ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

Šķirnes suņi

Ikviens suņa saimnieks zina, ka katrs suns ir atšķirīgs. Tomēr papildus vēlmēm un atšķirībām starp indivīdiem pastāv arī acīmredzamas atšķirības suņu šķirnēs. Tiem ir atšķirīga ģenētiskā izcelsme, un tie ir audzēti atšķirīgos apstākļos. Tāpat nedrīkstētu aizmirst arī to, ka katrai šķirnei ir nosliece uz citām veselības problēmām, un, lai no tām izvairītos, barība ar aktīvajām sastāvdaļām ir jāpielāgo konkrētām vajadzībām.

Ir pieejami daudzi pilnvērtīgas barības veidi, kas paredzēti konkrētām šķirnēm - mazām, vidējām, lielām un īpaši lielām -, jo katrai no tām ir nepieciešamas nedaudz atšķirīgas uzturvielu, īpaši minerālvielu, proporcijas.

 

Kādu barību izvēlēties mazu vai lielu šķirņu suņiem?

Mazo šķirņu un lielo vai īpaši lielo šķirņu dzīvnieku ķermeņa svars var atšķirties līdz pat 50 kg. Tā ir milzīga suņa izmēra atšķirība, un saprotamu iemeslu dēļ tiem ir atšķirīgas prasības attiecībā uz barību. Katras vecuma grupas - kucēni, pieauguši suņi, seniori - dažādu šķirņu suņi jābaro atšķirīgi. Par laimi, ražotāji atvieglo mūsu uzdevumu, piedāvājot ikvienam sunim un tā dzīves posmam pielāgotu barību.

Kucēniem nepieciešama barība ar augstu olbaltumvielu un tauku saturu. Lielo šķirņu suņu kucēniem jābūt ierobežotām olbaltumvielu rezervēm, lai nepieļautu pārāk strauju augšanu un attīstības traucējumu rašanos. Šeit ir svarīga kalcija un fosfora attiecība, un, pārsteidzoši, tai jābūt zemākai nekā mazajām šķirnēm. Tas veicinās labu un veselīgu skeleta sistēmas attīstību. Mazo šķirņu kucēniem nav tik stingru uztura noteikumu, un olbaltumvielu un tauku ierobežojumi nav ieteicami.

Visu šķirņu senioriem lēnākas vielmaiņas dēļ ir nepieciešams uzturs ar zemāku enerģētisko vērtību, bet tam ir jābūt vienlīdz sabalansētam. Dzīvnieku olbaltumvielām, taukiem un piedevām pēc nelielas termiskās apstrādes jābūt labi sagremojamiem. Atkarībā no šķirnes jūsu sunim būs nepieciešamas nelielas izmaiņas vitamīnu un minerālvielu proporcijā.

Barība pieaugušiem tīršķirnes suņiem ir viena no lielākajām barības grupām tirgū. Pieaugušiem suņiem ir nepieciešams labi sabalansēts uzturs uz gaļas bāzes, kas proporcionāli nodrošina visu nepieciešamo uzturvielu uzņemšanu.

Tīršķirnes suņiem barību izvēlas ne tikai atkarībā no vajadzībām kādā konkrētā suņa dzīves posmā, bet arī atkarībā no suņa lieluma - lielas šķirnes sunim, piemēram, vācu aitu sunim, ir nepieciešams citādāks uzturs nekā mazas šķirnes sunim, piemēram, Jorkšīras terjeram, kā arī atkarībā no kažoka garuma. Atšķirības būs redzamas analītiskajā produkta sastāvā. Tā kā katrs suns neatkarīgi no šķirnes ir gaļēdājs, visiem suņiem vajadzētu ēst gaļu. Vēlāk, atkarībā no īpašām vajadzībām (piemēram, gara spalva, slikts stāvoklis, īsas kājas vai nosliece uz locītavu slimībām), šiem barības līdzekļiem būs atšķirīgs minerālvielu saturs, samazināts/palielināts aminoskābju saturs un pievienotas noteiktas vielas.

Mitrā vai sausā barība?

Barības veida izvēlei ir jābūt piemērotai gan suņa saimniekam, gan sunim. Sauso barību ir ērtāk pasniegt, un tā ilgāk uzglabājas. Mitrā barība suņiem ir labāk piemērota un ir maigāka, tāpēc, protams, to var izvēlēties vecākiem, slimiem, izvēlīgiem vai jauniem suņiem. Arī šķirnes, kam ir nosliece uz nieru slimībām, jābaro arī ar mitro barību, lai uzturētu organisma mitrumu. Lielo un īpaši lielo šķirņu dzīvniekiem sausā barība var būt ekonomiskāka. Augstas kvalitātes sausā barība ātri pabaros jūsu suni, un lielie iepakojuma maisi kalpos mazliet ilgāk nekā bundžas.

Arī tīršķirnes suņu barība ir paredzēta konkrētai suņu šķirnei. Ir ļoti aktīvas, sportiskas, darbīgas šķirnes, bet ir arī tādas, kas piemērotas kompānijas uzturēšanai, tādas, kurām patīk daudz laika pavadīt dīvānā. Abos gadījumos barības sastāvs būs atšķirīgs. Atšķirīgs kaloriju saturs un saderīgas sastāvdaļas.

Vispirms jāpievērš uzmanība jūsu suņa individuālajām uztura prasībām. Katrs suns ir atšķirīgs, un pat vienas šķirnes ietvaros suņi var būt diezgan atšķirīgi.