ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

Urīnceļu sistēma un nieres

Urīnceļu slimības ir 21. gadsimta kaķu saimnieku posts. Palielinās urīnceļu infekciju, cistīta vai nepietiekamas nieru filtrēšanas biežums. Šīs slimības ir saistītas ar lielu kaķa diskomfortu un sāpēm, kā arī nozīmē biežus veterinārārstu apmeklējumus un ievērojamas izmaksas īpašniekam. Profilakse un kaķa organisma stiprināšana jau agrā vecumā var samazināt vai novērst šādas problēmas. Bieži vien urīnceļu problēmas nosaka kaķa ģenētika, bet, barojot kaķi ar nepareizu barību, problēma tikai saasināsies un ieilgs. Tātad, kā vajadzētu barot, lai kaķu urīnceļu sistēma būtu veselīga?

Kāda barība kaķiem ar urīnceļu darbības traucējumiem?

Veterinārā barība nierēm

Kaķu barību urīnceļu slimībām var iedalīt divās grupās. Pirmā ir specializētā barība, t. i., veterinārā barība, kas jāizraksta veterinārārstam. Tās papildina jau noteikti terapiju un mazina simptomus. Veterinārā kaķu barība urīnceļiem satur īpašas vielas ar aktīvu iedarbību. Turklāt veterinārajā barībā ir samazināts olbaltumvielu, kas veicina nieru darbību, un dažu minerālvielu, piemēram, fosfora, daudzums. Šo īpašo kaķu barību drīkst lietot tikai ierobežotu laiku, un tā nav kaķu barība uz mūžu. Urīnceļu aizsargājoša veterinārā barība kaķiem ir pieejama mitrā vai sausā veidā.

Kaķu barība urīnceļu profilaksei

Otrs urīnceļu profilakses barības veids ir sabalansēts uzturs, kas stiprina kaķa urīnceļu sistēmu. Šādi pārtikas produkti ir bagāti ar garšaugiem un urīnu izvadošām sastāvdaļām, piemēram, dzērvenēm. To īpaši ieteicams lietot kaķiem ar ģenētisku noslieci uz urīnceļu slimībām, kaķiem ar lieko svaru vai neaktīviem kaķiem un kaķiem, kuriem nepatīk dzert. Šī kaķu barība ir pieejama kā mitrā vai sausā kaķu barība. Tomēr ieteicama ir mitrā barība, jo tā palielina ķermeņa mitrumu un hidratāciju, kas saistīta ar lielāku ūdens daudzumu, ko filtrē nieres. Uz urīnceļu slimībām tendētiem kaķiem paredzētajā barībā ir mazāk olbaltumvielu, minerālvielu un kaloriju. Tai jābūt ar paaugstinātu mitruma saturu un dabīgo sastāvdaļu attiecību.

Pētījumi liecina, ka kaķiem ar nieru darbības traucējumiem vajadzētu uzņemt vismaz 3 - 3,5 g olbaltumvielu uz 1 kg ķermeņa svara. Olbaltumvielām jābūt kvalitatīvām, dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām. Kaķiem ar nieru slimībām ir nepieciešama laba barošana, lai tie būtu pietiekami spēcīgi, lai cīnītos ar slimībām, nedrīkst pieļaut formas zudumu, nemaz nerunājot par badošanos.

Nevajadzētu aizmirst par kaķa pastāvīgu piekļuvi ūdenim.