ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

Britu īsspalvaino kaķu barība

Britu kaķi ir kaķi, kuriem ir tendence uz lieko svaru. Tie ir kaķi, kuriem patīk uzbriest, jo īpaši jaunībā, bet to ķermenis ir diezgan kupls un blīvs. Šādai fizioloģijai ir jāizvēlas piemērota barība ar nedaudz zemāku enerģētisko vērtību. Britu kaķiem dažādos dzīves posmos ir jādod atbilstoša barība: barība jaunākiem kaķiem, barība pieaugušiem kaķiem vai barība vecākiem kaķiem.

Kādi ir britu īsspalvainie kaķi?

Britu kaķi ir draudzīgi kaķi. Viņiem patīk pavadīt laiku kopā ar cilvēkiem un citiem dzīvniekiem, taču tie nav uzbāzīgi. Tā ir lielākā īsspalvaino kaķu šķirne pasaulē. Agrāk tās tika uzskatītas par lieliskām peļu un citu sīku grauzēju medītājām, taču, pateicoties pārtikušai dzīvei, to medību spējas ir mazinājušās.

Viņi dod priekšroku ilgāku laiku gulēt uz galda vai dīvāna, kas diemžēl ne vienmēr ir lietderīgi. Britu kaķi ir alkatīgi, bet kombinācijā ar to dabiski zemo fizisko aktivitāti, tas neliecina par neko labu. Viņu pašu labad ir vērts mudināt viņus spēlēties, izdomāt dažādas fiziskās aktivitātes un rūpēties par to, lai viņu uzturs būtu pilnvērtīgs.

Kāda barība britu īsspalvainajiem kaķiem?

Britu kaķi ir lielas šķirnes kaķi, tādēļ tiem ir nosliece uz locītavu slimībām, lieko svaru un, vēl ļaunāk, sirds slimībām - tiem ir nosliece uz hipertrofisko kardiomiopātiju - sirds muskuļa hipertrofiju, kas, ja netiek atklāta agrīnā stadijā, var būt letāla.

Britu īsspalvaino kaķu barībai ir jāstiprina viņu vājās puses. Tās pamatā būs tādas locītavas un kaulus stiprinošas sastāvdaļas kā glikozamīns un hondroitīns, kā arī sirdi stiprinošas sastāvdaļas, galvenokārt augsts taurīna līmenis uzturā. Taurīns ir aminoskābe, ko kaķis pats nespēj sintezēt, tāpēc tas ir jānodrošina ar uzturu. Taurīns stiprina daudzas dzīvībai svarīgas funkcijas kaķu organismā, to skaitā: redzi, sirdi, locītavas un pareizu informācijas plūsmu.

Sakarā ar viņu tendenci palielināt svaru, viņu barība satur mazāk kaloriju, kā arī L-karnitīnu, kas paātrina vielmaiņu.

Britu īsspalvaino kaķu barība vai cita kvalitatīva barība?

Kaķi ir gaļēdāji, un neatkarīgi no šķirnes tiem vispirms ir jāuzņem gaļa. Dārzeņus viņi var lietot nelielos daudzumos. Augļos ir daudz vienkāršo cukuru, un, neraugoties uz to, ka tie ir bagāti ar vitamīniem un minerālvielām, kaķiem tie nav ieteicami, jo tie nespēj sadalīt cukuru. Tātad augļi var veicināt liekā svara pieaugumu. Ogļhidrātu daudzums ir jāsamazina līdz minimumam. Kvalitatīvai kaķu barībai nevajadzētu saturēt graudus, kurus kaķis nespēj sagremot. Graudaugi veicina kaitīgu savienojumu veidošanos organismā un palielina vēža saslimstības risku.

Jūs varat izvēlēties no mitrās vai sausās barības piedāvājuma. Izvēloties pārtiku, pievērsiet uzmanību izmantoto sastāvdaļu saturam un kvalitātei. Tas palīdzēs jums izvairīties no nepareizas izvēles, kas var pasliktināt jūsu kaķa stāvokli.

Ja jūs barojat savu kaķi ar mitro barību ar lielu gaļas saturu, varat papildināt tā uzturu, trīs reizes nedēļā dodot tam jēlu gaļu. Britu kaķi saplacināto žokļu dēļ agrīnā vecumā mēdz iedzīvoties zobakmens izraisītā smaganu iekaisumā. Gaļas sadalīšana atvieglos vai pat pilnībā pārtrauks šo procesu.

Ja izvēlamies dabīgu, kvalitatīvu un uz gaļas bāzes gatavotu barību, tad, ja mums ir dažādu šķirņu kaķi, mums nav jāpērk atsevišķa barība katram kaķim. Ar gaļu bagāti pārtikas produkti apmierinās visas uztura prasības, ieskaitot garšas prasības.