ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

Kažokādas un āda

Ko es varu darīt, lai mana kaķa kažoks būtu biezs un skaists.

Ikviens vēlas, lai kaķim ikvienā kustībā būtu spīdīgs, skaists un biezs kažoks. Bet kā to izdarīt?

Mājdzīvnieka kažoka izskats un stāvoklis ir atkarīgs no vairākiem faktoriem. Ģenētikai un kaķu šķirnei ir ietekme, taču jāatceras, ka arī mēs varam ko darīt. Barībai, ko mēs dodam kaķim, jābūt pielāgotai tā vajadzībām un sugas prasībām. Lai uzlabotu mūsu mazā kaķa izskatu, ir pieejami dažādi pārtikas produkti. Varat izvēlēties sauso vai mitro barību par dažādām cenām. Ir svarīgi, lai šiem pārtikas produktiem būtu vairākas īpašības un sastāvdaļas, kas pozitīvi ietekmē kaķi.

Kā barot savu kaķi, lai iegūtu skaistu kažoku un veselīgu ādu?

Lai kaķa āda un kažoks būtu veselīgs un skaists, nepieciešams pietiekams tauku daudzums, un omega skābes ir ļoti svarīgas skaista kažoka veicināšanai. Piegādātajām olbaltumvielām jābūt kvalitatīvām dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām, tās ir vienīgās, kas kaķim var nodrošināt pilnvērtīgu aminoskābju profilu. Kaķu barība ir bagātināta ar papildu B grupas minerālvielām - galvenokārt varu, cinku un vitamīniem -, lai uzlabotu apmatojuma kvalitāti.

Barības veidu var izvēlēties atkarībā no tā, ko mūsu kaķiem patīk, - sauso vai mitro barību. Tomēr ir vērts atcerēties, ka skaistam kažokam un ādai nepieciešama pareiza mitrināšana, vēlams ar mitro barību. Barībai jābūt izgatavotai no gaļas un subproduktiem. Dārzeņi un neliels daudzums augļu ir labs barības papildinājums un dabīgo vitamīnu un antioksidantu avots.

Barībai jābūt atbilstošai kaķa vecumam. Ražotāji piedāvā barību pieaugušiem kaķiem, kaķēniem un senioriem.

Pārtika nopietnām ādas problēmām un spalvas izkrišanai?

Kaķi arvien biežāk alerģiju dēļ met spalvu vai pat plēšas un skrāpējas. Šādos gadījumos nekavējoties jākonsultējas ar veterinārārstu. Pēc apskates un diagnozes noteikšanas viņš/viņa var ieteikt specializētu barību - veterināro barību -, lai mazinātu simptomus, t. i., lai stiprinātu kažoku un samazinātu spalvas izkrišanu.

Spalvas izkrišana, spēcīga nieze, ādas apsārtums u. c. var liecināt par nepareizu organisma funkcionēšanu. Tad būs jāveic asins analīzes un jānosaka sīkāka diagnoze.