ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Barība pieaugušiem suņiem


Ja vēlaties, lai jūsu sunim nebūtu attīstības un veselības problēmu, jums viņam ir jānodrošina pareiza barība. Nepietiekams uzturs var izraisīt alerģijas, gremošanas problēmas un ietekmēt suņa labsajūtu.

Atcerieties, ka suņus nekad nedrīkst barot ar ēdiena atliekām no cilvēku galda. Pareizam suņa uzturam nepieciešams noteikts daudzums sabalansētas barības.

Ja jums ir suns, jūs par viņu esat pilnībā atbildīgi. Suns paļaujas uz mums daudzās lietās, tostarp izvēloties barību. Sunim vissvarīgākā liekas garša, taču suņa veselībai ir jābūt saimnieku prioritātei. Pieauguša suņa vajadzības pēc barības vielām atšķiras no kucēna vai vecāka suņa vajadzībām, kā arī pilnīgi atšķiras no citu dzīvnieku sugu vajadzībām.

 

Uztura ietekme uz suni

Veselīgs uzturs suņiem nodrošina labu gremošanu, spēcīgu imūnsistēmu, labsajūtu un labu vispārējo veselību. Nepietiekams uzturs ir daudzu slimību cēlonis, tas var izraisīt diabētu, lieko svaru, kuņģa un zarnu trakta un kaulu slimības, nieru slimības un ilgtermiņā var izraisīt vēzi.

Pieaudzis suns ir vislabākais suns. Šī perioda ilgums ir atkarīgs no suņa šķirnes. Lielo šķirņu dzīvniekiem tā ir īsāka nekā mazo šķirņu suņiem. Tomēr parasti uzskata, ka pieaudzis suns ir suns, kas vecāks par vienu gadu. Lielās šķirnes sasniedz pilngadību aptuveni 1,5 gadu vecumā, bet senioru vecumu sasniedz 10 gadu vecumā. Bet mazo šķirņu suni sasniedz pilngadību pirms 1 gada vecuma un kļūst par senioriem pēc 10 gadiem.

Suņu barību ražotāji rada dažādas barības, kas pielāgotas konkrētiem suņiem, lai katrs saimnieks varētu brīvi izvēlēties piemērotāko barību. Ir pieejama barība pieaugušiem mazo šķirņu suņiem, pieaugušiem lielo šķirņu suņiem vai pieaugušiem vidējo šķirņu suņiem.

Barības izvēle pieaugušiem suņiem 

Barošanas veids un biežums lielā mērā ir atkarīgs no sugas, taču svarīgākais ir ņemt vērā konkrētā dzīvnieka īpašās vajadzības. Izvēloties barību pieaugušam sunim, jāņem vērā precīzs suņa vecums, svars, dzīvesveids, fizisko aktivitāšu līmenis un veselības stāvoklis.

Izvēli bieži ietekmē sagatavo maisījumu cena. Taču šajā gadījumā jūs varat atrast zelta vidusceļu, piedāvājot labu cenas un vērtības attiecību. Labam ēdienam, kas gatavots no gaļas un produktiem, bez graudiem un tikai ar aizstājējiem, nav jāmaksā dārgi.

Izvēloties pieaugušo suņu barību, visbiežāk uzdotais jautājums ir: kādu izvēlēties? Mitrā vai sausā barība? Viss ir atkarīgs no apstākļiem un suņa un saimnieka dzīvesveida. Suņi ar jutīgu gremošanas sistēmu, smaganu vai zobu slimībām, kā arī izvēlīgi ēdāji jūtas daudz labāk, ēdot mitro barību. Tai ir spēcīga garša un smarža, un tā ir maigāka. Sausajai barībai ir priekšrocības, jo tai ir ilgāks glabāšanas laiks, tā ilgāk saglabājas bļodā, ir ērtāk lietojama un tiek piedāvāta lielākos iepakojumos.

Pieaugušam sunim, kas iepriekš barots ar barību, kas domāta jaunākiem suņiem, lēnām jāaizstāj cita barība. Ideālā gadījumā šim pārejas periodam vajadzētu ilgt vismaz nedēļu, lai novērstu iespējamās gremošanas sistēmas problēmas.

Kāda barība pieaugušam sunim?

Pieaugušo suņu barības enerģētiskā vērtība ir zemāka nekā jaunāku kucēnu barībai. Tas ir tāpēc, ka suņa organismam nepieciešams mazāk kaloriju un vielmaiņa ir mazāka. Olbaltumvielu saturs samazinās līdz ar tauku saturu. Pilnvērtīga pieaugušo suņu barība satur papildu vitamīnus un minerālvielas. Olbaltumvielas ir vissvarīgākā uzturviela suņiem, un tieši no aminoskābēm suņi iegūst lielāko daļu enerģijas. Suņu barībā jābūt vismaz 70% gaļas. Tā kā suņi ir gaļēdāji, viņi ogļhidrātus neuztvert vislabāk, un ogļhidrātu daudzumam ikdienas uzturā jābūt niecīgam, jo tas var tikai veicināt diabēta, liekā svara un pat vēža attīstību nākotnē. Augstas kvalitātes sausajai suņu barībai galvenokārt jāsastāv no gaļas, dārzeņiem, garšaugiem un neliela daudzuma augļu. Mitrajā barībā var būt vēl mazāk dārzeņu un augļu.

Kā barot pieaugušu suni?

Vislabāk ēst vairākas reizes dienā. Precīzus daudzumus ir norādījuši ražotāji, un tie ir ieteicami. Lai uzturētu suņa normālu svaru, porcijas varat palielināt vai samazināt par 10-15%. Neregulāra suņa barošana var izraisīt veselības problēmas.Pieaugušam sunim vislabāk ir izvēlēties uzticamu, sabalansētu barību, kas tam patiks. Sunim ēdiens ir jāizbauda. Pie suņu mīļotājiem, audzētājiem, forumos un tīmekļa vietnēs varat meklēt atsauksmes par barību. Tomēr galavārds par barību vienmēr ir jūsu suņa ziņā. Ir daudz pārtikas produktu veidu, tāpēc meklējiet, līdz atradīsiet labāko.

1 2 3 4 5 6 7 8
... 23
-63%
JOSERA Dog Festival 15 kg

*****

58.99
159.89
-74%
Royal Canin mini Adult 8 kg

**** *

39.10
149.00
-65%
Josera Dog SensiPlus 15 kg

*****

53.99
154.80
-70%
JOSERA Dog Miniwell 15kg

*****

47.50
159.80
1 2 3 4 5 6 7 8
... 23