ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

Kaķu barība īpašām vajadzībām

Kaķu veselībai

Katrs kaķu saimnieks vēlas labāko. Ņemot vērā finansiālās iespējas un zināšanas nozarē, viņš izvēlas produktus, kas ir piemēroti viņam un viņa mājdzīvniekam. Rūpes par mājdzīvnieku saistās ar prieku, bet dažreiz, diemžēl, nākas saskarties arī ar slimībām un visaptverošu veselības profilaksi. Atcerieties, ka kaķi ir noslēpumaini dzīvnieki un nevar atļauties izrādīt sāpes vai diskomfortu, to tie dara tikai tad, kad vairs nevar ciest. Ja pamanāt vismazākās kaķa slimības pazīmes, aizvediet to pie veterinārārsta, lai veiktu rūpīgu veselības pārbaudi. Ātra diagnoze ir panākumu atslēga, tāpat arī pareizs uzturs.

Kā izvēlēties barību kaķiem ar īpašām vajadzībām?

Par laimi, mūsdienās barību piedāvājums kaķiem ar īpašām vajadzībām ir tik plašs, ka mēs varam brīvi izvēlēties labāko barību. Ja jums ir kaķis, kam ir nosliece uz kādām slimībām, varat profilaktiski atbalstīt tā organismu ar uzturu, kura sastāvā ir funkcionālas sastāvdaļas, kas pozitīvi ietekmē veselību. Tā vēl nav veterinārā barība, bet ir vērsta uz vienas kaķa organisma sistēmas darbības uzlabošanu, piemēram, urīnceļu veselību veicinoša barība satur diurētiskos līdzekļus un dzērveņu piedevas, barība veselīgiem zobiem satur kalciju stipriem žokļiem, barība kaķiem ar noslieci uz lieko svaru satur vielas, kas paātrina vielmaiņu, savukārt barība lieliem kaķiem, kaķiem ar lielu ķermeņa masu vai vecākiem kaķiem satur sastāvdaļas locītavu un kaulu stiprināšanai - glikozamīnu un hondroitīnu.

Tomēr gadījumā, ja veterinārārsta veiktās pārbaudes skaidri liecina par slimību vai izteiktu ķermeņa vājumu, ar šo barību bieži vien nepietiek un kaķa ārstēšana ir jāpapildina ar atbilstošu veterinārās barības diētu. Šāda specializētā barība tiek uzskatīta par zālēm. Jūs nevarat to dot paši, jo tas var vairāk kaitēt nekā palīdzēt. Veterinārais ēdiens ir paredzēts konkrētai dzīvnieku grupai, kas cīnās ar konkrētu slimību.

Veterināro diētu var pielāgot jebkura kaķa vecumam, ražotāji piedāvā barību pieaugušiem kaķiem, kaķēniem un senioriem. Ir pieejama speciāla barība kaķiem, kas slimo ar diabētu, kaķiem ar aptaukošanos, kaķiem ar asinsvadu, gremošanas, neiroloģiskām vai locītavu problēmām.

Labākā veterinārā kaķu barība ir tāda, kas nesatur mākslīgas vielas, konservantus vai krāsvielas. Tā ir paredzēta tam, lai jūsu kaķis būtu vesels un labā formā. Pirms izvēles jums jākonsultējas ar savu veterinārārstu, bet ieteicams konsultēties arī ar citiem kaķu mīļiem.

Kā ievērot mana kaķa veterināro diētu?

Jāatceras, ka veterinārā barība nav parastā barība un to nedrīkst lietot ilgāk, nekā noteicis ārstējošais ārsts vai ārstēšana. Produkti kaķiem ar īpašām vajadzībām ir pielāgoti tieši viņiem. Dažas uzturvielas tiek ierobežotas, izņemtas, aizstātas vai aizvietotas lielākos daudzumos. Lietojot veterināro barību, regulāri jāuzrauga sava mājdzīvnieka veselības stāvoklis un ārstēšanās gaita. Ir ļoti svarīgi uzraudzīt savu kaķi un tā labsajūtu, un par jebkādām kaķa uzvedības novirzēm jāziņo ārstējošajam veterinārārstam.