ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Persijas kaķu barība

Persijas kaķiem ir brahicefālija, t. i., tiem ir plakana seja. Tam ir savs šarms, taču tas bieži vien sarežģī šo kaķu barošanos. Persijas kaķiem ir vai nu jāēd lielākas granulas, vai arī jāēd mitrā barība. Tādējādi viņiem būs vieglāk barību paņemt un to apēst. Persijas kaķi ir diezgan slimīga šķirne, pakļauti daudzām ģenētiskām slimībām. Jums vispirms ir jānostiprina viņu veselība.

Persijas kaķu barībai ir zemāka enerģētiskā vērtība, kas neļauj kaķim pieņemties svarā. Persijas kaķiem var būt īsa vai gara spalva, atkarībā no tā barības sastāvs nedaudz atšķirsies. Garspalvaino kaķu barībā ir vairāk omega taukskābju, savukārt īsspalvaino kaķu barībā ir vairāk minerālvielu, kas stiprina kaķa ādu.

Kas ir Persijas kaķis?

Persijas kaķi ir vidēja līdz liela izmēra kaķu šķirne. To ķermeņa svars var sasniegt 7 kg. Īsi biezi mati, nosliece uz savelšanos. Tie ir draudzīgi un dzīvespriecīgi kaķi, kas labprāt uzturas pie cilvēkiem, bet izvairās no biežas un ilgstošas fiziskas slodzes. Tas var izraisīt pārmērīgu svara pieaugumu, īpaši vecākiem kaķiem.

Kāda barība Persijas kaķiem? Persiešu pārtika.

Persijas kaķiem ir nosliece uz sirds, elpošanas un zobu problēmām. Arī nierakmeņi urīnceļos un cistīts ir bieži sastopamas slimības. Ņemot vērā šīs tendences un šīs šķirnes kaķu veselības problēmas, barība ir pareizi jāizvēlas konkrētajam dzīvniekam.

Tādējādi Persijas kaķu barība satur vielas, kas stiprina sirds muskuli, to skaitā arī augsts taurīna līmenis. L-karnitīns palīdz uzturēt ķermeņa uzbūvi un paātrina vielmaiņu. Persijas kaķu sausajā barība ir jābūt tādas formas un izmēra granulām, lai ar Persijas kaķu saplacināto purniņu tās būtu viegli satveramas un sakošļājamas. Persijas kaķu mitro barību vienmēr ir vieglāk uzņemt. Aromātiska un garšīga, tā apmierinās prasīgo Persijas kaķi.

Persijas kaķu barība vai cita kvalitatīva barība?

Persijas kaķiem ir nepieciešamas labas kvalitātes dzīvnieku olbaltumvielas, kā arī tauki. Dzīvnieku tauki palīdzēs pārvietot matu kamoliņus pa gremošanas traktu un atvieglos to izvadīšanu. Persijas kaķi bieži vien ir kūtri, tāpēc šī īpašība ir ļoti svarīga, izvēloties barību.

Barība ir paredzēta Persijas kaķu kaķēniem, pieaugušiem vai vecākiem Persijas kaķiem. Tajā ir visas sastāvdaļas, lai uzlabotu fizisko sagatavotību noteiktā dzīves posmā atkarībā no katras vecuma grupas vajadzībām. Cukura un graudu trūkums Persijas kaķu uzturā ir galvenais faktors, kas nodrošinās viņu fizisko formu un sagatavotību. Tas palīdzēs novērst tauku uzkrāšanos un lieko svaru.

Persijas kaķa uzturu ir ieteicams dažādot ar jēlu gaļu un gaļas kauliem apmēram 3 reizes nedēļā. Taču tos var barot tikai ar uzturu, kas bagāts ar gaļu. Šādi uztura bagātinātāji palīdzēs saglabāt zobu un smaganu veselību. Persijas kaķiem ir nosliece uz zobakmens veidošanos, un šāda košana palēninās vai novērsīs šo procesu.

Šo šķirņu kaķiem ir nepieciešamas salīdzinoši plakani trauciņi, lai tie netraucētu savākt barību. Persijas kaķiem ļoti plakanā purniņa dēļ ir grūtības paēst, un tiem var būt arī aizrīšanās problēmas. Dziļas un mazas bļodas var izraisīt pilnīgu atteikšanos no ēdiena un ēstgribas trūkumu vai arī ēdiena izstumšanu no bļodas.