka īpašnieks. Barība ietekmē daudzus mājdzīvnieka vispārējās labklājības aspektus. Tā palīdzēs nodrošināt veselību un labsajūtu daudzu gadu garumā, kā arī ļaus izbaudīt ikvienu suņa dzīves posmu - no kucēnu līdz senioru vecumam. Ikvienam sunim ir atšķirīgas uztura prasības, atšķirīgs fizisko aktivitāšu līmenis un enerģijas patēriņš. Ja netiek ievērotas uztura prasības, var rasties vitamīnu trūkums, iekšējo orgānu gremošanas problēmas vai pārāk liels/zems ķermeņa svars. Tad kāda ir labākā sausā barība suņiem? Pirmkārt, rūpīga izvēle.

 

Tagad ir pieejams liels sausās suņu barības piedāvājums. Katrs suņa saimnieks var atrast produktu, kas atbilst gan viņa, gan arī paša suņa vēlmēm un prasībām. Ražotāji ir personalizējuši un detalizēti izdalījuši dažādus barību veidus.

Ir pieejama sausā barība:

- pēc suņa vecuma ( barība kucēniem, pieaugušiem suņiem, senioriem)

- dažādiem aktivitāšu līmeņiem (darba suņi, zema vai ļoti augsta fiziskā aktivitāte u. c.)

- ar dažādām veselības problēmām ( alerģijas, piemēram, pārtikas vai ādas alerģijas, nepanesība, piemēram, graudaugu, aptaukošanās, nieru vai aknu slimības u. c.)

- pēc dažādām procedūrām (kastrācija, atveseļošanās u.c.)

Starp sausajām barībām ir arī zāļu grupas barība - veterinārārstu ieteiktā barība un tās lietošana mājdzīvnieku ārstēšanā. Tomēr šī barība ieteicama tikai konkrētiem dzīvniekiem. To nevajadzētu lietot bez veterinārārsta uzraudzības

 

Bet kas ir sausā pārtika un kā tā rodas

Sausā barība ir ļoti praktisks un ērts risinājums aizņemtiem suņu saimniekiem. Šie barības produkti ir ideāli sabalansēti, dažādās un gardās garšas ir bagātas ar uzturvielām. Sausā barība galvenokārt ir ilgstoši lietojama suņu barība, un to ir vienkārši dozēt. Lielākā barības maisiņa pietiek pat vairākiem mēnešiem. Sausā barība lēni sadalās, un, pareizi uzglabāta un noslēgta, tā vienmēr nodrošina vērtīgu aromātu un uzturvērtību. Sausā barība nav jāuzglabā ledusskapī vai īpašā iepakojumā. Kraukšķīgos suņu iecienītākās sausās barības gabaliņus var izmantot arī kā balvu suņu apmācību laikā.

Šādu pārtikas produktu formēšanas tiek veikta, izmantojot ekstrūzijas tehnoloģiju. Vispirms visas sausās sastāvdaļas tiek rūpīgi samaltas, pēc tam augstā temperatūrā sajauktas ar mitrajiem produktiem. Ekstrūderis tiek saspiests ar augstspiediena padeves veltni un sagriezts atbilstošas formas granulās. Pēc tam barību atliek tikai izžāvēt un atdzesēt. Pēdējā posmā barības gabaliņi tiek pārklāti ar aromatizējošu pārklājumu. Lielais graudu un ogļhidrātu saturs ir nepieciešams tam, lai gatavajam produktam būtu noteikta forma, cietība un atbilstība normām. Tie piešķir masai plastiskumu

Šādas sausās barības ražošanas laikā notiek dehidratācija. Tāpēc tā satur tikai aptuveni 10 % ūdens.

Kā izvēlēties labāko sauso barību suņiem

Ideālai suņu barībai vajadzētu sastāvēt no aptuveni 85% dzīvnieku izcelsmes barības (50% gaļas, 20% subproduktu, 15% kaulu) un 15% dārzeņu (10% dārzeņu produktu, 5% augļu). Ražotāji suņu sausajai barībai izmanto žāvētu vai svaigu gaļu. Žāvētas gaļas saturs var būt no 20 līdz 40%, bet svaigas gaļas saturs var būt līdz pat 70% (atbilst aptuveni 25% žāvētas gaļas.)

Dažādas pārtikas piedevas uzlabo ēdiena garšu. Saimnieks var izvēlēties no plaša barībā dominējošo olbaltumvielu klāsta - saliktās, piemēram, brieža gaļa, strauss, fazāns, plaši pieejamās olbaltumvielas, piemēram, mājputnu gaļa, liellopu gaļa, cūkgaļa; augļi, piemēram, āboli, banāni, avenes, zemenes, mellenes, dzērvenes; dārzeņi, piemēram, bietes, sparģeļi, kāposti, burkāni; vai garšaugi.

Izvēloties pievērsiet uzmanību barības sastāvam, tam vajadzētu būt pēc iespējas īsākam un vienkāršākam. Ieteicams izvairīties no graudaugu produktiem (vai pēc iespējas mazākam to daudzumam) un līdz minimumam samazinātam ogļhidrātu daudzumu. Suņu uzturā jābūt Omega-3 un Omega-6 nepiesātinātajām taukskābēm un vitamīniem, kas ir nepieciešami pareizai organisma darbībai. Mikroelementi, mikroelementi un abrazīvi un citi svarīgi barības elementi. Labā pārtikā nedrīkst būt konservantu, krāsvielu vai aromatizētāju.

Jāpiebilst, ka suņa gremošanas sistēma ir pielāgota uzturam, kas ir bagāts galvenokārt ar dzīvnieku olbaltumvielām un dzīvnieku taukiem. Tādas vielas tie visvieglāk absorbē un izmanto. Barība, kurā ir vislielākais dzīvnieku olbaltumvielu procentuālais daudzums, sunim sniedz sāta un pilnvērtīga uztura sajūtu. Tādējādi ilgtermiņā tā ir efektīvāka un ekonomiskāka. Nekvalitatīva pārtika liks mājdzīvniekam justies izsalkušam un viņu pastāvīgi vilinās pie ēdiena, kas rezultējas arī ar mēģinājumiem izlūgties pārtiku no saimnieku galda.

Sausās barības ražotāji uz iepakojuma norāda barošanas ieteikumus. Tā ir svarīga informācija, ņemot vērā suņu mērķgrupu un visas barības sastāvā esošās vērtības. Paturiet prātā, ka katrs suns ir atšķirīgs un uz ēdienu reaģē citādāk. Saimnieks vislabāk pazīst savu suni, un viņam rūpīgi jāuzrauga viņa veselība un stāvoklis un attiecīgi jāpielāgo barības daudzums. Ražotāja norādītās porcijas var pielāgot atbilstoši jūsu četrkājainā drauga vajadzībām, parasti tās samazinot vai palielinot par 10-20%

Nav vērts piespiest suni ēst ēdienu, kas tam vienkārši nepatīk, bet tā vietā jāieskatās plašajā piedāvājumu klāstā un jāatrod barība, kas sunim būs vispiemērotākā. Pēc alerģiskām reakcijām, nepanesības, defekācijas problēmām vai pēkšņām, barības radītām ēstgribas izmaiņām jākonsultējas ar veterinārārstu un tad jāmaina barība.

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8
... 26
-71%
JOSERA Dog Festival 15 kg

*****

46.82
159.89
-73%
Royal Canin mini Adult 8 kg

**** *

39.58
149.00
Josera Dog Kids 15 kg

*****

Nav noliktavā
-60%
Royal Canin Maxi Junior 15 kg
Royal Canin Maxi Junior 15 kg

*****

75.60
189.00
-71%
Josera Dog SensiPlus 15 kg

*****

44.77
154.80
-58%
Royal Canin giant Junior 15 kg

*****

67.52
161.00
-71%
JOSERA Dog Balance 15kg
44.06
149.80
-71%
JOSERA Dog Miniwell 15kg

*****

46.82
159.80
-70%
JOSERA Dog High Energy 15 kg
45.90
154.80
1 2 3 4 5 6 7 8
... 26