ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

Diētiskā pārtika (LIGHT)

Kaķu barošana ar lieko svaru - par vieglu barību

Mājas kaķiem aizvien biežāk ir liekais svars. To ietekmē ģenētiskā predispozīcija, fizioloģiskais stāvoklis, vecums, dzimums un dzīvesveids. Tomēr neatbilstoša kaķu barošana izraisa ķermeņa svara pieaugumu. Tas nozīmē gan nepareizu barību, gan pārāk lielu barības daudzumu.

Liekais svars pasliktina kaķu dzīves kvalitāti, negatīvi ietekmē to labsajūtu un izraisa daudzas slimības. Cukura diabēts, locītavu un gremošanas sistēmas slimības, paātrināta sirdsdarbība un hipertensija ir tikai dažas no nopietnajām slimībām, kas skar visus kaķus ar lieko svaru. Tādā gadījumā cieš arī kaķa psihe, jo tas nespēj uzvesties tā, kā būtu dabiski viņa sugai, tas nav veikls un ātrs. Resni kaķi nav priecīgi, tie ir slimi. Palīdziet viņai atgūt formu, iegādājoties pareizo barību. Mūsu veikals piedāvā plašu sausās un mitrās, veterinārās, maigās un slimību profilaksei paredzētās barības klāstu.

Kāda ir kaķu diētiskā pārtika?

Viegls uzturs sastāv no viegli sagremojamām sastāvdaļām. Tai ir mazāks kaloriju daudzums. Stingri ierobežots tauku daudzums novērš pārmērīgu svara pieaugumu. Aptaukojušos kaķu barībā ir daudz šķiedrvielu.

Ir pieejama mitrā un sausā kaķu barība. Mitrajā barībā ir augsts mitruma līmenis, kas ļauj kaķim justies paēdušam un mitrinātam. Kaķiem patīk mitrā barība, kas ir aromātiskāka un garšīgāka.

Sausā kaķu barība satur vairāk šķiedrvielu nekā mitrā barība. Tā piedāvā veterināro barību kaķiem ar aptaukošanos. Šāda barība ir ārstnieciskā barība, pirms tās lietošanas nepieciešama veterinārārsta konsultācija un pārbaude. Viņš arī izvēlēsies labāko barību atbilstoši jūsu kaķa vajadzībām un pašreizējiem asins analīžu rezultātiem.

Kaķu barība ir papildināta ar L-karnitīnu - tā ir viela, kas paātrina vielmaiņu. Lai kaķis zaudētu svaru, barības došanu nevajadzētu strauji pārtraukt. Viss jādara ar mēru, kaķim jādod pēc iespējas mazāk kaloriju un, pats galvenais, tas jābaro biežāk un mazākās porcijās. Lai izvairītos no tā saucamā jo-jo efekta, kaķa svara samazināšanai ir jābūt prātīgai.

Kā samazināt kaķa svaru?

 

Pareizas barības izvēle ir tikai pirmais solis cīņā par mūsu mīluļa veselību. Diētiskā pārtika palīdzēs jums zaudēt svaru, bet pati par sevi problēmu neatrisinās. Lai uzturētu kaķi labā formā, kaķim ir nepieciešams daudz kustību un spēļu. Vislabākais veids, kā nodrošināt kaķa aktivitāti, ir rotaļas un medību imitācija. Kad rotaļlietas netiek izmantotas, tās vislabāk ir paslēpt un izņemt tikai rotaļu laikā, kas ilgāk saglabās kaķa ziņkāri. Jautrībai jābūt enerģiskai, bet ne pārāk ilgai. Kaķi ir pielāgoti pēkšņiem lēcieniem un 5-10 minūšu skrējieniem. Vislabāk ir atkārtot spēles noteiktos laikos, vairākas reizes dienā.

Svarīga kaķu uztura problēma ir ēdienreižu sadalīšana mazākās, bet biežās porcijās vismaz 3-4 reizes dienā. Ēdienus vislabāk pasniegt pēc spēlēšanās.

-65%
JOSERA Cat Leger 10 kg
JOSERA Cat Leger 10 kg

*****

51.00
144.80
-76%
JOSERA Cat Leger 2 kg
JOSERA Cat Leger 2 kg
13.01
53.90