ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

Barība franču buldogiem

Franču buldoga uzturs, ja tas ir pareizi veidots atbilstoši vecumam, veselībai un fiziskajām aktivitātēm, būtiski ietekmē vispārējo labsajūtu un palīdz saglabāt labu figūru. Ideālā gadījumā tai jābūt mazu krokešu formā, kas pielāgotas buldogu mutes brahicefālajai struktūrai.


Franču buldogi ir suņi ar nelielu, muskuļainu ķermeni, un tiem raksturīgo kvadrātveida galvu. Eksperti apgalvo, ka aptuveni ⅓ šīs šķirnes suņu cieš no gūžas locītavu displāzijas. Tāpēc franču buldogu barībai jāsatur sastāvdaļas, kas veicina locītavu sistēmas darbību. Tie ir hondroitīns un glikozamīna sulfāts.

 

Barība franču buldogu kucēniem

Labi sabalansēts uzturs franču buldogam junioram ir tā pareizas attīstības garantija. Jauniem suņiem ir īpaši svarīgi, lai barība saturētu olbaltumvielas ar augstu L.I.P. (zems nesagremojamu olbaltumvielu daudzums) un šķiedrvielas, kas veido baktēriju floras līdzsvaru un nodrošina pareizu gremošanu. Tas atstāj pārtiku nesagremotu un samazina fermentācijas procesu gremošanas sistēmā. Tā rezultātā suņiem mazāk pūšas vēders. Tas ir ļoti svarīgi, jo franču buldogu kucēniem parasti ir gremošanas problēmas. Labam ēdienam raksturīgs paaugstināts L-karnitīna līmenis, kas paātrina tauku dedzināšanu. Ir labi, ja jaunā franču buldoga barība satur EPA-DHA garās ķēdes taukskābes, kas labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli. Arī jauniem suņiem ir ļoti svarīgi stiprināt topošo imūnsistēmu. Tāpēc pārtikā jāiekļauj antioksidantu komplekss (C un E vitamīni, taurīns, luteīns).

 

Barība franču buldogam - pieaugušam sunim

Franču buldogus kā šķirni Amerikas Kinoloģiskais klubs atzina 1893.gadā. Šiem suņiem raksturīga muskuļota ķermeņa uzbūve, veiklība un lokanība. Diemžēl viņu īpašās stājas dēļ viņiem bieži ir locītavu problēmas, tāpēc franču buldogu barībai tās sastāva dēļ tās ir jāaizsargā. Jums vajadzētu izvēlēties tādu, kas satur hondroitīnu, glikozamīna sulfātu un omega 3 grupas taukskābes.

 

Franču buldogu barība - liekā svara un alerģiju risks

Šai šķirnei nepatīk liela fiziskā slodze. Liels nogurums viņiem apgrūtina elpošanu. Šo mājdzīvnieku īpašniekiem ir ļoti jārūpējas, lai uzturētu tos formā un izvairītos no liekā svara. Labākais risinājums ir ievērot barības ražotāja ieteikumus par barības daudzumu atkarībā no suņa svara. Pieaugušiem franču buldogiem dienā vajadzētu apēst aptuveni 200 g sausās barības, vēlams 3 ēdienreizēs.


Franču buldogiem ir paaugstināta tendence saslimt ar pārtikas alerģijām. Labākais risinājums suņiem, kuriem ir problēmas, būs īpaša hipoalerģiska barība, kas nesatur visbiežāk sastopamos alerģiju izraisošos faktorus. To var veiksmīgi lietot arī mājdzīvniekiem ar gremošanas problēmām.

 

Kāda barība franču buldogiem?

Izvēloties barību franču buldogam, ļoti svarīgs faktors ir barības forma. Īpašās galvas uzbūves dēļ (īss un plakans purniņš, priekšējais sakodiens, mazs kvadrātisks galvaskauss) šai šķirnei ir izstrādāta īpaša barošanas tehnika. Labākais franču buldogu ēdiens ir īpašas kroketes. Tās ne tikai ir pielāgotas buldoga purniņam, bet arī to ergonomiskā forma veicina intensīvu košļāšanu, lai veicinātu mutes dobuma higiēnu.