ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

Pret spalvu kamolu veidošanos

No kurienes rodas spalvu kamoli, un vai tas ir normāli?

Kaķi ir tīrītāji. Tas ir zināms jau ilgu laiku, un tam piekritīs ikviens saimnieks. Šī kaķu priekšrocība var kļūt par viņu likteni. Visbiežāk tas notiek tad, kad mainās gadalaiki vai ļoti karstā laikā - metot spalvu. Kad kaķis sevi mazgā un rūpējas par savu kažoku, tas norij atmirušo spalvu. Palielinātas spalvu izkrišanas dēļ kaķis norij tik daudz apmatojuma, ka viņam ir grūti tikt ar to galā. Un tas ir taisns ceļš uz ciešanām un vēl nopietnākām gremošanas problēmām. To var novērst, veicot profilaktiskus pasākumus, piemēram, ķemmējot, izmantojot kārumus un barību.

Kaķim, kas apēd savu apmatojumu, no tā ir kaut kā jāatbrīvojas. Gremošanas sistēmā spalvas ir saķērušās kopā, tāpēc ir radies populārais nosaukums - spalvu kamoliņi. Vesels kaķis savas dzīves laikā var atbrīvoties no neliela apēstās spalvas daudzuma, to izvemjot vai, biežāk, izdalot tos ar izkārnījumiem. Vemšanas intensitāte galvenokārt ir atkarīga no paša kaķa un tā apmatojuma, un vidēji šī gremošanas sistēmas tīrīšana notiek katru mēnesi, ar nelielu izmetumu daudzumu, pat katru dienu. Vesels kaķis var atbrīvoties no neliela apēsto matu daudzuma, ko tas apēd savas dzīves laikā, kad tas nav tik ļoti traucēts, vemjot vai, biežāk, izdalot tos ar izkārnījumiem. Kaķis noteikti nedrīkst vemt katru nedēļu, jo tas var izraisīt dehidratāciju un būtisko elektrolītu trūkumu. Kaķiem ar garāku apmatojumu ir lielāka iespēja vemt.

Kas ir pilobezuārs? Kādi ir spalvu kamolu izvadīšanas simptomi?

Pilobezoāri jeb populārākā nosaukumā - spalvu kamoli nav nekas cits kā kaķa spalva viņa gremošanas sistēmā. Kaķis var dabiski tikt galā ar nelielu daudzumu, bet lielāks daudzums organismā kļūst bīstams. Apjukušais kaķis mēģina vemt, bet spalvu kamols ir tik liels, ka kaķis nespēj to izspiest caur ķermeni. Visbiežāk sastopamie vieglie kamolu izvadīšanas simptomi ir klepus, aizrīšanās, žagu lēkme un viegla caureja. Smagākos traucējumu gadījumos rodas gremošanas sistēmas komplikācijas, piemēram, aizcietējumi, svara zudums, apetītes trūkums un apātija.

Kā cīnīties ar kaķu traucējumiem - barības piedevas

Smaga kaķu spalvu kamolu izņemšana bieži vien ir beidzas ar operāciju, tāpēc labāk sākt ar regulāru profilaksi. Ražotāji piedāvā barību kaķiem ar kaķu spalvu kamoliem. Jūs varat izvēlēties sauso vai mitro barību, tāpat arī kārumus. Produktu sastāvā ir sastāvdaļas, kas palīdzēs izvadīt atlikušās spalvas. Tajos ir lielāks tauku un šķiedrvielu saturs. Bieži sastopama šādu ēdienu sastāvdaļa ir biešu mīkstums. Barība ir papildināta ar probiotikām, kas palīdz aizsargāt gremošanas sistēmu. Dekompresijas līdzekļi ir īpaši ieteicami vasarā, pēkšņu laikapstākļu izmaiņu gadījumā, kā arī garspalvainiem kaķiem, kuri viegli zaudē spalvu. Sausā un mitrā barība ir uzturā lietojama barība, bet parastai barībai var pievienot kārumus.