Kaķu barība pēc šķirnes

Audzējot tīršķirnes kaķi, jāņem vērā tā specifiskās īpašības. Katrs kaķis ir atšķirīgs, taču katrai šķirnei ir noteikti izskata un uzvedības standarti. Kaķu šķirnei var būt nosliece uz noteiktu slimību grupu, stāvokļiem vai uzvedību.

Ražotāji atvieglo tīršķirnes kaķu barošanu. Konkrētas šķirnes kaķiem paredzētā pārtika ir pielāgota to vajadzībām. Aktīvās sastāvdaļas ir paredzētas tam, lai atbalstītu vājākas kaķa ķermeņa daļas vai novērstu noteiktu slimību attīstību, uz kurām šķirnes kaķiem ir nosliece. Šajā sarakstā ir iekļauta slavenāko kaķu šķirņu barība: Norvēģijas meža kaķu, bengāliešu, britu īsspalvaino, meinkūnu, kā arī Persijas, regdolla, siāmiešu un sfinksu šķirnes.

Kādu barību izvēlēties savam tīršķirnes kaķim?

Lielo šķirņu kaķiem, piemēram, meinkūniem, Norvēģijas meža kaķiem, regdolliem un britu īsspalvainajiem kaķiem barība ir paredzēta skeleta sistēmas uzlabošanai un muskuļu uzturēšanai.

Bengālijas kaķiem un sfinksiem paredzētajā barībā jābūt lielākam olbaltumvielu un enerģijas daudzumam, lai nodrošinātu šo šķirnes kaķu ātro vielmaiņu un augsto fizisko aktivitāšu līmeni.

Barība Persijas kaķiem, ragdolliem un britu šķirnes kaķiem ir izstrādāta tā, lai novērstu šīm šķirnēm bieži raksturīgo lieko svaru.

Kaķiem ar sirds un asinsvadu slimībām un sirdsdarbības traucējumiem vajadzētu dot īpaši lielu taurīna daudzumu. Tas ir nepieciešama ikvienam kaķim, bet tiem, kuriem ir sirds problēmu risks, tas var aizkavēt slimības sākšanos. Taurīnu nevar pārdozēt, tāpēc - jo vairāk, jo labāk. Standartam vajadzētu būt 1500 mg mitrajā barībā un 2000 mg sausajā kaķu barībā.

Ražotāji piedāvā arī barību tīršķirnes kaķiem dažādos dzīves posmos. Atkarībā no mūsu tīršķirnes kaķēnu vecuma varat izvēlēties barību kaķēniem, pieaugušiem kaķiem vai kaķiem senioriem. Lielākā barības grupa tīršķirnes kaķu kopšanai ir barība pieaugušiem kaķiem.

Vislabākā barība kaķiem

Tomēr jāatceras, ka kaķu barībai vispirms jābūt pielāgotai gaļēdāju - tādu kā kaķi - gremošanas sistēmai. Tas nozīmē, ka tajā nedrīkst būt graudu un ka lielākajā daļā gaļas jābūt dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām. Kaķis enerģiju iegūst galvenokārt no taukiem, tiem jābūt arī kaķu barībā.

Jūs varat izvēlēties sauso vai mitro kaķu barību. Izvēle ir atkarīga no saimnieka. Tiek uzskatīts, ka sauso barību ir ērtāk pasniegt, un tās ēšana ir tīrīgāka. No otras puses, mitrā barība kaķiem sniedz mitrumu, ir aromātiskāka un kaķiem labāk garšo.