ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Barība labradoru retrīveriem

Labradoru barībai ir jāatbilst labradoru īpašajām uztura vajadzībām, jo īpaši tāpēc, ka šai šķirnei ir īpaši nosliece uz svara pieaugumu un ģenētiski predisponēta uz locītavu slimībām. Problēma ir īpaši aktuāla pēc kastrācijas hormonālo izmaiņu un ierobežoto fizisko aktivitāšu dēļ pēc procedūras.

Mājdzīvnieku veikalos ir pieejams plašs labradoru suņiem piemērotas barības klāsts. Iepērkoties jāpievērš uzmanība tam, vai kucēnu barībā ir prebiotikas un probiotikas, kas aizsargā kucēnu jutīgo gremošanas sistēmu, bet pieaugušo suņu barībā - sastāvdaļas, kas labvēlīgi ietekmē locītavas.

 

 

Labradoru barība - pārāk liela ķermeņa svara risks

Labradoriem ir ļoti svarīgs racionāla un sabalansēta barība, jo tie mēdz pieņemties svarā. Nepietiekams uzturs rada arī trūkumus, kas izpaužas kā sabojāta apetīte. Labākais risinājums būs labradora barība ar vidējo enerģētisko vērtību, kas balstīta uz ražotāja ieteikumiem. Pārtika ar lielu graudu saturu ir ļoti slikta izvēle. Izvairieties no konservantiem, pildvielām un aromatizētājiem. Viegli sagremojamām barības sastāvdaļām jānodrošina optimāla gremošana.

 

Mitrā vai sausā labradoru barība?

Ir daudz iemeslu, kāpēc sausā barība ir piemērota labradoriem: ērta lietošana, viegla uzglabāšana un ļoti labi sabalansēts sastāvs. Pateicoties cietajai konsistencei, tā labvēlīgi ietekmē zobus. Lai gan mitrajai barībai ir labāka garša, tajā ir daudz ūdens, tāpēc tā ir jādod daudz vairāk nekā sausā barība. Tāpēc uz to balstīta barošana būs daudz dārgāka, bet tā palīdzēs uzturēt suņa pareizu ķermeņa svaru.

 

 

Barība pieaugušam labradoram

Laba barība pieaugušam labradoram ir tā, kas rūpējas par stiprām locītavām - tajā ir hondroitīna sulfāts un glikozamīns, sastāvdaļas, kas veicina šo struktūru kustīgumu un baro skrimšļus. Pateicoties antioksidantiem, tādiem kā E vitamīns, tā atbalsta imūnsistēmu. L-karnitīna klātbūtne palīdz dabiski sadedzināt taukus un pozitīvi ietekmē sirds darbību. Labradora suņa barībai vajadzētu labvēlīgi ietekmēt arī tā ādu un kažoku. Šādu iedarbību nodrošina cinks, varš, Omega-3 un Omega-6 taukskābes.

 

 

Ar kādu barību jābaro mans labradors pēc sterilizācijas?

Kastrētiem vai sterilizētiem suņiem ar izmainītu hormonu līmeni un samazinātu fizisko aktivitāšu daudzumu atveseļošanās laikā nepieciešama nedaudz atšķirīga barība. Šādā gadījumā ieteicams lietot uzturu ar zemu tauku saturu un augstu olbaltumvielu saturu, kas satur kvalitatīvu gaļu, piemēram, vistu, jēru vai zivis. Tāpat ir arī vērts pielāgot porciju atbilstoši četrkājaiņa fizisko aktivitāšu līmenim. 

 

Labradoru kucēnu barība

Labradoru kucēni pirmās 3 dzīves nedēļas ēd tikai mātes pienu. Šis ēdiens viņiem ir pilnīgi piemērots. Tas ir bagāts ar vērtīgam sastāvdaļām un ir ļoti barojošs. Tikai pēc šī laika varat sākt dot kucēnam citu pārtiku. Labākā labradoru kucēnu barība ir paredzēta lieliem kucēniem, un tajā ir salīdzinoši daudz kaloriju - jaunie suņi ir ļoti enerģiski. Tā būtu jālieto pirmajā dzīves gadā. Kucēni jābaro biežāk nekā pieauguši suņi, bet mazākās porcijās. To gremošanas sistēma ir salīdzinoši īsa attiecībā pret ķermeņa garumu. Liela daudzuma ēdiens vienā reizē var izraisīt kuņģa problēmas.

Ēdienam jābūt viegli saberztam, viegli un labi sagremojamam jaunajam organismam. Svarīgi, lai tajā būtu nepiesātinātās taukskābes, prebiotikas un probiotikas. Šīs sastāvdaļas aizsargā jutīgo gremošanas sistēmu. Jums jāizvēlas produkti ar pareizo fosfora un kalcija attiecību, kas ir atbildīgi par skeleta sistēmas veidošanu.