ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Barība vecākiem suņiem (senioriem)

Padzīvojušam sunim ir nepieciešama īpaša kopšana. Noteikti, ka ikviens saimnieks, kurš mīl savu suni, vēlētos, lai tas būtu vesels un dzīvotu ilgu mūžu. Pareiza barība palīdzēs jūsu senioram tikt galā ar vecuma pārmaiņām, ļaujot jūsu sunim baudīt labsajūtu un atdarīt jums ar mīlestību.

 

Kādas pārmaiņas iestājas līdz ar vecumu?

Atkarībā no šķirnes suņa vecums iestājas dažādos laikos. Tomēr suņus, kas vecāki par 10 gadiem, parasti sauc par vecāka gadagājuma suņiem jeb senioriem. Lielo šķirņu dzīvnieki noveco agrāk, mazo šķirņu - nedaudz vēlāk. Tāpat kā cilvēkiem, arī vecāku suņu organismā ir vairākas neatgriezeniskas izmaiņas. Ievērojami palēninās vielmaiņa, aknas nespēj pārstrādāt lielu daudzumu tauku, zobi kļūst vājāki un bieži sāk izkrist, bet dažus no tiem veterinārārstam nākas izņemt. Vecāka gadagājuma dzīvnieku muskuļi vairs nav tik spēcīgi, un locītavas zaudē elastību un kustīgumu. Šīs pārmaiņas nevar apturēt, taču, pareizi barojot, to norisi var palēnināt.

Kāda barība vecākam sunim?

Vecāka gadagājuma suņu barībai jābūt ļoti barojošai un bagātai ar uzturvielām. Tai jābūt ļoti labi sagremojamai, jo gremošanas sistēmai ir grūtības. Vecāka gadagājuma suņiem paredzētajam ēdienam ir raksturīga samazināta enerģētiskā vērtība, lai novērstu svara pieaugumu, kā arī samazināts olbaltumvielu un tauku daudzums.

Senioriem varat izvēlēties sauso barību vai mitro barību. Suņi ar zobu problēmām un iekaisušām smaganām bieži vien nespēj tikt galā ar cietiem sausās barības gabaliņiem. Ja jūsu sunim pēkšņi samazinās apetīte vai viņš vispār pārstāj ēst, mēģiniet viņu barot ar mitro barību, pat ar nelielu daudzumu ūdens. Šāda prakse bieži palīdz vecākiem suņiem norīt barību un paēst. Tāpēc, izvēloties pārtiku vecākam sunim, ir vērts pievērst uzmanību viņa žokļa stāvoklim un apsvērt, vai viņš gabaliņus varēs sakošļāt.

Vecāka gadagājuma sunim ir vājāka oža un garša, tāpēc vecāka gadagājuma sunim paredzētajam ēdienam jābūt aromātiskam un garšīgam, lai rosinātu viņu ēst un rosinātu apetīti.

Vecāka gadagājuma suņu ēdienkartei jābūt sabalansētai un tajā jāietver gaļa, dārzeņi un augļi. Garšaugi dabiski stimulē un veicina gremošanu, kā arī citas organisma funkcijas. Ir svarīgi, lai vecāka gadagājuma suņu barība būtu viegli sagremojama. Tas nedrīkst kairināt vecāka suņa kuņģi. Senioriem ir vērts izvēlēties tādu barību, kas bagātināta ar glikozamīnu un hondroitīnu, kas stiprina locītavas un kaulus, un papildināta ar juku, liniem vai cigoriņiem - dabīgām sastāvdaļām, kas veicina gremošanu un visu gremošanas sistēmu. Senioru barībā ir lietderīgi iekļaut arī A, C un B grupas vitamīnus, kas ir īpaši noderīgi organisma izturības un redzes uzlabošanai. Barojot vecāka gadagājuma suņus, ļoti svarīgas ir nepiesātinātās taukskābes, jo tās stiprina vecāka gadagājuma suņa nervu sistēmu, uztur suņa dzīvesprieku un uzlabo imunitāti.

Izvēloties barību vecākiem suņiem, jums tā jāizvēlas tieši jūsu sunim. Katrs suns ir atšķirīgs un citādāks. Viņa ķermenim nepieciešamas nedaudz atšķirīgas sastāvdaļas. Tāpat ir arī barība senioriem un viņu īpašajām vajadzībām, t. i., varat izvēlēties pārtiku senioriem, kas stiprina locītavas, kažoku un ādu, pārtiku, kas novērš aptaukošanos vecāka gadagājuma suņiem utt.

Barojot vecāku suni, jaunā barība jāievieš ļoti uzmanīgi, jāpagarina pārejas periods un rūpīgi jāizvēlas sastāvdaļas. Vecākus suņus tāpat arī jābaro biežāk, bet jādod mazākas porcijas.

1 2 3 4
-70%
JOSERA Dog Balance 15kg

*****

45.49
149.80
1 2 3 4