ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

Barība vācu aitu suņiem

Vācu aitu suņu barības sastāvs atšķiras atkarībā no dzīvnieka vecuma, jo dažādos dzīves posmos tam ir atšķirīgas vajadzības. Izvēloties suni, jāņem vērā arī tādi faktori kā veselības stāvoklis un kažoka veids.

Universālā barība vācu aitu suņiem nav ieteicama šīs šķirnes īpašo prasību dēļ. Izvēloties barību kucēniem, pievērsiet uzmanību olbaltumvielu saturam. Bet pieaugušiem vācu aitu suņiem ir nepieciešams pilnvērtīgs uzturs ar glikozamīnu un hondroitīnu.

 

Barība vācu aitu suņu kucēniem

Barībai vācu aitu suņiem kucēnu periodā ir citādākas īpašības nekā pieaugušiem suņiem. Jauno dzīvnieku barībā jābūt vismaz 8% tā saukto pelnu, t. i., makro- un mikroelementu un minerālsāļu. Svarīgi, lai kalcija un fosfora attiecība būtu no 1 līdz 2. Viena sastāvdaļa, kam jāpievērš īpaša uzmanība jauno vācu aitu suņu barībā, ir no zālēdājiem iegūtās olbaltumvielas, kas veicina muskuļu un skeleta attīstību. Pienācīga uzņemšana jānodrošina jo īpaši laikā no četrkājaiņa dzīves 3. līdz 9. mēnesim, kad notiek visintensīvākais augšanas process. Vācu aitu kucēna uzturā jābūt mannooligosaharīdiem, kas nodrošina pareizu gremošanas trakta floru un gļotādas aizsardzību, kā arī antioksidantiem.

 

Barība vācu aitu suņiem - pieaugušiem suņiem

Vācu aitu suns ir liela suņu šķirne. Viņu it kā kantainā stāja ļoti noslogo kaulus un locītavas. Viņiem nākas saskarties ar tādām slimībām kā gūžas un elkoņa locītavu artroze un displāzija. Tāpēc vislabākā barība vācu aitu suņiem ir glikozamīns un hondroitīns. Šīs vielas aizsargā dzīvnieka jutīgo kustību sistēmu. Glikozamīns mazina locītavu sāpes un palīdz uzturēt locītavu efektivitāti. Piedalās proteoglikānu - locītavu skrimšļa pamatelementu - sintēzē. Bet hondroitīns novērš berzi, ko izraisa kontakts starp locītavas kustīgajām daļām. Tam piemīt pretiekaisuma īpašības, tas aizsargā locītavas no traumām un ārējiem spēkiem. Vācu aitu suņa barībā jāiekļauj L-karnitīns, kas veicina tauku dedzināšanas procesu. Tas ir īpaši svarīgi, jo šai šķirnei ir jutīgs kuņģis, un tai ir grūti sagremot smagu barību. Labi, ja tā satur prebiotikas, kas veicina pareizu uzturvielu uzsūkšanos.

 

Vācu aitu suņu barība - papildinformācija

Kādu barību izvēlēties savam vācu aitu sunim? Sausā barība ir kalorijām gana bagāta un ātri remdē izsalkumu. Nav ieteicama suņiem, kuri nav ļoti aktīvi un kuriem ir problēmas uzturēt atbilstošu ķermeņa svaru. Tā satur maz šķidruma, tāpēc, pasniedzot ēdienu, pārliecinieties, ka blakus ir bļoda ar svaigu ūdeni. Mitrā vācu aitu suņu barība ir īpaši ieteicama ēdelīgiem suņiem, veciem suņiem un kucēniem ar zobu problēmām.Vācu aitu suņu barībai ir jābūt saderīgai ar dzīvnieka kažoku. Garspalvainiem suņiem vajadzētu palielināt Omega-6 taukskābju saturu. Savukārt laba barība vācu aitu sunim ar īsu apmatojumu ir jāpapildina ar paaugstinātu selēna, vara, cinka un dzelzs daudzumu.Vācu aitu suņa ēšanas paradumus galvenokārt nosaka tā dzīvesveids - fizisko aktivitāšu līmenis. Piegādātās enerģijas daudzumam jābūt atbilstošam klimatiskajiem apstākļiem, kuros suns atrodas. Sunim, kurš dzīvo ārā un daudz kustas, būs nepieciešama ar kalorijām bagātāka barība nekā sunim, kurš dzīvo telpās un kustas maz.