IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Sausā suņu barība

Kāda suņu barība derēs jūsu mājdzīvniekam ir viens no svarīgākajiem lēmumiem, ko pieņem mājdzīvnieka īpašnieks. Uzturs ietekmē daudzus mājdzīvnieka dzīves aspektus. Sausā barība suņiem pēc iespējas precīzāk jāpielāgo suņa individuālajām īpašībām. Tas nodrošinās, ka suns būs vesels un labā formā vēl daudzus gadus un priecāsies par savu dzīvi visos dzīves posmos - no jaunākā līdz vecākajam. Katram sunim ir atšķirīgas uzturvielu vajadzības, un tam nepieciešams atšķirīgs enerģijas daudzums. Nepareiza uztura lietošana jūsu sunim var beigties ar pārāk lielu slodzi iekšējiem orgāniem, gremošanas problēmām vai pārmērīgu svara pieaugumu/zaudēšanu. Kāda ir labākā sausā suņu barība, kas pieejama zooveikalā? Pirmkārt un galvenokārt, kvalitatīva un pareizi izvēlēta.

 

Labākā sausā suņu barība.

Pašlaik zoo veikalos ir pieejama ļoti daudzveidīga sausā suņu barība, piemēram, platinum suņu barība, royal canin suņu barība, brit fresh suņu barība, ziwi suņu barība, chappi suņu barība, biomill suņu barība. Katrs aprūpētājs var atrast produktu, kas atbilst suņa vēlmēm un prasībām. Ražotāji ir pielāgojuši un ļoti detalizēti izstrādājuši produktus.

Lielajā sauso pārtikas produktu klāstā ir ņemts vērā un ir iespējams ņemt vērā:

Suņa vecums:


Suņu aktivitāte:

 • kucēnu barība
 • vecāko gadu suņu barība
 • pieaugušiem suņiem

Suņa veselības stāvoklis un iespējamās veselības problēmas:

 • alerģijas, piemēram, pārtikas vai ādas alerģijas,
 • nepanesība, piemēram, graudaugu produktiem,
 • liekais svars,
 • kastrācija,
 • atveseļošanās

 

Suņa lielums:

 • suņu barība pieaugušiem, vidēja lieluma 
 • suņu barība pieaugušiem, maza izmēra
 • suņu barība pieaugušiem, liela izmēra


Daži zīmolu produkti, kas pieejami zoo veikalā, arī izvēlas formulas atkarībā no dzīvnieka lieluma, piemēram, ir barība pieaugušiem vidēju šķirņu suņiem, kas ir visbiežāk sastopamie. Barība pieaugušiem vidēju šķirņu suņiem, kas ir visizplatītākā, eucanuba suņu barība, acana suņu barība, monge suņu barība, brit care suņu barība, bozita suņu barība. Tiem raksturīgs vidējs kaloriju un olbaltumvielu saturs. No otras puses, mazo šķirņu pieaugušo barība ir mazāk kaloriska, un minerālvielu un olbaltumvielu attiecība ir zemāka nekā lielo šķirņu barībai.

Ja sunim ir kāda produkta nepanesība, labākā izvēle var būt barība bez graudaugiem, lai mazinātu slodzi suņa organismam. Happy dog suņu barība, Platinum suņu barība - tos raksturo vidējs kaloriju un olbaltumvielu saturs. Turpretī mazo šķirņu suņu pieaugušo uzturā ir mazāk kaloriju, minerālvielu un olbaltumvielu nekā lielo šķirņu suņu uzturā. 

Sausā suņu barību mēdz būt arī terapeitiska - veterinārārstu ieteiktā barība, ko viņi izmanto, ārstējot mājdzīvniekus piemēram brit dog food, farmina dog food, polaris dog food. Tomēr lielākoties tie ir individuāli noteikti un ieteikti pārtikas produkti. Tās nedrīkst lietot patstāvīgi, bez veterinārārsta uzraudzības.

 

Ieguvumi , kādus dod augstākās kvalitātes sausā suņu barība

Sausā suņu barība ir ļoti praktisks un ērts risinājums aizņemtiem suņu aprūpētājiem. Šie pārtikas produkti ir pilnībā sabalansēti, daudzveidīgi, ar garšīgām piedevām un koncentrētām uzturvielām. Aprūpētājam sausā barība pirmkārt un galvenokārt nozīmē ilgstošu suņa barošanu, kā arī ērtu dozēšanu un barošanu. Turklāt sausās barības uzglabāšanai nav nepieciešams ledusskapis vai īpašs iepakojums, kas ievērojami atvieglo barošanu, ceļojot kopā ar mājdzīvnieku. Atsevišķas suņa iecienītākās barības čipsi var būt piemēroti arī kā balva vai treniņu kārums.

 

Kā tiek gatavota sausā suņu barība?

Kad sausā suņu barības tiek izgatavošana, tiek izmantotas ekstrūzijas tehnoloģija. Sākotnēji visas sausās sastāvdaļas tiek smalki samaltas un pēc tam augstā temperatūrā sajauktas ar mitrajiem produktiem. Ekstrūderis ar augstu spiedienu saspiež pārtikas vārpstu un sagriež to pareizās granulu formās. Tagad atliek tikai izžāvēt barību un to atdzesēt. Pēdējā posmā kraukšķus pārklāj ar garšas pārklājumu. Liels graudaugu un ogļhidrātu īpatsvars ir nepieciešams, lai piešķirtu gatavajam produktam attiecīgo formu, cietību un salipšanu. Tās piešķir masai plastiskumu.

 

Sauso pārtikas produktu ražošanas procesā notiek dehidratācijas process. Tāpēc tajās ir tikai aptuveni 10 % ūdens.

 

Kāda suņu barība būs derīga pieaugusiem suņiem un citām vecuma grupām?

Suņu barība kas ir piemērota, ir ar augstu gaļas saturu, t. i., ar lielu gaļas saturu: 85 % dzīvnieku izcelsmes produktu (50 % gaļas, 20 % subproduktu, 15 % kaulu) un 15 % augu izcelsmes produktu (10 % dārzeņu, 5 % augļu). Sausajā suņu barībā ražotāji izmanto žāvētu vai svaigu gaļu. Žāvētas gaļas saturs var būt no 20 līdz 40 %, bet svaigas gaļas saturs ir līdz pat 70 % (kas atbilst aptuveni 25 % žāvētas gaļas).

 

Zoo veikalā izvēlieties variantu, ņemot vērā izplatītākās sausās barības garšas: laša sausā barība, jēra sausā barība, vistas sausā barība vai truša sausā barība. Ja nezināt, kura garša būs piemērota jūsu sunim, varat atrast sausās barības paraugus un izvēlēties kvalitatīvāko.

 

Kādam jābūt sausās suņu barības sastāvam?

Ēdiena sastāvam jābūt pēc iespējas īsākam un vienkāršākam. Ieteicams izvairīties no graudaugu produktiem (vai pēc iespējas mazāk) un samazināt ogļhidrātu devu suņiem. Suņu barībā jābūt Omega-3 un Omega-6 nepiesātinātajām taukskābēm un vitamīniem, kas ir nepieciešami pareizai organisma darbībai. Citi svarīgi uztura elementi ir mikroelementi, mikroelementi un abrazīvi. Piemērotā sausajā barībā nedrīkst būt konservantu, krāsvielu vai aromatizētāju piedevu.

 

Jāatzīmē, ka suņa gremošanas sistēma ir pielāgota uzņemt barību, kas galvenokārt ir bagāta ar dzīvnieku olbaltumvielām, kam seko dzīvnieku tauki. Šādas vielas tās visvieglāk uzsūcas un izmanto. Augstākā labuma barība ir barība ar visaugstāko dzīvnieku olbaltumvielu saturu; tā nodrošina sunim sāta sajūtu un uzturvērtību. Tāpēc ilgtermiņā tie ir efektīvāki un rentablāki. Ar zemas kvalitātes pārtiku mājdzīvnieks jutīsies neapmierināts un pastāvīgi vēlēsies ēst, tāpēc pieaugs piespiedu mēģinājumi, kas notiek pie cilvēku galdiem.Suņu barība - dozēšana

Sausa suņu barība, ar ražotāju ir nodrošināta ar  barošanas ieteikumiem, kuri norādīti uz iepakojuma  un šo informāciju var atrast arī zoo veikalā uz produktu lapiņām. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka katrs suns ir atšķirīgs un uz ēdienu reaģē atšķirīgi. Ražotāja norādītās devas var pielāgot atbilstoši mājdzīvnieka vajadzībām, parasti par 10-20% vairāk vai mazāk.

 

Ja kāda suņu barība, vienkārši nepatīk, nav vērts piespiest savu mīluli to ēst un, ņemot vērā tik plašo piedāvājumu, izvēlieties tādu, kas jūsu sunim patiks.

 

Laba suņu barība - kā par to rūpēties?

Sausā barība jāuzglabā ēnainā, sausā vietā istabas temperatūrā. Iepakojumam jābūt pēc iespējas cieši noslēgtam. Suņu barība, kuru iegādājaties, jābūt pielāgota jūsu vajadzībām, piemēram iepakojuma izmēram - lai sausa barība nestāvētu atvērta ilgāk par mēnesi vai diviem. Ieteicams katru dienu mazgāt suņa ēdiena bļodas, kā arī izmest neizēsto barību un iebērt jaunu. Sunim jābūt ērtai piekļuvei svaigam, dzeramajam ūdenim istabas temperatūrā.1 2 3 4 5 6 7 8
... 30
-69%
JOSERA Dog Festival 15 kg

**** *

49.70
159.89
-68%
Royal Canin mini Adult 8 kg

**** *

48.20
149.00
-69%
Josera Dog Kids 15 kg

**** *

47.80
154.80
-69%
Josera Dog SensiPlus 15 kg

**** *

47.80
154.80
-57%
Royal Canin Maxi Junior 15 kg
Royal Canin Maxi Junior 15 kg

**** *

81.94
189.00
-51%
Royal Canin giant Junior 15 kg

**** *

78.50
161.00
-69%
JOSERA Dog Balance 15kg

**** *

46.70
149.80
-60%
JOSERA JosiDog Economy 15 kg
JOSERA JosiDog Economy 15 kg

**** *

27.60
69.00
-68%
JOSERA Dog High Energy 15 kg

**** *

49.40
154.80
-70%
JOSERA Dog Miniwell 15kg

**** *

48.70
159.80
1 2 3 4 5 6 7 8
... 30