ATGRIEŠNAS GARANTIJA
30 DIENU LAIKĀ!
BEZMAKSAS PIEGĀDE
Pasūtījumiem no 29 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Kucēnu barība

Kucēna ienākšana mājās vienmēr nozīmē lielas pārmaiņas. Mājai jābūt sagatavotai jaunajam ģimenes loceklim ar visu nepieciešamo aprīkojumu un priekšmetiem - guļamvietu, palagiem, rotaļlietām, pastaigu piederumiem. Lai gan tas viss ir svarīgi, vissvarīgākais ir barības izvēle kucēnam. Tas ir vissvarīgākais laiks suņa dzīvē, un tas ietekmē arī visus pārējos posmus. Nepietiekams uzturs pusaudža vecumā var novest pie nepilnvērtīga uztura, nepietiekama uztura vai pat liekā svara, kas ietekmē suņa augšanu un visu orgānu attīstību.

 

Kucēnu barošana - kad un kā?

Apmēram 4-6 nedēļu vecumā kucēnam var sākt dot cieto barību. Pēc barošanas ar pienu cietā barība jāievieš ļoti uzmanīgi un lēnām, piemēram, sajaucot ar sauso kucēnu barību. Kucēna kuņģis ir jutīgs un delikāts, un, ja to pārāk ātri sāk barot ar pilnvērtīgu barību un ja tā nav pareizi izvēlēta, tas var izraisīt gremošanas sistēmas kairinājumu, kuņģa problēmas un kuņģa revolūciju. Pārceļoties uz jaunām mājām, kas vienmēr ir stresa pilns pārdzīvojums, ieteicams kucēnu barot ar iepriekšējo barību, pat ja tā nav bijusi vislabākā. Stress vājina jaunā kucēna imunitāti, un barības maiņa var izraisīt kuņģa problēmas, tāpēc pirms šādu izmaiņu veikšanas ir jānogaida, līdz kucēns ir pilnībā aklimatizējies.

Kā pareizi barot kucēnus? Kucēnu barība

Jauniem suņiem agrīnā pusaudža vecumā enerģijas patēriņš ir daudz lielāks nekā pieaugušiem suņiem. Visām uzturvielām jābūt sabalansētām, ar augstu olbaltumvielu un tauku īpatsvaru, kas nodrošinās spēcīgu organismu un pareizu funkcionēšanu.

Ir svarīgi atcerēties, ka šāda maza suņa ķermenis darbojas nedaudz citādāk. Biežāka vēdera izeja, vairāk miega, bet pats galvenais - biežākas ēdienreizes. Kucēni jābaro ar mazām porcijām ik pēc dažām stundām.

 

Kāda barība ir piemērota kucēniem? Mitrā vai sausā barība kucēnam?

Barības izvēle kucēnam ir atkarīga no vēlamā svara pieaugušā vecumā. Jāņem vērā arī kucēna pašreizējais ķermeņa svars, vecums, veselība, fiziskā aktivitāte, un tas jāapvieno ar kucēna vēlmēm un to barību, ar kuru viņš jūtas vislabāk.

Lielo šķirņu kucēni briedumu un mērķa izmēru sasniedz lēnāk un vēlāk. Atsevišķu uzturvielu īpatsvaram vajadzētu būt lielākam nekā standartā noteiktajam, bet ne pārāk lielam. Lielo šķirņu suņu skeleta un muskuļu sistēmai ir jābūt pilnībā attīstītai, lai tā varētu uzturētu visu ķermeni. Pārāk ātra un pārāk liela olbaltumvielu, tauku un enerģijas uzņemšana novedīs pie pārāk straujas augšanas bez pienācīgas attīstības. Tas var izraisīt hipertrofijas, skeleta slimību, ķermeņa mazspējas un dažos gadījumos arī aptaukošanās risku. Lielo šķirņu kucēniem ir stingrākas uztura prasības. Vēl viens svarīgs faktors pareizai kucēnu augšanai un attīstībai ir kalcija un fosfora attiecība, kurai lielo šķirņu kucēniem jābūt zemākai (0,8-1,6%). Gan kalcija pārpalikums, gan trūkums var izraisīt kaulu slimības.

Mazo šķirņu suņi aug diezgan ātri. Kucēniem ir jāsaņem daudz olbaltumvielu, citādi pastāv risks, ka organisms slikti attīstīsies.

Agrīnajā pusaudžu vecumā kucēniem ir lielāka vajadzība pēc dažādām neaizvietojamām aminoskābēm, ko var nodrošināt tikai kvalitatīva gaļa. Neskatoties uz to, ka tās satur neapstrādātas olbaltumvielas, augu izcelsmes sastāvdaļas neatbilst augoša organisma vajadzībām. Līdz 14. dzīves nedēļai kucēniem jāsaņem vismaz 25 g olbaltumvielu uz 100 g sausās barības, bet pēc tam - līdz 20 g olbaltumvielu uz 100 g sausās barības.

Taukiem kucēna uzturā ir divējāda funkcija: papildus enerģijai tie nodrošina nepiesātinātās skābes, kas veicina nervu sistēmas attīstību. Neatkarīgi no šķirnes kucēniem būtu jāsaņem ne mazāk kā 8,5 g uz 100 g sausās barības.

 

 

Kucēnu barībā jābūt vairāk olbaltumvielu un mazāk tauku nekā pieaugušo suņu barībā. Šajā augšanas periodā nevajadzētu pārāk steigties, jo tas var traucēt kucēnu vispārējai augšanai un attīstībai. Tirgū pieejamā barība ir tik sabalansēta un uzticama, ka tās lietošana ir daudz piemērotāka. Jums tikai jāizvēlas savam mājdzīvniekam piemērota barība. Ir daži svarīgi jautājumi par kucēnu uzturu. Kucēniem ir jutīga gremošanas sistēma, tāpēc barībai jābūt viegli sagremojamai, vēlams bez graudiem un bagātai ar gaļu, kas uzlabos suņa dzīves kvalitāti un veselību.

Kucēni nevar ēst pieaugušo suņu barību, jo barības vielu un analīžu attiecības ir atšķirīgas. Svarīgs apsvērums ir arī sausās barības gabaliņa lielums. Kucēniem jādod mazāki un mīkstāki gabaliņi, kurus viņi var viegli sakošļāt un kuri nerada aizrīšanās risku.

Kucēniem ir pieejama sausā vai mitrā barība. Tā visa ir labi izvēlēta un sabalansēta. Ražotāji cenšas sajaukt gaļu atbilstoši tam, cik viegli jaunajiem suņiem to būs sagremot un pieņemt. Kucēni jau agrā vecumā iemācās izjust garšu... Kucēnam, kurš ēd vienu barību, būs grūti pierast pie cita veida barības, tāpēc vislabāk jau no paša sākuma izvēlēties jaunajam ģimenes loceklim vispiemērotāko barību.

 

1 2 3 4 5 6 7
-64%
Josera Dog Kids 15 kg

*****

55.07
154.80
-61%
Royal Canin Maxi Junior 15 kg
Royal Canin Maxi Junior 15 kg

*****

74.23
189.00
-58%
Royal Canin giant Junior 15 kg

*****

68.03
161.00
1 2 3 4 5 6 7